photo blog 036

photo blog 036Раундап (комерційна назва препарату компанії Монсанто) та інші гербіциди на основі гліфосатів (Річі, Геліос, Отаман, Гліфовіт)

- найпопулярніші гербіциди для знищення бур'янів, що використовуються у всьому світі. Ці гербіциди застосовуються повсюдно: садівниками, фермерами і біологами, що намагаються контролювати інвазивні бур'яни.
Всі гербіциди на основі гліфосатів працюють по одному біохімічному принципу, пригнічуючи специфічний ензим, вкрай необхідний рослинам для росту. Цей фермент називається EPSP-синтетаза. Без роботи цього ферменту рослини не здатні продукувати білки, важливі для зростання. Якщо відбувається внесення Раундапу, рослини жовтіють і вмирають протягом кількох днів або тижнів. Більшість рослин використовують цей фермент, тому чутливі до Раундапу.
Для аграріїв створене генетично-модифіковане насіння - сої, кукурудзи, що може оброблятися гліфосатом. У таких рослин вбудований ген стійкості до гліфосату, що виконує ту ж функцію, що EPSP-синтетаза, але не пригнічається гліфосатом.
Питання про застосування Раундапу охоплює багато суперечливої ​​інформації. Але ось що можна сказати точно:
З огляду на кількість гліфосату, що вноситься на планеті кожен день, можна з упевненістю сказати, що гліфосат не є сильно токсичним для людей або тварин. Клітини тварин і людини не містять ферменту EPSP-синтетаза, що є в рослинах. Тобто, гербіциди на основі гліфосатів селективні саме для рослинних клітин.
З іншого боку гліфосат - це хімічна речовина і працюючи з ним потрібно дотримуватися норм внесення та принципів роботи з пестицидами. При попаданні на шкіру або всередину гліфосат може шкодити людині. Необхідно уникати контакту зі шкірою або випадкового проковтування.
Ранудап вбиває практично всі рослини, включаючи водні види, тому слід уникати попадання бризок на інші рослини або в воду. Будь-який пестицид слід застосовувати обережно.

Безпека застосування Раундапу в правильному внесенні

Вносячи Раундап правильно, Ви зведете до мінімуму негативні наслідки, можливу шкоду для людини і навколишнього середовища. Раундап вносять шляхом обприскування листя і пагонів. Проникнення відбувається через 4-6 годин. При обробці деревно-чагарникової рослинності час проникнення в організм рослини подовжується. Це необхідно враховувати, якщо є ймовірність дощу. Раундап швидко проникає до точок росту.

Існує 5 золотих правил роботи з Раундапом (і будь-яким іншим пестицидом):

  • будьте завжди обережні: працюючи з ЗЗР намагайтеся не забруднювати себе і навколишнє середовище. Розлиті ЗЗР відразу слід зібрати.
  • уважно читайте інструкцію: ознайомтеся з рекомендаціями виробника і дотримуйтеся їх. Зверніть увагу на місцеві закони і норми, попередьте бджолярів і інших аграріїв Вашого регіону про обробку Вами поля.
  • дотримуйтеся особистої гігієни: під час використання Раундапу і інших ЗЗР не можна їсти, пити, палити.
  • одягайте засоби індивідуального захисту: застосовуйте ЗІЗ, що рекомендовані на етикетці виробника. При роботі з Раундапом необхідні захисні рукавички з нітрилу, захисні окуляри, респіратор типу Пелюсток.
  • регулярно оглядайте обладнання і проводьте його техогляд: все обладнання для розпилення Раундапу необхідно оглянути на предмет можливих витоків і переконатися в ефективності його роботи.

Коли обробляти рослини Раундапом?

Час внесення залежить від поставлених цілей і вирощуваної культури. При обробці землі несільськогосподарського призначення Ви можете застосовувати гербіцид під час вегетації бур'янів. З культурними рослинами інший принцип. Слід чітко знати, коли кропити сою раундапом, щоб не завдати шкоди вирощуваній культурі. Рекомендована схема захисту включає обробку рослин в фазі 3-6 листків. Можна застосовувати бакову суміш 1.5 л/га Раундапу і 1 л/га Гумата калію для зняття стресу після гербіцидної обробки. Для післягербіцидной обробки можна використовувати також Євростім Фіто - комплекс мікроелементів в хелатній формі, що сприятиме швидкому зростанню і високому врожаю сої. У ньому необхідний для бобових Бор і Молібден в доступній формі.

Рекомендований продукт
Гербицид Отаман
    ізопропіламінна сіль гліфосату
    Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    184.
    08 грн/л
    У Наявності
    Гербицид Ричи
      ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
      Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля)
      98.
      73 грн/л
      Немає на складі
      Гербицид Сокар
        амонійна сіль гліфосату
        Пшениця озима, Пшениця яра, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Землі не с/г призначення
        223.
        08 грн/л
        У Наявності
        Гербицид Тотал
          ізопропіламінна сіль гліфосату, ізопропіламінна сіль гліфосату в кислотному еквіваленті
          Поля с/г призначення (озимі культури), Поля під посів ярих зернових, Землі не с/г призначення, Сади, Соняшник, Соя, Горох, Кукурудза, Льон-довгунець, Виноград
          183.
          00 грн/л
          У Наявності
          Гербицид Тотал К
            калійна сіль гліфосату, калійна сіль гліфосату в кислотному еквіваленті
            Поля під посів ярих зернових, Поля с/г призначення (озимі культури), Землі не с/г призначення, Сади, Виноград, Горох, Соняшник, Кукурудза
            290.
            00 грн/л
            У Наявності