photo blog 094

photo blog 094Однорічні та багаторічні дводольні бур'яни завдають великої шкоди вирощуваним гібридам кукурудзи та злакових колосових культур, але боротися з ними можна за допомогою системних гербіцидів.

Для боротьби з цією групою бур'янів застосовують суспензійні концентрати на основі 2-етилгексилового ефіру 2,4-Д і флорасулама. Такий склад має препарат Прима від компанії Сингента.

Це двокомпонентний препарат здатний знищити понад 160 видів бур'янів. Його ефективність понад 95%. На ринку існують і аналоги Прими:

 1. Гербіцид Дисулам
 2. Гербіцид Агент.

Переваги гербіциду системної дії Прима:

 • широкий діапазон впливу на бур’яни, стійкі до 2.4-Д
 • знищує підмаренник чіпкий, ромашку і злісний бур'ян осот
 • використовується при температурі від 5 С
 • на злакових колосових тривалий період використання - від кущіння до другого міжвузля культури
 • швидкий ефект, помітне в'янення бур'янів через 1 добу після внесення
 • активний на перерослих бур'янах.

Як діє гербіцид системної дії Прима?

Виняткова ефективність Прими доведена багаторічним досвідом використання на посівах культурних рослин в різних кліматично-погодних умовах. Дві діючі речовини виявляють себе на бур'янах різним способом.

2-етилгексиловий ефір 2,4-Д швидко порушує біохімічний синтез білків і важливих ферментів в організмі рослини. Проникнення його відбувається через листя, потім транспортується по рослині до молодих меристемних тканин. Під впливом препарату верхівка рослин викривляється, порушується тургор. В результаті розтріскування коренів в рослину не надходять мінеральні речовини і відбувається загибель. Флорасулам нейтралізує фермент ацетолактатсинтетазу.

Чи є обмеження щодо застосування гербіциду Прима?

Використовуючи Приму, слід пам'ятати про обмеження в сівозміні. Після внесення гербіциду при необхідності пересіву можна сіяти зернові, кукурудзу або сорго, але не раніше, ніж через 1 місяць. Перед пересівом необхідна глибока оранка. Після весняного внесення без обмежень сіють озимий ріпак, пшеницю, ячмінь, жито. При витраті 0.5 л/га навесні наступного року допускається посів ярих зернових, кукурудзи, сорго, картоплі, цибулі, буряка, капусти, льону та ін. При витраті 0.7 л/га і при опадах не менше 300 мм через 11 місяців допускається посів ярих зернових, технічних і овочевих культур. Найтриваліший період для включення в сівозміну (14 місяців) для нуту, сої, гороху, моркви.

Перед обприскуванням слід враховувати, що небажані заморозки в період внесення і пару днів після нього. Слід уникати зносу робочого розчину на сусідні поля, на яких ростуть дводольні культури.

Особливості застосування гербіциду Прима

Щоб уникнути забур’яненості посівів кукурудзи та зернових культур пропонуємо застосовувати системні гербіциди, купити які Ви можете в маркеті Вашого поля Посівна. Препарат Прима від Сингента не шкодить вирощуваним культурам. Бур'яни показано обприскувати на стадії від 2 до 8 справжніх листків. Діє гербіцид і на сім'ядолі бур'янів.

Примою рівномірно покривають площу листя за допомогою щілинних розпилювачів із середнім розміром крапель при обприскуванні. Пожнивні залишки після внесення необхідно залишити на полі, але загорнути в грунт на глибину 10 см. Таким чином, в теплому і вологому грунті розпад препарату відбувається швидше.

Рекомендований продукт
Гербицид 2,4-Д Актив
  2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, в кислотному еквіваленті
  Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Просо, Сорго
  229.
  14 грн/л
  У Наявності
  Гербицид Агент
   2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, флорасулам
   Кукурудза, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Сорго, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
   185.
   47 грн/л
   Немає на складі
   2,4-Д, флорасулам
   Кукурудза, Пшениця озима, Сорго
   235.
   00 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Прима
    2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, флорасулам
    Пшениця яра, Пшениця озима, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Жито, Кукурудза
    417.
    00 грн/л
    Немає на складі
    280
    130
    зерно
    238
    950.
    1050.00 грн
    00 грн/міш.
    Немає на складі
    180
    140
    зерно, силос
    250
    1020.
    00 грн/міш.
    Немає на складі