photo blog 012

photo blog 012Серед сучасних фермерів все більшою популярністю користується метод обробки землі під назвою «Strip-Till».

Головною особливістю такого методу є одночасне внесення добрив (мінеральних і органічних) з розпушуванням верхнього шару родючого грунту.

Технологія обробки землі «Strip-Till» взяла найкраще від орного (традиційного) методу обробки землі та інноваційної системи «No-Till», яка виключає енергоємні ґрунтообробні операції.

Найбільш популярною ця технологія є в Північній Америці, де цим способом вже багато років вирощують традиційні для України культури: соняшник, цукровий буряк, кукурудзу, сою.

Успішне землеробство за методом «Strip-Till» в Північній Америці, завдяки ряду переваг, призвело до широкого поширення смугового землеробства і в багатьох країнах Європи.

Особливості технології

Основна особливість системи обробки грунту «Strip-Till» полягає в полосному розпушуванні грунту. При цьому близько 2/3 земельної ділянки не піддається обробці. У США при обробці грунту таким способом використовують техніку з навігаційним обладнанням. Дана техніка дозволяє коригувати рух сільськогосподарської техніки по земельній ділянці.

У розпушені смуги одночасно з посівом проводиться внесення добрив. Це дозволяє рослинам в активній фазі росту отримувати всі необхідні речовини прямо під корінь в необхідній кількості. «Strip-Till» відмінно впливає на розвиток в першу чергу рослин зі стрижневою кореневою системою, що є запорукою отримання високих врожаїв в майбутньому.

Переваги «Strip-Till»

Добре розвинена коренева система культур, що вирощуються за методом «Strip-Till», в посушливі сезони дозволяє культурам добувати вологу з глибших шарів грунту, що гарантує хороші врожаї навіть при мінімальній кількості опадів.

Дворазове смугове розпушування восени і навесні спеціальними агрегатами, які після проходу залишають міжряддя, захищені соломою, знижують втрати вологи. Також, в порівнянні з традиційною механічною обробкою, температура земельного горизонту завжди залишається на однаковому рівні.

Разом зі збереженням природної родючості землі, зниженням ризику вітряної та земельної ерозії, відбувається економія дорогих ресурсів.

«Strip-Till» покращує родючий шар грунту. У грунті збільшується кількість корисних мікроорганізмів і бактерій, які в свою чергу допомагають утворенню макро- і мікроелементів.

За словами фермерів з США, за 3 роки використання смугової обробки грунту їм вдалося знизити витрати на засоби захисту і добрива до 40%. При цьому врожайність в середньому збільшилася на 15-20%.

Одночасний посів, розпушування та внесення добрив виключає кілька процесів обробки грунту і мінімізує шкоду, що наноситься екології, знижує витрати на пальне. А одночасне потрапляння добрив з зерном на однакову глибину забезпечує рівномірні сходи, що позитивно позначається на врожайності. При цьому кількість необхідних добрив та стимуляторів росту значно знижується.

Рекомендований продукт
азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Овес
63.
11 грн/л
У Наявності
Микроудобрение Авангард Картофель
  азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
  Картопля
  56.
  27 грн/л
  Немає на складі
  Микроудобрение Авангард Р Кальций+Микро
   азот, бор, залізо, Кальцій, кобальт, магній, марганець, мідь, молібден, цинк
   Суниця, Капуста, Картопля, Цибуля, Огірки, Перець, Плодово-ягідні культури, Помідори, Буряк кормовий, Буряк цукровий
   46.
   04 грн/л
   У Наявності
   Микроудобрение Сирунг 15-5-35 + 1.6 MgO + ТЕ
    азот, бор, залізо, калій, магній, марганець, мідь, молібден, сірка, фосфор, цинк
    Картопля, Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий, Соя
    158.
    48 грн/кг
    У Наявності
    Микроудобрение Убинас 20-20-20 + ТЕ
     азот, фосфор, калій, залізо, марганець, цинк, мідь, бор, молібден
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Кукурудза, Соняшник, Буряк цукровий, Горох, Картопля
     170.
     00 грн/кг
     У Наявності