photo blog 083

photo blog 083Оскільки кукурудза є однією з найпопулярніших культур в Україні, то головна мета фермерів - отримати хороший урожай.

На показники врожайності впливають безліч чинників - бактерії, грибки і віруси, що викликають різні захворювання, несприятливі погодні умови, забур’яненість посівів. Якщо говорити про бур’яни, то при поганому фітосанітарному стані поля показник врожайності кукурудзи може знизитися на 30-50%.

Знищення бур'янів на посівах кукурудзи може проводитися механічним або хімічним способом. Хімічний спосіб передбачає застосування розчинів спеціальних речовин - гербіцидів. Кукурудза - чутлива рослина, тому на посівах цієї культури найчастіше використовують бакові суміші гербіцидів вибіркової дії.

Поняття гербіцидів

У перекладі з латині слово «гербіцид» означає «вбивця трави». Застосування сучасних препаратів для хімічної прополки допомагає не тільки ефективно і швидко знищити бур'яни, а й заощадити кошти на прополку механічним шляхом.

За типом впливу гербіциди класифікують на:

 • Препарати суцільної дії - знищують повністю всі рослини, включаючи культурні, на обробленій території. На кукурудзі такі гербіциди застосовують до появи сходів, ретельно вивчивши інструкцію до кожного гербіциду. Це пояснюється можливим тривалим періодом післядії певного гербіциду.
 • Препарати селективної дії - розробляються для боротьби з певним видом бур'янів і при обробці посівів не чинять згубного впливу на вирощувані культурні рослини.

Коли вносити гербіцид на кукурудзу?

Внесення препаратів для хімічної прополки вчасно дозволить досягти максимальної ефективності обробки. На кукурудзі гербіциди можуть вноситися:

 1. До появи перших паростків кукурудзи ділянки обробляються грунтовими досходовими гербіцидами, які допомагають знищити не тільки пророслі бур'яни, а й ті, що ще сидять в грунті. Застосовувати такі гербіциди при перших сходах кукурудзи можна, оскільки вони можуть нашкодити молодим паросткам культурної рослини.
 2. Перша післясходова хімічна прополка проводиться, коли у кукурудзи сформується мінімум 3 листа. Внесення гербіцидів в цій фазі дозволяє очистити посіви від більшої частини бур'янів.
 3. Друга післясходова обробка допомагає знищити більше теплолюбні бур'яни, які дають перші сходи не ранньою весною, а коли земля краще прогріється. Внесення гербіцидів для боротьби з такими бур'янами проводиться, коли на кукурудзі сформується мінімум 6 листів.

Гербіциди на кукурудзу

Чітке дотримання рекомендацій виробника до кожного препарату для хімічної прополки, а також ретельне вивчення списку бур'янів, які знищуються певним гербіцидом, дозволить ефективно впоратися з небажаною рослинністю.

Існує класифікація бур'янів. Їх поділяють на багаторічні та однорічні. До багаторічних відносять рослини, що мають добре розвинену кореневу систему і здатні прорости навіть з маленького шматочка кореня. До однорічним - дводольні рослини, що розмножуються насінням.

Гербіциди на посівах кукурудзи вносяться двома способами:

 • Шляхом обприскування вносяться більш високі концентрації препаратів. Це пояснюється тим, що при впливі зовнішніх факторів частина діючих речовин може піти з рослини. В середньому на бур'янах залишається близько 30% від внесеного гербіциду. Плюс такої обробки - мінімальне забруднення навколишнього середовища. Мінус - порівняно тривалий період знищення.
 • Шляхом внесення в грунт. При такому внесенні необхідно стежити за тим, щоб гербіциди не потрапили на молоді пагони культурної рослини. Велика ефективність грунтової обробки досягається при достатній кількості вологи.

Дія гербіцидів необоротна, тому їх перестають вносити за 1-1,5 міс. до збору врожаю.

На посівах кукурудзи застосовують препарати на основі:

 •  2,4-Д амінної солі;
 •  Сульфонілсечовини;
 •  Клопіраліду.

Головні правила застосування гербіцидів на кукурудзі - це чітке слідування інструкції до препарату та проведення обробку в необхідні фази зростання і розвитку рослин. Дотримання всього двох цих правил допоможе створити комфортні умови для повноцінного розвитку кукурудзи, що в свою чергу забезпечить приріст врожаю.

Рекомендований продукт
Гербицид 2,4-Д Актив
  2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, в кислотному еквіваленті
  Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Просо, Сорго
  229.
  14 грн/л
  У Наявності
  Гербицид Варяг
   метолахлор, тербутилазин
   Соняшник, Кукурудза, Сорго, Соя, Картопля
   185.
   47 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Варяг Трио
    метолахлор, мезотріон, тербутилазин
    Кукурудза
    316.
    85 грн/л
    У Наявності
    Гербицид Милафорт
     нікосульфурон
     Кукурудза
     228.
     27 грн/л
     У Наявності
     Гербицид Проспер
      2,4-Д, флорасулам
      Пшениця озима, Пшениця яра, Кукурудза, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
      228.
      30 грн/л
      Немає на складі
      Гербицид Шелдон
       нікосульфурон
       Кукурудза
       195.
       00 грн/л
       Немає на складі