photo blog 098

photo blog 098Грунт - цілісна жива система, родючістю якої можна управляти. Родюча земля вкрай важлива для успішного землеробства. Втрата родючості позбавляє рослин можливості розкрити свій потенціал.

Для того, щоб підвищити врожайність вирощуваних гібридів в інтенсивному сільському господарстві застосовують добрива, особливо макро мінеральні комплекси. Надмірне застосування азотного підживлення порушує баланс грунту, що призводить до стресів у рослин. Як результат, накопичуються нітрати в рослинах і зерні, відбувається ураження шкідниками та хворобами. Все це неминуче знижує врожайність.

Добрива приносять користь, якщо вносити їх правильно і виважено. Стабільний урожай можна отримати, вносячи тільки науково обгрунтовані дози добрив. Крім того, бактерії в грунті сприяють адаптації рослин до впливів ззовні. Ризосферні бактерії, що знаходяться в симбіозі з корінням, підвищують стійкість культур і сприяють більш органічному зростанню.

У практиці сільського господарства поширене застосування біопрепаратів. Бактеріальні препарати виконують такі функції:

 • адаптація культури до стресів
 • інгібування росту фітопатогенів
 • обмеження надходження забруднювачів в рослину з навколишнього середовища
 • підвищення врожайності.

Успішне виникнення симбіозу між бактеріями в грунті і корінням рослин залежить від фізичних і хімічних умов в грунті.

Симбіоз ризобактерій з корінням бобових культур

Рослини бобових культур (горох, соя) вступають у взаємовигідні взаємини з азотфіксуючими бактеріями. Рослини не можуть засвоювати атмосферний азот і часто не засвоюють його навіть в грунті. Деякі мікроорганізми, а саме азотфіксуючі бактерії, мають ген, що кодує фермент нітрогеназу, яка фіксує атмосферний азот. Аеробні бактерії Azotobacter роду Rhizobium живуть в грунті і утворюють бульби на коренях рослин. Тому їх називають бульбочковими бактеріями. Бактерії отримують від рослини невеликий обсяг органічних речовин, а на заміну віддають азотні сполуки.

Якщо в грунті мало або відсутні ризобактерій посівний матеріал бобових культур обробляють інокулянтом перед посівом. Інокулянти для сої більш популярні. Часто ризобактерії строго специфічні до виду рослини, тому якісний інокулянт містить кілька серотипів бактерій. Застосовуючи інокулянт, ви напевно окупите всі витрати, отримавши високий урожай без застосування високих доз макродобрив.

Вплив бактерій на родючість грунтів

Азотфіксуючі бактерії вносять в грунт багато легкодоступних сполук азоту, збагачуючи не тільки рослину-господаря, але й наступні культури в сівозміні. Бобові включають в схему сівозміни саме з метою відновлення родючості і підвищення азоту в ґрунті для наступних культур. Азот- і фосфатфіксуючі бактерії важливі для оптимізації живлення рослин.

Мікроорганізми, що фіксують атмосферний азот і фосфор, роблять значний внесок в потенційну врожайність. Крім того, такі бактерії-фіксатори сприяють синтезу фітогормонів та інших біоактивних сполук. Це має позитивний ефект на ріст і розвиток культурних рослин, підвищується якість врожаю, знижується вплив фітопатогенів, тому що екологічну нішу займають корисні бактерії, що витісняють патогенні.

Рекомендований продукт
Евронорм деструктор целюлозы
  бактерії Paenibacillus polymyxa і азотфіксуючі бактерії
  Горох, Гірчиця, Кукурудза, Нут, Овес, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Жито, Буряк цукровий, Сорго, Соя, Сочевиця, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  243.
  50 грн/кг
  Немає на складі
  Инокулянт Евронорм Ризо
   азотфіксуючі бактерії
   Горох, Нут, Соя, Сочевиця
   393.
   30 грн/л
   Немає на складі
   Бактериальный препарат Евронорм N (азот)
    бактерії роду Azotobacter
    Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    310.
    00 грн/л
    Немає на складі
    Бактериальный препарат Бионорма Азот
     азотфіксуючі бактерії
     Кукурудза, Соняшник, Помідори, Пшениця озима, Соя
     310.
     00 грн/л
     У Наявності
     Бактериальный препарат Бионорма Псевдомонас
      бактерії роду Pseudomonas
      Кукурудза, Овочеві культури, Соняшник, Пшениця озима, Соя
      330.
      00 грн/л
      У Наявності
      Деструктор целлюлозы Бионорма Деструктор Целлюлозы
       бактерії Paenibacillus polymyxa і азотфіксуючі бактерії, азот
       Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох, Соя, Кукурудза, Соняшник, Овочеві культури
       108.
       10 грн/л
       У Наявності