photo blog 097

photo blog 097Ріпаковий квіткоїд (на латині Meligethes aeneus F.) - шкідник, що вражає овочеві, плодові культури, бобові рослини і олійні культури, знищити який можна за допомогою ефективних інсектицидів.

Ріпаковий квіткоїд відноситься до сімейства Блискітники.  Вражає як культурні рослини, так і дикорослі види рослин. Розвивається повністю. Характеризується двостатевим розмноженням. Шкідник зимує в грунті. За один сезон розвивається одне покоління шкідника.

Ріпаковий квіткоїд - досить небезпечний шкідник. Активні на культурі імаго і його личинки. Дорослі особини поїдають пилок і квітки на ріпаку, капусті, гірчиці, яблуні, цукровому буряку та інших. Розвиток личинок ріпакового квіткоїда відбувається в суцвіттях, що істотно пошкоджує квітки, тим самим знижуючи врожай. Подальший розвиток квітки якщо і відбувається, то насіння в ній деформоване, відстає у рості і розвитку. При значному поширенні ріпаковий квіткоїд пошкоджує близько 70% рослин, приводячи до непоправних втрат врожайності.

Боротьба з ріпаковим квіткоїдом: агротехнічні прийоми та інсектициди

При розробці стратегії боротьби необхідно провести діагностику чисельності шкідника. Для того використовують спеціальні пастки жовтого кольору з нанесеним фіксуючим покриттям. При виявленні від 6 імаго на рослині необхідно застосовувати інсектициди.

Для контролю шкідника рекомендуються комплексні агротехнічні, механічні та хімічні методи.

Прийоми агротехніки для знищення ріпакового квіткоїда:

  • проведення ґрунтового розпушування в період закуклювання комахи
  • видалення бур'янів
  • своєчасне внесення підкормок.

Механічні способи знищення квіткоїда

Якщо площа обробки невелика, то шкідника збирають вручну в ранкові години і знищують. Це можливо при слабкій зараженості посівів в невеликих фермерських господарствах.

Хімічне знищення шкідника

Проблема контролю ріпакового блискітника в тому, що він веде прихований спосіб життя, перебуваючи в квітці або бутоні. Тому слід підбирати інсектицид, що впливає на скритоживучі форми шкідників.

Для повного знищення шкідника ріпаковий квіткоїд рекомендуються хімічні інсектициди, купити які можна в маркеті Вашого поля Посівна. Інсектициди, ціна яких досить висока, іноді єдине, що може врятувати урожай від знищення шкідниками. Добре зарекомендували себе препарати з диметоатом, хлорпірифосом. Наприклад, інсектицид Оперкот Акро від української компанії ХімАгроМаркетинг містить в своєму складі імідаклоприд (300 г/л) і лямбда-цигалотрин (100 г/л). Це більш доступний за ціною аналог інсектициду Конфідор + Карате. Норма витрат становить 0.05-0.15 л/га, що залежить від ЕПШ (економічного порогу шкодочинності). Оперкот Акро можна застосовувати від періоду сходів до періоду цвітіння. Захисний екран тримається до 21 дня.

Препарати на основі неонікотиноїдів і синтетичних піретроїдів не мають фітотоксичності, мають швидку стартову активність і володіють системним ефектом. Для культур з восковим нальотом, препарат змішують з прилипачем для затримання інсектициду на поверхні і збільшення часу проникнення.

Рекомендований продукт
Инсектицид Оперкот
    лямбда-цигалотрин
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Буряк цукровий, Яблуня, Виноград, Горох, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Малина
    375.
    00 грн/кг
    У Наявності
    Инсектицид Оперкот Акро
      імідаклоприд, лямбда-цигалотрин
      Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця яра, Пшениця озима, Помідори, Баклажан, Огірки, Плодово-ягідні культури, Цибуля, Горох, Сорго, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
      720.
      00 грн/л
      У Наявності
      Инсектицид Фас
        альфа-циперметрин
        Горох, Капуста, Картопля, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Жито, Сади, Буряк цукровий, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
        193.
        20 грн/л
        У Наявності
        Инсектицид Фастак 
          альфа-циперметрин
          Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь ярий, Яблуня, Картопля, Виноград, Груша
          493.
          75 грн/л
          У Наявності
          Гербицид Нарапс
            клопіралід, піклорам
            Ріпак озимий, Ріпак ярий, Гірчиця
            592.
            48 грн/л
            У Наявності
            Микроудобрение Авангард Бобовые
              кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, магній, сірка, калій, азот, бор
              Соя, Нут, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох
              56.
              27 грн/л
              У Наявності
              Микроудобрение Авангард Рапс
                азот, бор, залізо, калій, кобальт, магній, марганець, мідь, молібден, сірка, цинк
                Гречка, Капуста, Ріпак озимий, Ріпак ярий
                56.
                27 грн/л
                У Наявності