photo blog 0122

photo blog 0122Насіння нуту або баранячого гороху вигідно включати в сівозміну для накопичення в грунті доступних форм азоту для наступних культур. Нут - це бобова рослина з роду Cicer. Рослина родом з центральної і західної частини Азії. Вирощуваний в культурі нут зараз в природних умов не росте.


Культура нут - однорічник. Для появи сходів необхідна температура 4-5 градусів. Це сама морозостійка культура серед представників родини бобових. Може вирощуватися як озима культура. Якщо зима тепла, при сівбі пізно восени відмінно зимує під снігом. На короткий час може витримувати низькі температури до -25 С.
Стрижнева коренева система росте в глиб на 100 см. Коріння утворюють симбіоз з бактеріями-азотфіксаторами. Це обумовлює цінність нуту як попередника. Висота нуту від 20 см до 1 м. Забарвлення зелене з деякою антоціановой пігментацією. Надземна частина покрита захисними волосками. Плід - біб, довжиною від 1.5 до 3.5 см. При дозріванні насіння не розтріскується. У бобі від 1 до 3 насінин. Вони мають витягнутий носик, поверхня зморщена.
Період вегетації культури близько 80-120 днів. Нут - культура довгого дня. Якщо сіяти пізно, відбувається зменшення врожаю.
Для обробітку нуту рекомендуються поля зі слабкою забур'яненістю багаторічними кореневищними бур'янами. Нут відмінний попередник для багатьох сільськогосподарських культур, завдяки тому, що залишає багато легкозасвоюваного азоту в ґрунті. Урожайність озимої пшениці після нуту як після чорного пару. Нут рано звільняє поле для посіву озимих, даючи фермеру час для якісної обробки ґрунту і накопичення вологи.


Обробка грунту для вирощування нуту


Після збирання попередника проводять дискування стерні. Якщо на полі багато кореневищних бур'янів, то рекомендовано провести 2-3 дискування з інтервалом 10-15 днів. Після проводять оранку на зяб. При збільшенні глибини оранки з 13 до 27 см збільшується урожай зерна на 30-40%. Така оранка сприяє підвищенню аерації ґрунту і накопиченню вологи. Це допомагає зростанню бульбочкових бактерій, що прямо впливає на продуктивність культури.
Насіння перед посівом рекомендується обробити інокулянтом - препаратом з азотфіксуючими бактеріями.

Посів насіння нуту


Висів культури проводять при температурі 5-6 С на глибині залягання насіння. Глибина посіву залежить від вологості ґрунту. При достатній кількості вологи це 6-8 см, при середній зволоженості 9-10 см, при сухому грунті - до 15 см.
Сіють звичайним рядовим способом (15 см), стрічковим (45 + 15 см) або широкорядним способом (45 або 60 см). Норма висіву становить 500 тис/га при рядковому способі, 400 тис/га при стрічковому, 300 тис/га при широкорядному.
Щоб отримати дружні рівні сходи, необхідно вибрати якісне професійне насіння з сильною генетикою, рівномірно заробити насіння у вологий грунт на однакову глибину. У посушливих умовах рекомендовано каткування.
Щоб знищити бур'яни до сходів і після сходів, рекомендується боронування. Цей прийом ріже проростки бур'янів і грунтову кірку. На широкорядних і стрічкових посівах ще проводять міжрядні обробки.
Нут - досить посухостійка культура, але на зрошенні показує значний приріст врожаю. У фазі цвітіння - початку формування бобів можна внести 250-300 м3/га. Цей прийом може збільшити врожайність удвічі. Але в такому випадку рекомендується контролювати ризик виникнення грибкової інфекції.

Рекомендований продукт
Инокулянт Евронорм Ризо
  азотфіксуючі бактерії
  Горох, Нут, Соя, Сочевиця
  393.
  30 грн/л
  Немає на складі
  Бактериальный препарат Бионорма Азот
   азотфіксуючі бактерії
   Кукурудза, Соняшник, Помідори, Пшениця озима, Соя
   310.
   00 грн/л
   У Наявності
   Семена нута ЕС Алунт
    95-100
    35
    55
    800.
    00 грн/міш.
    У Наявності
    Семена нута Азкан
     85
     48
     45
     800.
     00 грн/міш.
     Немає на складі
     Семена нута Зехавит
      95
      50
      55
      800.
      00 грн/міш.
      Немає на складі
      Семена нута Орион
       95
       55
       55
       800.
       00 грн/міш.
       Немає на складі