photo blog 056

photo blog 056У практичній агрономії останнім часом з'явилися нові препарати, які раніше не використовувалися в традиційному землеробстві. Це так звані деструктори стерні.

Для чого вони потрібні і чи є економічне обґрунтування їх застосування?
Деструктори стерні з'явилися відносно недавно, років 5-10 тому. Призначення даної групи препаратів - збереження родючості грунтів як найважливішого чинника боротьби за високий і стабільний урожай. У сучасному світі аграрії, в першу чергу, націлені на отримання прибутку. Природний цикл оновлення та екологія грунтів глибоко порушені. Це відбувається через глибоку оранку, застосування пестицидів, повне прибирання рослин з поля, нехтування сівозміни. Все це веде до виснаження грунтів, погіршення їх стану, зниження врожайності вирощуваних культур з кожним роком. Турботою думаючого хлібороба має бути не тільки отримання високого врожаю, а й збереження оброблюваних грунтів в хорошому стані. Земля - ​​саморегулююча система, але їй потрібно допомогти в процесі відновлення.

Як деструктор стерні впливає на родючість грунтів?

Препарати деструктори стерні здатні зупинити деградацію грунту, сприяють розмноженню корисної мікрофлори до 5-7 т/га. Грунт з корисними мікроорганізмами живий і здоровий.
Найпростішим способом накопичувати в грунті витрачені поживні речовини є використання рослинних залишків після збирання врожаю. Стерня, солома служать природним джерелом, з якого формується корисний гумус. Спалювання стерні та соломи не тільки прибирає пул органіки на полі, а й знищує корисні мікроорганізми. Якщо на поле після збору врожаю на пожнивні залишки внести деструктор стерні, то це стримає розвиток патогенів та шкідників, а залишки ефективно і швидко розкладуться і стануть доступними для рослин. Розкладання соломи повертає в грунт близько 40 кг азоту і калію, багато мікро- і макроелементів. Солома розпушує грунт, збільшує вологоутримання, зберігаючи родючий шар землі від деструкції і ерозії. Таким чином, деструктори стерні покращують розкладання залишків, оптимізують фізико-хімічний і фітосанітарний стан грунту на полі.

Який деструктор стерні краще?

Щоб купити деструктор стерні, необхідно ретельно ознайомитися з його описом від виробника і переконатися, що він приготований і зберігається в належних умовах. Найефективніші препарати ті, що містять широкий спектр ферментів і мікроорганізмів з різних таксономічних груп. Слід вибрати препарати з бактеріями і грибами в інкапсульованій або споровій формах. Ці мікроорганізми повинні витіснити патогенну флору, тому концентрація їх повинна бути не менше, ніж 1х109 КУО/мл. Це препарати відносно нові, тому ознайомтеся з інструкцією, цікавтеся практичним досвідом їх застосування, що має бути не менше 3-х років. Інтернет-магазин ПОСІВНА пропонує ефективний препарат - Евронорм Деструктор Целюлози, що містить бактерії роду Paenibacillus і комплекс азотфіксаторів. Він сприяє розкладанню органічних залишків, захищає від інвазії грибковими хворобами, збагачує грунт азотом.

Рекомендований продукт
Евронорм деструктор целюлозы
  бактерії Paenibacillus polymyxa і азотфіксуючі бактерії
  Горох, Гірчиця, Кукурудза, Нут, Овес, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Жито, Буряк цукровий, Сорго, Соя, Сочевиця, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  243.
  50 грн/кг
  Немає на складі
  Бактериальный препарат Бионорма Азот
   азотфіксуючі бактерії
   Кукурудза, Соняшник, Помідори, Пшениця озима, Соя
   310.
   00 грн/л
   У Наявності
   Деструктор целлюлозы Бионорма Деструктор Целлюлозы
    бактерії Paenibacillus polymyxa і азотфіксуючі бактерії, азот
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох, Соя, Кукурудза, Соняшник, Овочеві культури
    108.
    10 грн/л
    У Наявності
    азот, бор, гумінові речовини, калій, кобальт, марганець, мідь, молібден, нікель, фосфор, цинк
    Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    76.
    110.00 грн
    00 грн/л
    У Наявності
    азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Овес
    63.
    11 грн/л
    У Наявності