photo blog 0102

photo blog 0102Зернове сорго - злакова культура з давньою історією вирощування. Ця культура використовується для годування домашніх тварин, як продовольча культура в любителів здорового способу життя та органічного харчування. У сорго мала кількість глютену і велика кількість клітковини, що є основою принципу здорового харчування в багатьох країнах світу.

Схема сівозміни для вирощування насіння сорго

Попередників для сорго можна поділити на три групи. За запасами вологи найкращим попередником буде озима пшениця, за видовим складом бур'янів - овес і буряк, за обсягом пожнивних залишків - ярий ячмінь, буряк кормовий і озима пшениця.

Список найкращих попередників для сорго:

 • пшениця
 • кукурудза і ячмінь
 • буряк
 • овес
 • соняшник.

Незалежно від умов і вибудовування схеми сівозміни Посівна рекомендує після сорго сіяти тільки ярі культури рослин.

Грунт для вирощування сорго

Сорго не надто вимогливий до грунтів. Для посіву рекомендується провести ряд агрономічних заходів для знищення бур'янів, вирівнювання грунту і збереження вологи. Для вирощування підійдуть важкі і легкі грунти. Високі результати можна отримати на розпушених, вологих ґрунтах з високою аерацією. Перед посівом проводять боронування і оранку.

Внесення добрив в грунт

Сорго може забезпечити себе елементами живлення з грунту, але внесення добрив під сорго - необхідний елемент високоприбуткового обробітку. Сорго вимагає в 2-3 рази менше макроелементів (азот, фосфор, калій), ніж кукурудза на полі. Але азот добре збільшує обсяг надземної маси. Калій сприяє накопиченню цукрів у зерні. Фосфору потрібно близько 100 кг/га при зрошенні. Добрива вносять локально, глибше посіву насіння. Таке внесення збільшує врожайність в 2-3 рази в порівнянні з внесенням добрив при оранці.

Вибір насіння сорго для посіву

Існує умовна класифікація насіння сорго, купити які можна в маркеті Вашого поля Посівна:

 • зернове
 • цукрове
 • віничне.

Зернове сорго буває з білим і червоним зерном. Стебла зернового сорго виростають від 0.5 м до 1.5 м. Зерно голе, круглої форми. Перед посівом рекомендується обробити посівний матеріал протруйниками для усунення грибкових і бактеріальних збудників. При протруюванні вибирають комплексні препарати. На 1 тонну насіння, як правило, беруть 10 л води і середню концентрацію препарату за рекомендацією виробника. Насіння сорго, ціна якого невисока, може стати відмінним варіантом для зміни культури в сівозміні на полі.

Посів сорго

Коли середньодобові температури становлять + 14- + 16 С, то можна сіяти сорго на глибину 7-10 см. Якщо провести ранній посів, то сходи виходять слабкими і сильно забур’яненими. Сходи культури з'являються на 10-14 день або на 5-6 день при температурах близько +25 С.

Так як сорго характеризується сильною кущистістю, то це слід враховувати при розрахунку вагової норми посіву. Посівна щільність становить 160-170 тисяч рослин на 1 гектар, що еквівалентно 10-14 кг сорго на гектар.

Сорго сіють у вологий грунт, але не закладають занадто глибоко. Якщо шар грунту пересушений, то рекомендується заробка на глибину 10-12 см і коткування котками. Якщо перед посівом пройшов сильний дощ, то сіяти можна і на 4 см в грунт, що особливо підходить для полів на зрошенні.

Оптимальна ширина міжрядь на посівах сорго становить 60 і 45 см. У такому випадку поліпшується живлення культури і виростає врожайність.

Рекомендований продукт
Семена сорго Балто КС
  100-110
  зерно, силос
  2247.
  00 грн/міш.
  Передзамовлення
  Семена сорго Даш Е
   110-120
   зерно
   3758.
   00 грн/міш.
   У Наявності
   Семена сорго ЕС Кейрас
    115
    зерно
    2934.
    00 грн/міш.
    Передзамовлення
    Семена сорго Капелло
     115-120
     зерно
     2247.
     00 грн/міш.
     Передзамовлення
     Семена сорго Прайм
      105-115
      зерно
      3697.
      00 грн/міш.
      У Наявності
      Семена сорго Сило 700Д
       120
       зерно, силос
       3758.
       00 грн/міш.
       У Наявності