photo blog 028

photo blog 028Вибір гібрида кукурудзи, в першу чергу, повинен грунтуватися на схожості умов, в яких проводилася селекція, з умовами вирощування.

Для України ідеально підходять гібриди саме української селекції. Однак закордонні виробники пропонують гібриди кукурудзи з більш високим потенціалом врожайності. При виборі насіння кукурудзи іноземної селекції важливо враховувати кліматичні умови в певній країні. Найкращим варіантом вибору будуть гібриди кукурудзи з сусідніх з Україною країн. Наприклад, насіння кукурудзи угорської або сербської селекції, маючи більш високі показники врожайності, знаходяться в одній ціновій категорії з вітчизняними гібридами.

Показники, що впливають на вибір гібрида кукурудзи

 • Спрямованість. Вибір гібрида кукурудзи і технології її вирощування залежить від цілей, для яких буде використана кукурудза - на зерно або на силос. Велика кількість варіантів гібридів дозволяє вибрати насіння з чіткою спрямованістю використання.
 • Група стиглості гібрида. Визначається даний показник за допомогою ФАО, значення якого пропорційне значенням середніх температур, а не дням вегетації. Як правило, гібриди кукурудзи з високим ФАО коштують дорожче. На Заході і Поліссі України доцільно вирощувати гібриди з ФАО 150-290 од., В Лісостепу і Степу - 190-420 од., на Півдні - 250-400 од.
 • Стійкість до вилягання. Для того щоб витримати будь-які погодні умови і зберегти максимальну кількість врожаю, стебло кукурудзи повинно бути жорстким. Вибір сорту кукурудзи також повинен грунтуватися на даному показнику.
 • Стійкість до хвороб. Гібриди кукурудзи повинні бути стійкими до різних хвороб. Це допоможе скоротити витрати на фунгіциди і зберегти врожай.
 • Посухостійкість. Цей показник визначають не генетичні особливості культури, а саме особливості певного гібрида. Якщо кукурудза вирощується в умовах підвищених температур і нестачі вологи, то при виборі гібрида варто звернути увагу на цей показник. Посухостійкі гібриди кукурудзи відрізняються більш потужною кореневою системою, що дозволяє рослинам використовувати вологу з нижніх шарів грунту. Підвищити стійкість посівів кукурудзи до посухи можна застосуванням листових обробок гуматом калію і кремнієм.
 • Вологовіддача. Середній показник вологості зерна кукурудзи при збиранні становить 14%. У Лісостепу і Поліссі цей показник вище і досягає 20-25% і 30-35% відповідно. Для економії коштів на досушуванні і попередженню проблем при зберіганні варто звернути увагу на здатність до вологовіддачі певного гібрида. Крім того, показник вологовіддачі враховується при виборі сорту для певного цільового спрямування - на зерно або на силос. Гібриди, які будуть вирощуватися на силос, повинні мати мінімальні показники вологовіддачі.

Історія, сьогодення та перспективи вирощування гібридів і сортів кукурудзи

Вперше кукурудза була одомашнена більше 10 тис. років тому на території сучасної Мексики. Перші рослини кукурудзи були трав'янистими і мали невеликі качани завдовжки 2 см з дрібними зернами.

Поширюватися по всьому світу насіння кукурудзи почало після відкриттів Колумба в XV-XVI ст. На сьогодні ареал обробітку цієї культури - від 58 градусів пн.ш. до 40 градусів пд. ш. Велика частина врожаю кукурудзи як і раніше збирається поблизу історичної батьківщини культури.

Останні кілька сезонів в світі було зібрано понад 1 млрд. т кукурудзи. В Україні помічена тенденція щорічного збільшення посівних площ цієї культури, що дозволило країні зайняти 5 місце в світі по валовому збору кукурудзи на зерно. Середня врожайність - 66 ц/га, при потенціалі 120 ц/га.

Кукурудза використовується як:

 • Корм ​​тваринам;
 • Харчовий продукт;
 • Сировина для виробництва продуктів, біопалива і біогазу.

Переваги гібридів кукурудзи

У порівнянні з сортами, гібриди кукурудзи мають такі переваги:

 • Збільшену врожайність;
 • Одночасне проходження фаз розвитку усіма рослинами;
 • Високоякісний урожай.

Для забезпечення необхідних умов вирощування гібрида кукурудзи важливо дотримуватися густоту і терміну посіву, вносити оптимальну кількість добрив, виконувати необхідні заходи захисту рослин.

Рекомендований продукт
Насіння кукурудзи ЄС Сіріус
  200
  150
  зерно
  290
  2372.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  250
  120
  зерно, силос
  220
  1200.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  Семена кукурузы ДН Рута
   280
   131
   зерно
   240
   1100.
   1380.00 грн
   00 грн/міш.
   Немає на складі
   Семена кукурузы Меган
    250
    150
    зерно, силос
    285
    1430.
    1530.00 грн
    00 грн/міш.
    Немає на складі
    Семена кукурузы СИ Аладиум
     280
     150
     зерно, силос
     280
     2525.
     00 грн/міш.
     Немає на складі
     Семена кукурузы СИ Алдария
      350
      140
      зерно, силос
      280
      3446.
      00 грн/міш.
      Немає на складі