photo blog 0104

photo blog 0104Вовчок - облігатний безхлорофільний паразит культури соняшнику. Orobanche cumana широко поширений по всьому світу. Історичною батьківщиною рослини вважається регіон Середземномор'я, де рослина паразитувала на полину. Рослина вовчок соняшниковий успішно інтродукувалася в наших широтах і щороку стає причиною недобору врожаю соняшника.

Вовчок не формує кореневої системи і листя. Рослина проростає в корені соняшнику і повністю паразитує на ньому. У процесі вегетації формується квітконіс, квітки і величезна кількість дрібного пилоподібного насіння, що легко розноситься вітром, водою, з орендованої технікою.

Боротьба з вовчком при вирощуванні соняшника

Боротьба з розповсюдженням вовчка має бути системною та комплексною. Щороку з'являються нові раси паразита, тому недостатньо просто купити соняшник стійкий до вовчку для посіву на своєму полі. Хоча варто визнати, що саме це роблять більшість фермерів. Але такий шлях недоцільний. Розглянемо і інші способи контролю вовчка на полі.

Сівозміна

Для успішного вирощування культури рекомендується повертати соняшник на те саме поле не раніше, ніж через 8-10 років. Такий захід ефективний, коли його дотримуються усіма сільхозвиробники в регіоні.

Культури-пастки

Для боротьби з вовчком рекомендується включати в сівозміну так звані культури-пастки. До них відносять:

 • просо
 • сорго
 • суданську траву
 • бавовну
 • кукурудзу.

На коренях цих рослин вовчок проростає, але не відбувається ураження. Для цього необхідно вибирати ті рослини, що максимально стимулюють зростання паразита. Стимулюючими речовинами є стриголактони і сесквітерпени, що стимулюють проростання вовчка.

Хімічні активатори росту вовчка

У 1994 році голландськими вченими синтезовані синтетичні речовини GR-24 (на основі стригола), що активують ріст вовчка на полі. Вартість виробництва таких речовин велика, що обмежує використання їх в масовому споживанні фермерами.

Гербіциди

Система вирощування соняшника Clearfield популярна в світі завдяки можливості контролю всього спектру відомих сьогодні бур'янів. Гербіциди на основі імідазолінів (Євро-Лайтнінг і його аналоги) знищують і вовчок в тому числі. Для обробітку культури за методом "Чисте поле" необхідно вирощувати стійкі до імідазолінів гібриди соняшнику. Насіння соняшника, купити в Україні можна в маркеті Вашого поля Посівна за конкурентними цінами.

Стійкий соняшник

Якщо вовчок присутній на полі і немає можливості виключити соняшник із сівозміни, то рекомендуємо вирощувати стійкі до вовчка гібриди. Але слід пам'ятати, що вирощування насіння соняшника зі стійкістю до рас F, G, H сприяє появі більш вірулентних рас паразита. Такий захід є короткостроковим і не вирішує проблему поширення паразитичної рослини. Якщо плануєте купити насіння соняшника на посів, що стійке до вовчка, то зверніть увагу на такі гібриди:

 1. Авалон ОР7 +
 2. Тор 7 +
 3. СИ Купава
 4. СИ Ласкала
 5. Босфора
 6. Естрада.

Тільки комплексні заходи ефективні в боротьбі з паразитичною рослиною вовчок соняшниковий. Агрономи компанії Посівна готові прийти Вам на допомогу в розробці агрозаходів щодо стримування вовчка.

Рекомендований продукт
102-107
53
52
185
2346.
2546.00 грн
00 грн/міш.
У Наявності
105-108
55
50
170
2314.
00 грн/міш.
У Наявності
105-110
50
50
170
2271.
2471.00 грн
00 грн/міш.
У Наявності
90-95
50
52
150
2391.
00 грн/міш.
Немає на складі
Семена подсолнечника Тунка
  105-110
  55
  50
  150
  3940.
  4366.00 грн
  00 грн/міш.
  У Наявності