photo blog 017

photo blog 017Останні роки гострою проблемою аграріїв при вирощуванні ярої пшениці стає недорозвиненість кореневої системи.

При дотриманні оптимальних строків сівби сходи мають слаборозвинену первинну кореневу систему. Це призводить до низької засвоюваності рослинами вологи, мікроелементів, а також перешкоджає повноцінному розвитку вторинної кореневої системи.

Через недорозвиненість коренева системи ярої пшениці не здатна проникнути вглиб грунту і залишається поблизу її поверхневого шару. В результаті вони стають більш вразливими перед посухою і спекою на більш пізніх етапах розвитку. Це призводить до передчасної стиглості зерна і неповної реалізації біологічного потенціалу врожайності.

Для забезпечення можливості активного розвитку кореневої системи ярих зернових необхідно не тільки строго дотримуватися термінів сівби і глибини заробки, а й проводити санітарну обробку посівного матеріалу. Тільки здорове насіння здатне розвинути рослину з гарною кореневою системою, яка буде забезпечувати йому належне споживання вологи і мікроелементів. Така рослина зможе закласти вузол кущіння на оптимальній глибині при мінімальних енергетичних втратах.

Формуванню оптимальної густоти здорових рослин перешкоджає дефіцит вологи, інфікованість грунту, насіннєва інфекція і неправильний вибір препарату для передпосівної обробки. Висока насиченість сівозмін в поєднанні з мінімізацією ґрунтових обробок погіршує ситуацію. Компенсувати негативні наслідки можливо внесенням азотовмісних високоефективних захисних препаратів.

Вибір протруйника повинен грунтуватися на фітоаналізі посівного матеріалу, який за замовчуванням схильний до спорового навантаження. Наукові дослідження показали, що основними патогенами, здатними передаватися посівний матеріал є: септоріоз, фузаріоз, гельмінтоспоріоз, альтернаріоз та ін. Найбільш економічним способом запобігання розвитку кореневих гнилей та сажкових інфекцій стає протруювання насіння.

При виборі протруйника потрібно ознайомитися з його активними компонентами, біологічними особливостями і побічними діями. Найбільш поширені фітосанітарні препарати на основі тебуконазолу, дифеноконазола, флудіоксонілу, мефеноксаму і тіаметоксаму. Всі вони по-різному впливають на схожість і розвиток рослин.

Тебуконазол контролює багато збудників кореневих гнилей, але викликає пригнічення розвитку рослин в період сходів і кущіння. Рекомендований в поєднанні з мефеноксамом, що згладжує ретардатний ефект і має широкий спектр впливу.

Дифеноконазол характеризується м'яким впливом, сприяє кущінню, завдяки чому густота висіву може бути скорочена на 10%.

Флудіоксоніл - протигрибкова речовина, що володіє імуномодулюючими властивостями. Сприяє стрімкому наростанню зеленої маси, пошкодженої градом, заморозками, ранніми листовими хворобами та ін. Також він стимулює розвиток кореневих волосків.

На відміну від інших препаратів, препаратами на основі дифеноконазола і флудіоксонілу допустима завчасна обробка посівного матеріалу (за півроку-рік замість декади-місяці).

Тіаметоксам - крім сануючого ефекту підсилює захисні властивості рослин, підвищує їх стійкість до стресових факторів, активізує функціональні білки.

Передпосівна обробка насіння протруйниками істотно знижує ризик зараження патогенами, сприяє розвитку кореневих відростків, набору зеленої маси, підвищенню стресостійкості, що позитивно впливає на врожайність.

Рекомендований продукт
Семена пшеницы Акратос
  280-285
  90
  50
  90
  800.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  Семена пшеницы Антоновка
   275-278
   87
   1000
   90
   8500.
   00 грн/міш.
   Немає на складі
   Семена пшеницы Балитус
    280
    120
    50
    90
    800.
    00 грн/міш.
    Немає на складі
    Протравитель Венцедор
     тебуконазол, тирам
     Кукурудза, Овес, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
     234.
     02 грн/л
     У Наявності
     Протравитель Триназон
      прохлораз, тритиконазол
      Пшениця озима
      308.
      74 грн/л
      У Наявності