photo blog 045

photo blog 045 Бур’яни так само, як і шкідники негативно впливають на посіви кукурудзи та потребують вчасного контролю, тому варто знати, в який період вегетації можна вносити препарати.

В кукурудзи відзначається декілька критичних періодів, коли внесення гербіциду призводить до зниження врожайності. Перший період фаза 1-3 листків, на яку припадає утворення волоті. Другий період фаза 5-7 листків, коли відбувається закладка качана та формування кількості рядів зерна. Обробка в фазу 7-9 листків, може призвести до зменшення кількості зерен в ряду та недоопилення качана. Найоптимальнішим періодом обробки гербіцидом вважається фаза 3-5 листків.
Для захисту посівів кукурудзи від злакових та дводольних бур’янів застосовують, як грунтові, так і страхові гербіциди. На початкових етапах росту кукурудзи гербокритичний період не високий, тому внесення грунтових гербіцидів можна не проводити, що буде економічно вигідно.

Поширені післясходові гербіциди

Від злакових бур’янів застосовуємо такі післясходові гербіциди: Тітус, Танаїс, Тівітус (римсульфурон 250г/кг); Мілагро, Шелдон, Мілафорт (нікосульфурон 240г/л).
Проти дводольних вносимо препарати: Прима, Проспер, Дисулам (2,4-Д 452,5 г/л, флорасулам 6,25 г/л), Банвел, Альфа-Дикамба, Диво, Оптимум (дикамба 480 г/л); Хармоні, Формула, Альфа-Маїс (тифенсульфурон-метил 750 г/кг), Лонтрел, Ділар, Мастак, Альфа-Піралід (клопіралід 300 г/л), Естерон (2,4-Д 600 г/л, 2-етилгексилового ефіру 905 г/л) Діален Супер (2,4-Д 344 г/л, дикамба 120 г/л).

Також ефективно робити бакові суміші на основі наведених препаратів, наприклад: Шелдон+Проспер забезпечує знищення злакових та дводольних бур’янів і має грунтову дію на наступну хвилю проростаючого насіння бур'яну.

Комплексні препарати для обробки посівів проти однорічних і багаторічних злакових та дводольних бур’янів:
Клінч Макс (римсульфурон 250г/л, флорасулам 150г/л, тифенсульфурон-метил 80 мл/л);
Клінч Форте (римсульфурон 250 г/л флорасулам 80 г/л);
Майстер Пауер (Форамсульфурон, 31,5 г/л йодосульфурон, 1,0 г/л тієнкарбазон-метил, 10 г/л ципросульфамід (антидот), 15 г/л);
Елюміс (30 г/л Нікосульфурон75 г/л Мезотріон).

При внесенні гербіцидів варто дотримуватися рекомендацій по застосуванню:

 • не вносити препарати, коли основна культура знаходиться в стресовому стані (жарка, посушлива погода). За такої обробки спостерігається поява білих або жовтих плям та деформація листя.
 • оптимальна температура для обробки гербіцидом +12 - +25°С. При внесенні при низьких температурах гербіцид може не подіяти, за високих постраждає основна культура, поскільки сокорух знижується і культура довше не виводить препарат з системи.
 • дотримуватися рекомендованих норм внесення препаратів, зазначених виробником, та фази росту і розвитку культури
 • від сходів до збору врожаю найефективніше проводити одну обробку гербіцидом. Якщо планується декілька внесень, норму витрати потрібно знизити до мінімуму.

Для кукурудзи, як і для всіх культур, характерний гербіцидний стрес. Препарати, які знищують бур’ян, також частково пригнічують основну культуру. Через тиждень після обробки гербіцидом рекомендується внесення комплексного добрива по листу з додаванням карбаміду. Наприклад Євростім Фіто 1л.+Карбамід 4кг. Сукупність мікро- та макроелементів допоможуть кукурудзі відновити ріст після пригнічення гербіцидом. Захист посівів кукурудзи від бур’яну є обо’язковим заходом, поскільки їх шкодочинність занадто висока. Щоб забезпечити нормальний ріст і розвиток культури важливо підтримувати посіви в чистоті та дотримуватися рекомендацій щодо внесення препаратів. Обробку слід проводити в фазу 3-5 листків кукурудзи, в якій не наноситься шкода подальшому врожаю.

Рекомендований продукт
Гербицид 2,4-Д Актив
  2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, в кислотному еквіваленті
  Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Просо, Сорго
  229.
  14 грн/л
  У Наявності
  Гербіцид Амісоль
   2.4-Д (амінна сіль)
   Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Овес
   180.
   32 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Проспер
    2,4-Д, флорасулам
    Пшениця озима, Пшениця яра, Кукурудза, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    228.
    30 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Харвард
     ацетохлор
     Кукурудза, Соя, Соняшник
     196.
     49 грн/л
     Немає на складі
     Гербицид Шелдон
      нікосульфурон
      Кукурудза
      195.
      00 грн/л
      Немає на складі