photo blog 078

photo blog 078Родючість грунту щорічно знижується в результаті вимивання і виносу органічних і мінеральних поживних елементів з урожаєм. Частково запас поживних речовин поповнюється при вивітрюванні складових частин грунту.

Поповнюється запас поживних елементів і за рахунок життєдіяльності мікроорганізмів і атмосферних опадів. Хоча родючість поступово відновлюється, але для повного відновлення цього недостатньо. Тому сільгоспвиробники щороку повинні вносити добрива в такій кількості, щоб заповнити втрати.

Види добрив

Система добрив складається з:

 1. Органічних місцевих добрив: компост, гній, солома та ін.;
 2. Кореневих і пожнивних залишків. Вони збагачують грунт азотом і гумусом;
 3. Мінеральних і мікродобрив - азотні, фосфорні, магнієві, калійні та ін.

Стійкі врожаї досягаються при поєднанні всіх видів добрив. Внесення тільки мінеральних підкормок не сприяє підвищенню родючості. Оскільки грунт є, по суті, живим організмом з великою кількістю живучих в ньому тварин, комах, бактерій і грибів, які отримують енергію в основному за рахунок органічних речовин, то він потребує постійного поповнення цих речовин. В основному харчуються грунтові мікроорганізми органічною речовиною з правильним співвідношенням азоту, вуглецю і фосфору.

Значення добрив

Всі сільськогосподарські рослини в період вегетації використовують величезну кількість поживних речовин, а при щорічному і інтенсивному вирощуванні врожаїв на певній ділянці поля це практично виснажує грунт. Результатом такого виснаження є постійне зниження врожаїв. Внесення добрив на всіх етапах вегетації рослин допомагає заповнити недолік необхідних мікро- і макроелементів для певної культури, а також збагатити грунт для подальшого вирощування сільськогосподарських культур.

Внесення добрив сприяє не тільки збагаченню грунту поживними елементами, а й:

 • Стимулює ріст і розвиток рослин;
 • Підвищує врожайність на будь-яких типах грунтів;
 • Покращує смакові якості продукції;
 • Підвищує поживну цінність продукції.

Що потрібно знати для грамотного використання добрив?

Правильне внесення добрив дозволяє уникнути не тільки нестачі, а й надлишку поживних речовин, який також позначається на стані культурної рослини.

Перше, що необхідно знати, це склад грунту. Саме провівши аналіз грунту, можна дізнатися, чого вона потребує. Провести такий аналіз можна в агрохімічної лабораторії. В результаті стане відома кислотність грунту, чи потребує вона вапнування, а також наявність поживних і токсичних речовин в складі грунту.

По-друге, перед внесенням добрив необхідно ретельно вивчити потребу тієї чи іншої вирощуваної культури в мікро- і макроелементах, яку роль відіграють вони в життєдіяльності рослин.

По-третє, потрібно знати в яких дозах, в якій фазі вегетації рослини потребують той чи інший поживний елемент. Також важливим буде знати, яким чином вносити добрива (позакореневе або кореневе підживлення), щоб їх більша частина використовувалася культурою.

Рекомендований продукт
азот, бор, гумінові речовини, калій, кобальт, марганець, мідь, молібден, нікель, фосфор, цинк
Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
76.
110.00 грн
00 грн/л
У Наявності
Микроудобрение Евростим МО (Молибден)
  молібден, азот, фосфор, калій
  Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Жито, Соя, Горох, Кукурудза, Овес, Просо, Нут, Сочевиця, Буряк цукровий, Багаторічні злакові трави
  178.
  47 грн/л
  Немає на складі
  Микроудобрение Авангард Бор
   азот, бор
   Капуста, Перець, Баклажан, Помідори, Картопля, Плодово-ягідні культури, Морква, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
   84.
   40 грн/л
   Передзамовлення
   Микроудобрение Авангард Картофель
    азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
    Картопля
    56.
    27 грн/л
    Немає на складі
    Микроудобрение Реаком Хелат Бора 100
     азот, бор
     Виноград, Овочеві культури, Плодово-ягідні культури, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
     83.
     55 грн/л
     Немає на складі
     Микроудобрение Реаком-Плюс-Кукуруза
      азот, бор, калій, кобальт, мідь, молібден, нікель, сірка, фосфор, цинк
      Кукурудза
      85.
      77 грн/л
      Немає на складі