photo blog 070

photo blog 070Україна є одним з найбільших виробників соняшника в світі. Сприяє цьому в першу чергу максимально відповідний для вирощування культури клімат.

Ідеальний температурний режим, достатня кількість вологи і родючі грунти сприяють отриманню хорошої врожайності насіння соняшника.

Щорічно Україна експортує насіння соняшника в більш ніж 100 країн світу, а показник експорту олії становить близько 50% світового експорту. Основними споживачами соняшникової олії українського виробництва є такі країни, як Єгипет, Індія, Іспанія, Китай та ін.

Тенденція збільшення зростання виробництва соняшника пояснюється щорічно зростаючим попитом на якісну продукцію і хорошою ціною. Потреба в насінні соняшника існує і у вітчизняних переробників, які також готові давати гарну ціну за насіння. Це сприяє постійному нарощуванню виробничих потужностей українськими сільгоспвиробниками.

Від чого залежить ціна на соняшник?

Висока ціна на соняшник в Україні зробила його найбільш економічно вигідною культурою, з рентабельністю до 80% в гривні. Формування цін залежить від декількох факторів:

 • Валового збору;
 • Тенденцій і потреб світового ринку сільськогосподарської продукції;
 • Якості продукції та обсягу партії;
 • Кліматичних умов;
 • Валютних коливань;
 • Швидкості виходу на ринок.

Формування ціни за 1 тонну соняшника ґрунтується на вартості 1 тонни олії на світовому ринку, оскільки обсяги експорту олії та шроту в рази вище, ніж обсяги експортованого насіння соняшника. Наприклад, в 2016 році Україна експортувала всього 176 тис. т насіння, в той час як обсяг експорту соняшникової олії склав майже 5 млн. т.

Одну з кращих цін переробники пропонують виробникам, що приносять насіння на заводи. Якщо порівнювати цю вартість з ціною, запропонованою елеваторами, то вона значно вище. Ціна на насіння соняшника на елеваторах завжди включає витрати на доставку.

Висока ціна на соняшник формується і під впливом постійної конкуренції між переробниками та експортерами. Українські фермери, які займаються вирощуванням соняшника, постійно моніторять світові та вітчизняні тенденції формування вартості, а також уважно вивчають прогнози цін для планування обсягів виробництва.

Ціна на соняшник з поля

Залежно від періоду збору врожаю ціни на соняшник можуть значно відрізнятися. Залежать ціни на насіння з поля від інтересів трейдерів і кількості конкуруючих пропозицій.

Вибір оптимального методу реалізації завжди повинен грунтуватися на детальному вивченні та аналізі даних зі світового та вітчизняного ринків, сезонних коливань і стрибків ціни в залежності від періоду реалізації.

Трейдери, які закуповують соняшник з поля, найчастіше використовують для транспортування продукції автотранспорт, тому хороша ціна на продукцію залежить від логістичного ланцюжка. Правильна і продумана логістика знижує витрати на доставку продукції до переробника або елеватора, що дозволяє хорошим трейдерам дати вигідну для підприємств-виробників ціну.

Прийнятна кореляція цін світового і вітчизняного ринку забезпечується високим попитом саме на соняшник українського виробництва. Відповідні кліматичні умови дозволяють збирати максимальні врожаї цієї культури, що призводить до росту показників обсягів виробництва і посівних площ до максимальних значень.

Рекомендований продукт
106-115
45
51
170
1778.
00 грн/міш.
У Наявності
Семена подсолнечника Рими 2
  110-115
  55
  50
  170
  1862.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  105-110
  50
  47
  180
  2254.
  00 грн/міш.
  У Наявності
  Семена подсолнечника Сирена
   110-112
   50
   51
   170
   1800.
   00 грн/міш.
   Немає на складі
   98-103
   48
   52
   180
   1440.
   00 грн/міш.
   Закінчується