photo blog 096

photo blog 096Озимий ріпак - важлива технічна олійна культура, посівне насіння якого продають інтернет-магазини для фермерів по всій Україні.

Щоб отримати високий урожай і прибуток від вирощування, необхідно знати особливості технології та вегетації бобових рослин.

Необхідність достатнього освітлення

Ріпак любить достатню освітленість, тому не рекомендуються загущення посівів і затемнення. При загущенні посівів рослини мають слабке забарвлення, тонке стебло з витягнутими міжвузлями. Такий ріпак погано зимує. Це рослина довгого дня.

Залежність від вологи

Озимий ріпак належить до сімейства Капустяні. Це досить вологолюбна рослина. За період вегетації рослина споживає від 600 до 800 мм опадів. Часто це стає лімітуючим фактором, що визначає рентабельність вирощування культури. Періоди найбільш критичні до наявності вологи:

  • стеблування
  • бутонізація
  • період цвітіння.

Температурні умови вирощування

Сучасні сорти і гібриди озимого ріпаку досить холодостійкі. Озимий ріпак відмінно переносить зимові морози до -15 С при відсутності зимового покриву. Якщо лежить сніг, то і температуру -22 - -25 С. При середньодобовій температурі 1-3 С відновлюється вегетація культури. Рослини чутливі до весняних заморозків. Літні температури понад 30 С негативно позначаються на культурі. Відбувається стерилізація пилку, і відповідно знижується врожайність.

Грунтові умови для успішного розвитку ріпаку

Вирощувати озимий ріпак можна на грунтах з не дуже високим агрофоном. Він може рости майже скрізь. Але сприятливими умовами для росту є ґрунти не дуже щільні, з нейтральною або близькою до нейтральної реакцією.

Підживлення культури

Потужна вегетативна маса культури вимагає обов'язкових азотних підкормок. На кожен центнер готової продукції необхідно внести 5-6 кг азоту. Азот оптимально вносити восени або навесні. Обережно вносять азотні добрива восени, так як існує ризик переростання культури. Це істотно знижує шанси успішної перезимівлі. Весняне внесення азоту ділять на кілька етапів. Зазвичай підгодовують рослини у фазі стеблування, а потім - в фазі бутонізації. Якщо азоту внести багато, то рослини "жирують", довго не цвітуть, переростають і в результаті полягають. Вони пошкоджуються хворобами та шкідниками. У насінні утворюється багато білка, а олійність знижується.

Внесення фосфорних добрив підвищує стійкість культури до стресів, хвороб, холоду. Для утворення 1 ц врожаю необхідно 2.5-3.5 кг фосфору. Рекомендується внесення восени.

Калій необхідний для формування олії в насінні, стійкості рослини до стресів і хвороб. Калій вносять восени або під попередник.

Інші елементи - сірка, молібден, цинк, мідь, марганець теж важливі. Комплексне добриво Євростім Фіто здатне компенсувати недостачу необхідних мікроелементів в грунті. При нестачі сірки погано зав'язуються стручки, а при відсутності бору відтягується процес цвітіння. Мікроелементи можна вносити як позакореневе підживлення, а сірку разом з макро добривами восени.

Посів ріпаку

Ріпак досить вимогливий до сівозміни. Найкраще культура проявляє себе на чистих незайнятих парах, після зернових колосових, переораних землях, де росли багаторічні трави.

Не рекомендується сіяти ріпак після:

  • ріпаку
  • суріпиці
  • капусти
  • редьки
  • гірчиці
  • буряка
  • соняшнику.

Подальший посів ріпаку сприяє накопиченню загальних шкідників і хвороб, що негативно позначається на врожайності.

Ріпаком засівають не більше 20% площ, а якщо в сівозміні є соняшник, то не більше 25%. Порушувати це правило можна в тому випадку, якщо застосовується комплексний захист культури від комах і грибкових збудників.

За 95-110 днів до початку морозів починають сіяти ріпак. Рослина восени розвивається до 5-8 справжніх листків, коренева шийка 7-10 мм, довжина не більше 2 см. Малорозвинені рослини можуть не перезимувати, але й сильно розвинені посіви загинуть. Для усунення останнього посіви обробляють регуляторами росту, щоб загальмувати розвиток.

Посів проводять рядовим способом. Норма висіву 2-2.5 кг, глибина загортання насіння озимого ріпаку 2-3 см, в сухому кліматі 3-4 см з коткуванням. Пропонуємо озимий ріпак, купити насіння гібридів і сортів від мультинаціональних та вітчизняних виробників в маркеті Вашого поля Посівна. Насіння ріпаку озимого, ціна якого конкурентна в порівнянні з іншими гібридами, - це спосіб отримати прибуток від роботи на землі.

Рекомендований продукт
Гербицид Нарапс
    клопіралід, піклорам
    Ріпак озимий, Ріпак ярий, Гірчиця
    1260.
    48 грн/л
    Передзамовлення
    Микроудобрение Авангард Бобовые
      кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, магній, сірка, калій, азот, бор
      Соя, Нут, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох
      118.
      17 грн/л
      У Наявності
      Микроудобрение Авангард Бор
        азот, бор
        Капуста, Перець, Баклажан, Помідори, Картопля, Плодово-ягідні культури, Морква, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
        161.
        46 грн/л
        У Наявності
        Микроудобрение Авангард Р Азот+Микро
          бор, кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, сірка, магній, азот
          Суниця, Буряк кормовий, Буряк цукровий, Овочеві культури, Капуста, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Плодово-ягідні культури
          133.
          77 грн/л
          Передзамовлення
          Семена рапса Снежная королева
            300-305
            40
            олійне
            165
            2544.
            00 грн/міш.
            Немає на складі
            292-323
            65
            1000
            170
            1300.
            00 грн/міш.
            У Наявності