Озимий ріпак - це високорентабельна олійна культура, яка нарівні з соняшником і пшеницею стає візитною карткою України. У насінні ріпаку міститься до 51% олії, що робить культуру вкрай важливою для харчової та паливної промисловості. Надзвичайно цінна олія, що отримується з гібридів безерукового типу, яка широко застосовується в кондитерській, консервній сферах виробництва. Звичайні гібриди вирощують для потреб лакофарбової, металургійної та миловарної галузей. Відходи рапсу (макуха і шрот) служать високобілковим кормом для тварин. В системі сівозміни ріпак займає вкрай важливе місце. Він є відмінним попередником озимих культур,бо його рано прибирають з поля, що дає можливість ретельної підготовки грунту до посіву озимих культур. Площі, що засіваються ріпаком, з кожним роком зростають. Це призводить до накопичення не тільки пулу шкідників і хвороб на полі, а й зростанню шкідливих бур'янів, що можуть значно конкурувати з культурою. Тому були розроблені рекомендації по технологіям посіву в залежності від регіону і наявності вологи, а також створені унікальні гібриди озимого ріпаку, що витримують обробку гербіцидами імідазоліноновой групи без пригнічення розвитку культури.

Гербіциди для технології Кліарфілд ("Чисте поле")

Гербіциди групи імідазолінонів - це препарати системної дії. Діючими речовинами таких післясходових гербіцидів є імазамокс (33 г/л) і імазапір (15 г/л). Надходження діючої речовини в рослини-бур'яни відбувається як контактно, так і через вегетативну масу і коріння. Таким чином, він діє системно, але і тримає своєрідний грунтовий екран, стримуючи проростання хвилі сходів бур'янів. Зростання чутливих рослин припиняється вже через кілька годин, але бур'яни залишаються зеленими. Так відбувається тому, що гербіциди з імазамоксом і імазетапіром не діють на фотосинтез. Дія препарату помітно вже через 4-8 днів, відмирання вегетуючих бур'янів відбувається через 14-16 днів. Грунтовий екран зберігається до 50 днів, реактивуючись в міру надходження вологи. Такі гербіциди успішно справляються зі злаковими і дводольними бур'янами, успішно вирішуючи проблему забур'яненості поля, де вирощується соняшник і рапс. Але сіяти необхідно тільки стійкі до цього препарату гібриди. Крім того, необхідно враховувати проведену обробку в побудові схеми сівозміни.

Озимий ріпак під технологію Кліарфілд (Clearfield, 'Чисте поле')

Гербіциди на основі імазамоксу і імазетапіру проникають через листя, пагони і коріння з грунту. Переміщаючись по судинній системі бур'янів, зупиняють синтез амінокислот і викликають їх загибель. Тривалість захисного ефекту після 1 обробки гербіцидом достатня для захисту посівів ріпаку протягом усього вегетаційного періоду.

У чому перевага вирощувати рапс за технологією Кліарфілд?

 • гарантія високого врожаю (зниження конкуренції з дводольними та злаковими бур'янами дозволяє розкрити максимальний потенціал культури)
 • підвищення якості продукції (знищення бур'янів дозволяє уникнути сміттєвої домішки при збиранні)
 • бікомпонентний гербіцид гарантує знищення всього спектра бур'янів (для повної чистоти поля).

Озимий ріпак обробляють на стадії від 2 до 6 листків. Найбільш сприятливою фазою є період 2-4 пар листків. У такий період бур'яни знаходяться на ранніх стадіях, а в грунті достатньо вологи для активації гербіцидного екрану. Гербіцид на ріпак вносять наземним способом.

В інтернет-магазині ПОСІВНА широкий вибір посівного ріпаку від компаній Лімагрейн, ДВС, ВНІС, Агро-Ритм та інших. Насіння ріпаку Фінікс КЛ від ДВС України - це гібрид для технології "Чисте поле". Гібрид підходить для пізнього посіву, легко відновлюється після гербіцидного і зимового стресу. Але компанія ДСВ Україна пропонує і інші гібриди класичної технології обробітку: Оріолус, Ейнштейн, Даріо, Смарагд. Іншим гібридом ріпаку під Кліарфілд є Конрад КЛ від Лімагрейн. Він відноситься до безерукового типу, стійкий до посухи і пластичний до строків посіву. Насіння посівного озимого ріпаку Лімагрейн: Арсенал, Альбатрос, Андерсон, Анністон - це високоврожайний посівмат з високою окупністю вирощування. Насіння ріпаку ВНІС: Снігова королева, Чорний Велетень, Халк - селекціоновано і вироблено в Україні, а значить добре пристосовано до наших реалій. Його відрізняє висока потенційна врожайність і доступна ціна. Насіння ріпаку Сингента - стійке до холоду, спеки і легко відновлюються після перезимівлі. Це гібриди ріпаку СІ Харнас, НК Технік, НК Торес. Весь посівмат озимого ріпаку від Сингента оброблений протруйником Круізер.

Рекомендований продукт
Гербицид Нарапс
  клопіралід, піклорам
  Ріпак озимий, Ріпак ярий, Гірчиця
  592.
  48 грн/л
  У Наявності
  Микроудобрение Авангард Бобовые
   кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, магній, сірка, калій, азот, бор
   Соя, Нут, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох
   56.
   27 грн/л
   У Наявності
   Семена рапса Абакус
    292
    55
    олійне
    165
    4486.
    00 грн/міш.
    Немає на складі
    Семена рапса Алиот
     300-305
     55
     18
     165
     500.
     00 грн/міш.
     Немає на складі
     Семена рапса Альбатрос
      292-320
      70
      олійне
      165
      4774.
      00 грн/міш.
      Немає на складі
      Препарат Рапс-Клей
       гетерополімерні ПАР
       167.
       24 грн/л
       У Наявності