photo blog 092

photo blog 092Для усунення дводольних і злакових бур'янів на посівах соняшнику використовуються післясходові гербіциди, что відрізняються системною дією.

Соняшник - культура, що відрізняється повільним початковим ростом і низькою конкурентоспроможністю до бур'янів. При низькій температурі соняшник розвивається повільніше, ніж деякі бур'яни, тому на посівах цієї культури можуть розростатися бур’яни. На початковій фазі розвитку забур’яненість посівів соняшнику призводить до зниження врожайності і олійності, а також знижується стійкість до інфекційних хвороб. Тому в перші 40 днів, тобто до стадії масового зростання, посіви соняшнику повинні бути звільнені від бур'янів.

Дводольні бур'яни

Рослини, що не культивуються людиною, але супроводжують культурні посадки, називають бур'янами. Бур'яни поділяються на однорічні, дворічні і багаторічні. Крім того, в залежності від будови насіння бур'яни бувають однодольні і дводольні.

Найбільшої шкоди посівам соняшнику наносять дводольні бур'яни. Наявність двох сім'ядоль забезпечує молоді паростки бур'янів достатньою кількістю поживних речовин, що дозволяє таким бур’янам розвивати досить велику надземну частину і потужне кореневище, яке йде на велику глибину.

Усунення бур'янів: механічні способи і післясходові гербіциди

Механічні способи

Фермери часто практикують обробку посівів соняшнику сітчастими боронами відразу після посіву до появи перших сходів культурних рослин. Така обробка не є економічно виправданою, оскільки кількість бур'янів, які знищуються при обробці до сходів соняшнику, досить мала.

Після появи сходів соняшнику сітчасті борони для знищення бур'янів використовувати не можна через велику кількість втрат культурних рослин. При появі видимих ​​рядів проводять міжрядну культивацію в 3 етапи.

Перший міжрядний обробіток проводять у фазі сім'ядоль. Для обробки використовують міжрядні культиватори з просапними лапами.

Другий міжрядний обробіток проводиться після утворення 2 пар листків соняшнику через 10-15 днів після першої культивації. Для обробки використовують культиватори зі стрілчастими лапами.

Третя міжрядний обробіток посівів проводиться після утворення 5-6 пари справжніх листків. Для обробки використовуються культиватори зі стрілчастими лапами.

Міжрядні культивації не тільки знищують бур'яни, а й підгортають культурні рослини, підвищуючи їх стійкість до вилягання. Проводяться такі обробки з великою обережністю, щоб не пошкодити коріння соняшнику. Рекомендується проводити міжрядну культивацію в спекотні дні після обіду, коли рослини прив’ялі. В цьому випадку можна уникнути пошкодження ламких стебел соняшнику.

Хімічні способи

Всі сучасні гербіциди, призначені для обробки посівів соняшнику, спрямовані на боротьбу тільки з дводольними бур'янами. Вносяться вони до посіву або до появи сходів. Винятком є ​​гібриди соняшнику, стійкі до таких препаратів, як Євро-Лайтнінг, Експрес та ін. Обробку посівів такого соняшнику проводять після сходів. Наприклад, з цією метою можна використовувати гербіцид Імпекс Дуо, що м'яко діє на культуру, але нещадний до бур'янів. Засоби захисту рослин допомагають розкрити потенціал вирощуваних гібридів.

Для досягнення більшої ефективності при передпосівної або досходової обробки соняшнику рекомендовано використовувати бакові суміші гербіцидів.

Для боротьби з дводольними бур'янами на посівах соняшнику максимальної ефективності можна досягти, поєднуючи механічні та хімічні методи обробки. Крім того, найбільш економічно та екологічно виправданим вважається стрічкове обприскування рядків хімічними препаратами до культивації. Проводять його з використанням спеціальних пристосувань. Посівна - магазин засобів захисту рослин для отримання фермерами високого врожаю.

Рекомендований продукт
Гербицид Евро Ленд
  імазамокс, імазапір
  Соняшник
  475.
  66 грн/л
  У Наявності
   біоактиватор NN, імазетапір
   Соняшник
   363.
   99 грн/л
   У Наявності
   Гербицид Импекс Дуо
    імазамокс, імазапір
    Соняшник
    545.
    05 грн/л
    У Наявності
    Гербицид Империал
     імазамокс, імазапір
     Соняшник
     455.
     66 грн/л
     Немає на складі
     Гербицид Генезис
      імазамокс, імазапір
      Соняшник
      425.
      04 грн/л
      Немає на складі
      трибенурон-метил
      Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Соняшник
      1520.
      00 грн/кг
      У Наявності
      Гербицид Гренадер Макси
       трибенурон-метил, тифенсульфурон-метил
       Овес, Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
       1839.
       99 грн/кг
       У Наявності
       Гербицид Каптора
        імазамокс, імазапір
        Соняшник
        371.
        00 грн/л
        Немає на складі