photo blog120521Цьогоріч погодні умови склалися так, що деяким господарствам доведеться пересіяти гібриди кукурудзи навіть в традиційно теплих регіонах як на Херсонщині. Аналіз посівів на кінець квітня - початок травня показав, що в деяких господарствах посіви зріджені або сходів взагалі немає.


Причиною такої ситуації є ранній посів гібридів кукурудзи в недостатньо прогрітий грунт. Якщо терміни Вашої сівби припали з 12 по 16 квітня, коли нічні температури складали нижче +7-+8 С, а денна температура була +10-+12 С, то Ви в списку "щасливчиків" на пересів. Зауважте, що при таких температурах навколишнього середовища температура на глибині залягання насіння склала всього лише +4-+6 С.

Зріджені посіви кукурудзи - пересів гібридів

Ранній посів кукурудзи в деяких господарствах часто обумовлений погодніми та грунтовими умовами регіону, а також великим обсягом посівних площ і доступністю орендованої техніки на конкретний проміжок часу. Тому часто аграріям доводиться сіяти рано, якщо не сказати надрано. Але чи виправданий такий ризик, адже ранній посів впливає на результати врожайності?
За словами агрономів надранній посів кукурудзи невигідний, оскільки затримка сходів може скласти до 5 тижнів. Це звісно залежить від грунтових і погодних умов конкретно взятого поля. Довгий час проростання провокує ураження насінини в грунті хворобами, безліччю шкідників, а проростаючий зародок страждає від умов перезволоженого чи підтопленого грунту. Весняні нічні та ранкові заморозки теж роблять свою справу.
Так проростання насінини відбувається і при +8 С, при цьому зародковий корінь, первинна коренева система, листки та колеоптиле нормально здатні поглинати воду. Але за таких низьких температур ферментні системи клітини не функціонують належним чином, тому ріст і поділ клітин не відбувається. Це гальмує розвиток культури й збиває напрямок росту.
Умови знижених температур ведуть до загибелі колеоптиле, що і відбулося в багатьох фермерських господарствах півдня України, що посіяли насіння кукурудзи у квітні. Отже, якщо температура при посіві складала +8-+12 С, а грунту - +4-+6 С, то насьогодні сходи культури отримано нерівні, а в деяких господарства цих сходів не отримано взагалі.
Хочемо наголосити, що включаючи гібриди кукурудзи до сівозміни, віднесіться ретельно не тільки до вибору насіння, але й технології вирощування. Кукурудза вимагає дбайливого ставлення і вчасних термінів посіву. Для посіву кукурудзи мінімальна температура для проростання це +8-+10 С, але це є нижня межа, тому враховуйте, що за таких температур і весняних заморозків врожайність може бути низька. Для появи сходів кукурудзи кременистого типу необхідний мінімум температур +10-+11 С, а для зубовидного типу - +11-+12 С. Досвід агрономів Посівна говорить про те, що оптимально сіяти насіння кукурудзи за встановлення стійкого температурного режиму +14 С.
Не поспішайте сіяти в надранні терміни. А якщо ситуація склалася не найкращим чином, сходи рідкі чи зовсім не з'явилися (після детального вивчення стану насіння в рядку), то радимо пересіяти.
Для кожного регіону ФАО кукурудзи буде різне, наприклад, для південних та центральних регіонів можна обрати насіння кукурудзи з ФАО від 180 до 300 максимум, для північних регіонів ФАО має бути не вищим за 240-260.

Рекомендований продукт
280
130
зерно
238
950.
1050.00 грн
00 грн/міш.
Немає на складі
260
150
зерно, силос
240
950.
00 грн/міш.
Немає на складі
Семена кукурузы ДН Орильский
  320
  155
  зерно, силос
  260
  1576.
  00 грн/міш.
  У Наявності
  Насіння кукурудзи ЛГ 3285
   270
   150
   зерно, силос
   260
   1243.
   00 грн/міш.
   У Наявності
   Семена кукурузы Оржица
    230
    150
    зерно
    260
    1020.
    00 грн/міш.
    У Наявності