photo blog 0116

photo blog 0116Інтенсивні господарства на пшениці застосовують дві-три фунгіцидні обробки, одна з яких спрямована на обробку колоса проти певного спектру захворювань. Застосування цієї обробки відбувається у фазу кінця колосіння - початку цвітіння.

Ефективність цієї обробки залежить від двох чинників: перший фактор - це ефективність самого препарату фунгіциду і другий фактор - це якість обробки. У маркеті Вашого поля Ви можете купити фунгіциди від вітчизняних і мультинаціональних виробників. При обробці необхідно дотримуватися оптимальної висоти штанги, обсягу робочого розчину, вибіру форсунки. Висота положення штанги не повинна перевищувати 50 сантиметрів над оброблюваним об'єктом. Швидкість руху повинна відповідати вашим розпилювачам. Якщо це звичайний розпилювач, то в середньому 10-12 кілометрів на годину. Якщо ж у Вас самохідні пристрої, це швидкісні обприскувачі, для цього потрібно підбирати форсунки для високої швидкісної роботи, деякі дозволяють працювати на швидкостях до 18-20 кілометрів на годину.

Вибір оприскувача для обробки

Форсунки - це витратний матеріал, який необхідно обов'язково міняти в залежності від ступеня його зносу або терміну використання. Найчастіше застосовують щілинні, у них чудовий розпил, але один з мінусів - це знесення робочого розчину та випаровування. Несприятливі погодні умови, вітер більше трьох метрів в секунду або ж високі температури повітря, і, як наслідок, Ваші краплі просто не долетять до рослин. В цілях захисту від вітру застосовують інжектори. Для кращого проникнення краплі в рослини стали робити великі інжектори з великою краплею. Для ефективного захисту колоса недостатньо обробити рослину з одного боку, потрібно обробляти з усіх сторін, для цього стали застосовувати вже інжектори з двома факелами, розташованими під кутом. Якщо ж у Вас високошвидкісні обприскувачі і Ви працюєте на великих швидкостях всі ці розпилювачі вам не підійдуть. Необхідний саме розпилювач для високих швидкостей, які захищені спеціальним носиком. Погане покриття колоса робочим розчином прирівнюється до вибору неефективного фунгіциду, що тягне за собою не досягнення результату і ризик проникнення хвороби.

Мінімальні шанси втрати врожаю від хвороб гарантуються при якісному покритті верхнього і середнього ярусу, переднього і зворотного боку колоса. Фунгіциди, ціна яких невисока, дозволяють потенціалу культури розкритися. Так можна отримати високий та здоровий урожай.

Рекомендований продукт
Фунгицид Азоксин
  азоксистробін
  Кукурудза, Соняшник, Соя, Пшениця озима, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Буряк цукровий
  895.
  09 грн/л
  У Наявності
  Фунгицид Акула
   прохлораз, тебуконазол, ципроконазол
   Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Тритикале, Овес
   772.
   80 грн/л
   У Наявності
   Фунгицид Алиот
    пропіконазол
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
    865.
    05 грн/л
    У Наявності
    Фунгицид Альфа-Медь
     гідроксид міді
     Помідори, Виноград, Яблуня, Груша, Вишня, Черешня, Персик, Слива, Картопля, Огірки, Кавун, Цибуля, Квіти
     291.
     89 грн/кг
     У Наявності
     Фунгицид Артис Плюс
      міклобутаніл, тебуконазол, тіофанат-метил
      Соняшник, Соя, Горох, Буряк цукровий, Яблуня, Виноград, Ріпак озимий, Ріпак ярий
      642.
      28 грн/л
      У Наявності
      Фунгицид Защитник
       тіофанат-метил
       Персик, Груша, Яблуня, Буряк цукровий, Буряк кормовий, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Виноград, Цибуля, Огірки
       309.
       12 грн/л
       У Наявності
       Фунгицид Капитал
        ципроконазол, азоксистробін, епоксиконазол
        Соняшник, Соя, Буряк цукровий, Горох, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Жито
        1030.
        40 грн/л
        У Наявності