photo blog 066

photo blog 066Ринок високоолеїнового соняшника в Україні постійно розвивається у зв'язку з ростом популярності на дану продукцію на світовому ринку. Олія, вироблена з такого соняшника, експортується в основному в Європу.

Сьогодні посівні площі цього виду соняшника в Україні становлять понад 260 тис. га.

Привабливим вирощування такого соняшника робить цінова політика переробників, які охоче платять високу ціну за високий вміст олії і його врожайність.

Деякі сільгоспвиробники з обережністю ставляться до даного сегменту, оскільки вирощування високоолеїнових гібридів соняшника передбачає додаткові витрати на отримання врожаю з вмістом олії не менше 80%. Додатковою умовою також є дотримання мінімальної дистанції до звичайного соняшнику не менше 200 метрів. На вміст олії впливають і різкі коливання температур, тому важливо правильно підібрати гібрид для певної кліматичної зони.

Переваги високоолеїнового соняшника

Гібриди соняшника з високим вмістом олії мають ряд переваг, як для споживачів, так і для харчової промисловості і переробників.

До таких переваг відносять:

 • Високий вміст вітаміну Е, який завдяки своїм властивостям носить назву вітаміну молодості;
 • Мінімальний вміст трансжирів, що відповідно виключає можливість утворення канцерогенів;
 • Більш тривале зберігання продуктів (5 років), завдяки високому рівню стійкості олії до окиснення;
 • Виготовлення маргарину з такої олії вимагає на 15% менше витрат енергії.
 • Приймання високоолеїнового соняшника на переробних підприємствах проводиться позачергово;
 • Премія виробникам за кожну тонну такого соняшнику становить до 65 доларів за тонну.

Технологія вирощування соняшника

Високоолеїновий соняшник не вимагає особливої ​​технології вирощування та спеціальної техніки для обробки посівів. Вирощування таких гібридів нічим не відрізняється від вирощування класичного соняшника, крім того виробники високоолеїнового соняшника пропонують клієнтам відмінну інформаційну та технічну підтримку.

Також в арсеналі виробників насіння високоолеїнового соняшника все частіше з'являються гібриди для обробітку за технологією 'Чисте поле ".

При виборі високоолеїнового соняшника для вирощування важливо враховувати кліматичні умови, тип ґрунту, сівозміну і наявність тих чи інших хвороб на певній ділянці.

Виробники насіння високоолеїнового соняшника

Виробництвом високоолеїнового соняшника займаються в основному великі агрохолдинги. Підприємства постійно збільшують частку високоолеїнових гібридів соняшника в структурі посівів і мають практично десятирічний досвід їх вирощування.

Посівний матеріал високоолеїнового соняшника

Гібриди високоолеїнового соняшника присутні в каталогах провідних виробників насіння - Лімагрейн, Піонер, Сингента, Євраліс та інших. Насіння іноземного виробництва, районовані для України, дають високі врожаї та відрізняються підвищеним вмістом олії (близько 90%).

Виробляються такі гібриди українськими заводами посівного матеріалу. Соняшник з високим вмістом олеїнової кислоти української селекції, який максимально адаптований до вітчизняних умов вирощування, дає хороші врожаї, стійкий до найбільш поширених в Україні захворювань соняшнику і стресових погодних явищ.

Рекомендований продукт
Семена подсолнечника ЕС Артик
  107
  47
  49
  180
  3799.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  Семена подсолнечника ЕС Балистик СЛ
   109
   50
   49
   180
   3799.
   00 грн/міш.
   Немає на складі
   Семена подсолнечника ЕС Новамис СЛ
    105
    45
    48
    165
    3823.
    00 грн/міш.
    У Наявності
    Семена подсолнечника Эстрада
     125-130
     50
     51
     170
     4172.
     00 грн/міш.
     У Наявності
     Семена подсолнечника СИ Барбати
      116
      50
      48
      190
      4734.
      00 грн/міш.
      У Наявності
      90-95
      50
      52
      150
      2391.
      00 грн/міш.
      Немає на складі