photo 03

photo 03Сівбу сої під гліфосат слід проводити як і звичайні сорти, коли ґрунт на глибині загортання насіння прогріється до 12-14°С. У випадку сівби у холодний ґрунт сходи затримуються, знижується польова схожість, насіння ушкоджуються шкідниками та хворобами, значно знижується урожайність.

Оптимальними строками для північного Лісостепу є перша декада травня, допустимими є до 20 травня, для південно-західного Лісостепу – остання декада квітня – перша декада травня, для західної частини України та Полісся кращий строк сівби сої є перша половина травня. У роки з ранньою весною сівбу проводять раніше, але у будь якому разі після прогрівання ґрунту до оптимальної температури. Пізні, середньопізні та середньостиглі сорти слід висівати в першу чергу, а середньоранні та ранньостиглі – наприкінці оптимальних строків.

Строки внесення гліфосатів

Сорти мають генетичну стійкість до гліфосатів і внесення препаратів на основі цієї діючої речовини не призводить до ушкодження рослин у будь які фазу розвитку. Оптимальний час використання препаратів в першу чергу варіює в залежності від видів та стадії розвитку бур’янів. Зазвичай використання гліфосату декілька раз до цвітіння створює відмінні умови для розвитку рослин сої без конкуруючої бур’янистої рослинності. Ефективність гліфосату залежить від дозування, строків використання та стадії розвитку бур’янів. Для ефективної боротьби із бур’янистою рослинністю гліфосати слід вносити після проростання більшості рослин бур’янів. Ґрунтового ефекту препарат не має, тому бур’яни, що зійшли після обробки не ушкоджуються. Затримка із внесенням препаратів дозволить знищити більшу кількість бур’янів, але деякі з них можуть перерости і стати толерантними до цієї діючої речовини. В той же час тривалий розвиток рослин сої у конкуренції із бур’янами призводить до сильного пригнічення і значного зниження продуктивності посіву. Часто у випадках великої кількості або при наявності стійких до гліфосату бур’янів слушним буде внесення ґрунтового гербіциду, а гліфосат використовується тільки як страховий.

Звичайна схема використання гліфосатів у фазу 3-6 листочків дозою 1,5 л/га з додаванням 1,0 л/га гумату для зняття стресу від внесення гербіциду. Слушним буде обробка посіву через кілька днів баковою сумішшю (1 л/га гумат + інсектицид + фунгіцид + 3-4 кг/га карбаміду на 200-300 л води), що забезпечить надійний захист посіву проти можливих хвороб та шкідників. У разі великої кількості бур’янів до змикання рядків необхідна друга обробка (1,5 л/га гліфосат + 1,0 л/га гумат).

Препаратів на основі гліфосату в Україні зареєстровано багато, вони відрізняються концентрацією, формуляцією та впливом на бур’яни, тому у кожному випадку необхідно заздалегідь проконсультуватися про норму застосування. Використовувати гліфосати на сортах сої традиційної селекції ні в якому разі не можна, це призведе до повної загибелі посівів.

Збирання

Основною ознакою повної стиглості є опадіння листя, підсихання та побуріння стебла, бобів, відокремлення насіння від стулок бобів, зниження вологості до 14-16%. Найкраща вологість насіння для збирання 13-14% за якою воно легко обмолочується та мінімально травмується. Зазвичай використовують пряме комбайнування з низьким зрізом (4-5 см). Для мінімалізації втрат використовуються спеціальні жатки Flex, які дозволяють копіювати поле.

У вологі роки та у випадках наявності вегетуючих бур’янів, необхідно проводити десикацію. На посівах ГМО сортів сої використовують виключно препарати на основі диквату при побурінні бобів нижнього та середнього ярусів за 6-7 діб до збирання. Десикація дозволяє раніше на 10-12 днів почати збирання та значно зменшити втрати при збиранні і уникнути втрати якості продукції. Не слід допускати тривалого перестою дозрілих рослин на полі, це призводить до суттєвого зниженню вологості насіння, його травмуванню та дробленню під час збирання та післязбиральної обробки.

Рекомендований продукт
Семена сои Аполло
  87
  35
  50
  110
  800.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  Семена сои Валюта
   80-110
   45
   50
   100
   800.
   00 грн/міш.
   Немає на складі
   Семена сои Меркур
    110-115
    52
    50
    120
    1100.
    00 грн/міш.
    Немає на складі
    Семена сои Монро
     80-90
     40
     50
     800.
     00 грн/міш.
     Немає на складі
     Семена сои Сенсор
      115-117
      45
      50
      800.
      00 грн/міш.
      Немає на складі