photo blog 0100

photo blog 0100Ріпак - квітуча однорічна рослина з сімейства Капустяних. Його насіння - цінне джерело олії в паливній і харчовій промисловості. Ріпак також корисний в агрономії як покривна культура і для підвищення родючості грунтів.

Посів ріпаку проводять в кінці серпня, на початку вересня. Пізній посів не рекомендується, тому що це обмежить можливості культури вижити в умовах зими, скласти конкуренцію бур'янам і потенційну стійкість до шкідників.

Ріпак - світлолюбна рослина, що любить вологі родючі грунти з легкої структурою. Найбільш частими попередниками для озимого ріпаку є зернові культури. Після збирання врожаю рекомендується заробка стерні на глибину 12-15 см. Не пізніше, ніж за 2-3 тижні до посіву варто провести оранку на 25-30 см, додаючи добриво для підживлення. Потім обов'язково закрити борозни для збереження вологи.

Критичними періодами для внесення добрив на ріпак є весняна вегетація і кінець цвітіння. Внесення весняного підживлення вкрай важливо, тому що низька температура гальмує розвиток культури, що в подальшому негативно позначиться на врожаї. Нестача азоту впливає на засвоєння культурою інших елементів - бору, марганцю, магнію, сірки, молібдену.

Особливості посіву ріпаку

Перед посівом насіння протруюють. Сходи ріпаку часто пошкоджуються хрестоцвітими блішками і грибним збудником чорна ніжка. Тому хороші результати має протруювання посівмату ріпаку комплексними інсектицидними і фунгіцидними протруйниками.

Ріпак сіють на глибину 12-25 мм. Посівне ложе повинно бути вологе і тепле. Завдання аграрія отримати дружні і швидкі сходи, що дозволяє культурі конкурувати з бур'янами. Посів ріпаку, як правило, проводять раніше зернових на 20-30 днів.

Посів ріпаку проводять рядовим способом, ширина міжрядь або 15 см, або 45-70 см.

Якщо грунт недостатньо вологий, все рівно не варто збільшувати глибину посіву. Краще почекати дощу або сіяти на глибину до 50 мм. При достатньому прогріванні грунту допускається глибокий посів в досить вологий шар. Якщо посів поглиблений збільшують норму посіву на 10%.

Норма посіву ріпаку становить 5-6 кг / га, це 0.8-1.2 млн шт насінин / га. Така норма висіву забезпечує густоту стояння культури 60-80 і навесні 40-60 рослин на 1м2.

Норма висіву культури вкрай важлива для успішної перезимівлі культури. Якщо посів загущений, то рослини гірше зимують, так як слабше розвинені. У густому стеблі погіршується фітосанітарний стан і поширюються грибкові інфекції.

Для отримання дружніх сходів рекомендується коткування після посіву. Цим прийомом можна знехтувати тільки при достатній зволоженості грунту. Коли з'являються перші паростки, на забур’янених полях можна пройтися легкими боронами для механічного усунення бур'янів і щільної кірки на грунті.

Знання технології посіву та вирощування ріпаку допоможе отримати дружні сходи і закласти міцний фундамент майбутньої врожайності.

Рекомендований продукт
Гербицид Нарапс
  клопіралід, піклорам
  Ріпак озимий, Ріпак ярий, Гірчиця
  592.
  48 грн/л
  У Наявності
  Микроудобрение Авангард Рапс
   азот, бор, залізо, калій, кобальт, магній, марганець, мідь, молібден, сірка, цинк
   Гречка, Капуста, Ріпак озимий, Ріпак ярий
   56.
   27 грн/л
   У Наявності
   Семена озимого рапса ЕС Дарко
    292-320
    53
    олійне
    155
    6222.
    00 грн/міш.
    Немає на складі
    Семена рапса Алиот
     300-305
     55
     18
     165
     500.
     00 грн/міш.
     Немає на складі
     Семена рапса Андерсон
      392-320
      70
      олійне
      165
      4654.
      00 грн/міш.
      Немає на складі
      Семена озимого рапса ДК Сеакс
       292-320
       50
       олійне
       145
       5799.
       00 грн/міш.
       Немає на складі
       Препарат Рапс-Клей
        гетерополімерні ПАР
        167.
        24 грн/л
        У Наявності