photo blog 030

photo blog 030Запорука гарного врожаю - правильна і ретельна підготовка грунту. Починати цю підготовку слід ранньою весною, як тільки зійде сніг.

Бути добрим до землі і отримувати хороші врожаї допоможе дотримання кількох агротехнічних прийомів.

Ранньою весною посіви озимих потребують боронування. Це дозволяє створити ідеально рівну поверхню для наступних проходжень техніки, а також зірвати кірку і закрити вологу. Найкраще для ранньовесняного боронування підходять шлейф-борони, такі як знаряддя українського виробництва ЛАРІ, які дозволяють здійснювати польові роботи в будь-яку погоду.

Найкраще для проведення польових робіт застосовувати широкозахватні знаряддя. Разом з підвищенням продуктивності та зменшенням витрат на паливно-мастильні матеріали, знижується частота глибинної обробки грунту. Ширина захоплення агрегатів 10-18 м дозволяє знизити частоту ущільненої колії в 2-6 разів. Хорошим прикладом знаряддя з широким захопленням є дискова борона Дукат-12, що має захоплення 12,25 м. Завдяки такому захопленню знаряддя дозволяє проводити обробку до 250 га на добу. При цьому в транспортному положенні Дукат-12 досить компактна - ширина борони всього 3 м.

Хороший стан техніки дозволяє уникнути зниження «імунітету грунту», врожаїв і прибутку. Морально застарілі агрегати не тільки підвищують витрати пального, а й знижують якість виконуваної роботи.

Важливо з розумом підходити до процесу вибору техніки. Перед покупкою варто оцінити масштаби майбутньої роботи, мету і характеристики техніки, а також звернути увагу на бонусні програми і гарантії від продавців. Наприклад, на сьогодні існують програми повернення 25-40% вартості агрегатів. Техніка повинна відповідати площі господарства, адже застосування на невеликих площах важких тракторів, дискових борін і культиваторів має негативні наслідки. І навпаки використання легких тракторів з широкозахватними агрегатами, проведення дрібної обробки і внесення добрив дозволить домогтися значних результатів.

Перехід на сучасні технології mini-till і no-till повинен бути усвідомленим. Це пояснюється особливостями даних технологій. Наприклад, для переходу на no-till недостатньо купити сівалку прямого висіву. Необхідно накопичувати протягом 10-12 років пожнивні залишки на поверхні грунту і виділити технологічну смугу. У випадку з mini-till застосування важких плугів, культиваторів та дисків недостатньо ефективно, оскільки дана техніка не може рівномірно розподілити стерню по поверхні. Позитивними сторонами даних технологій є економія ресурсів, запобігання ерозії та збереження родючого шару. Негативні моменти - системи no-till і mini-till безсилі на нерівних ділянках грунту або ділянках з підвищеною зволоженістю.

При використанні класичної схеми обробки грунту варто звернути увагу на проведення регулярних глибоких обробок. Проведення даних операцій може негативно впливати на родючість в зв'язку з мінералізацією гумусу після оранки. Застосування в класичній схемі важких зубових борін, які проводять до 5 операцій за один прохід. Наприклад, агрегат Ліра-XL одночасно виконує кілька завдань: ранньовесняне розпушування і боронування на глибину 2-10 см, провокує проростання бур'янів, вирівнює і готує грунт до посіву, закриває вологу і закладає добрива.

І найголовніше - баланс. У нестандартних ситуаціях важливо застосовувати найбільш підходящу агротехнічну операцію, не спираючись на яку-небудь одну схему обробки грунту.

Рекомендований продукт
Гербицид Эталон
  ацетохлор
  Соняшник, Кукурудза, Соя, Картопля
  171.
  68 грн/л
  Немає на складі
  Гербицид Основа
   ацетохлор
   Кукурудза, Соняшник, Соя
   187.
   80 грн/л
   Закінчується
   Гербицид Промекс
    прометрин
    Горох, Картопля, Морква, Петрушка, Соняшник, Соя, Кріп, Квасоля, Часник
    138.
    60 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Селефит
     прометрин
     Соняшник, Соя, Картопля, Горох, Морква
     154.
     56 грн/л
     Немає на складі
     Гербицид Харвард
      ацетохлор
      Кукурудза, Соя, Соняшник
      196.
      49 грн/л
      Немає на складі