photo blog 032

photo blog 032Соняшник - економічно значуща в сучасному українському та світовому виробництві високопродуктивна культура. Від видового складу бур’янів залежить 30-60% ризиків збереження врожайності.

Тому застосування гербіцидів в боротьбі з бур'янами - гарантія збереження високої врожайності навіть в умовах дефіциту вологи і стресу. Щоб не нашкодити посівам і домогтися бажаного результату, необхідно знати, як правильно вносити грунтові гербіциди.

Щоб обробка гербіцидами була успішною необхідно слідувати декільком правилам:

 1. Враховувати історію поля. Грунтові гербіциди застосовуються на полях, де поширені однорічні бур'яни. З багаторічними і крупнонасінними бур'янами борються за допомогою проведення обробки в попередній культурі. Можливість знищення бур'янів в довготривалій перспективі забезпечується застосуванням комбінованих препаратів.
 2. Вивчити тип ґрунту. Регіон обробітку соняшнику розширився завдяки виведенню районованих сортів і гібридів. Сильна забур’яненість поля знижує врожайність соняшнику на 15-35%, що в свою чергу знижує вихід олії до 40%. Збереження і концентрація хімпрепаратів в грунті залежить від таких факторів:
 • Гранулометричного складу грунту. Наприклад, мулисті і глинисті грунти пов'язують більшу кількість препарату;
 • рН - при низькому рівні кислотності діючі речовини швидше розкладаються;
 • Вмісту органічних речовин - грунти, багаті гумусом, здатні зв'язувати велику кількість активної речовини гербіциду;
 • Властивостей гербіциду - періоду напіврозпаду, летючості і розчинності.
 1. Важливо враховувати особливості технології обробітку. Від якості обробки грунту залежить буде екранувати поверхня поля чи ні. При великій кількості органічних залишків знижується ефективність застосування гербіцидів. На полі втрата активності гербіциду знижує врожайність соняшнику на 10-20%.
 2. Виключити можливість пошкодження гербіцидного екрану. Цілісність захисного екрану на поверхні грунту допомагає знищити бур'яни в момент їх проростання. Поступово внесені гербіциди вбираються в грунт і діють на бур'яни через їх кореневу систему. Це дозволяє зберегти до 40% врожаю. Додаткові проходи техніки при міжрядних обробках порушують цілісність екрану і, відповідно, негативно позначаються на врожайності.
 3. Проводити аналіз погодних умов до і після обробки. Поведінка гербіциду залежить і від вологості орного шару. Зв'язування гербіциду з вологою в грунті або випаданням опадів протягом 15-20 год. після обробки - основні тактики внесення хімпрепаратів.
 4. Оптимальне нанесення. Щоб нанести ефективну дозу хімпрепарату, використовують дрібне розпилення. Проводять його при температурі + 15-20 градусів і швидкості вітру до 4 м / с.
 5. Дотримання правил підготовки грунту. Добре агрегована, грудкувата структура грунту забезпечує рівномірний розподіл препаратів, що в свою чергу зберігає до 20% врожаю.

Дотримуючись цих правил, можна досягти максимальної ефективності гербіциду, зберегти високий рівень врожайності і отримати дійсно хороші економічні результати.

Рекомендований продукт
Гербицид Альфа-Прометрин
  прометрин
  Соняшник
  168.
  00 грн/л
  Закінчується
  Гербицид Основа
   ацетохлор
   Кукурудза, Соняшник, Соя
   187.
   80 грн/л
   Закінчується
   Гербицид Промекс
    прометрин
    Горох, Картопля, Морква, Петрушка, Соняшник, Соя, Кріп, Квасоля, Часник
    138.
    60 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Харвард
     ацетохлор
     Кукурудза, Соя, Соняшник
     196.
     49 грн/л
     Немає на складі
     Гербицид Харнес
      ацетохлор
      Кукурудза, Соняшник, Соя
      233.
      45 грн/л
      У Наявності