photo blog 022

photo blog 022Застосування при вирощуванні зернових регуляторів росту дозволяє впливати на ростові процеси, що сприяє досягненню максимального кінцевого результату.

Препарати, що викликають форсований ріст рослин будуть доцільними на посівах, які розміщені на бідних ґрунтах або при їх недостатньому розвитку.

Препарати-ретарданти

Регулятори росту з ретардантною дією зменшують приріст біомаси. Такі препарати сприяють потовщенню соломинки, що підвищує стійкість зернових до вилягання.

Вилягання зернових залежить від 4 основних чинників:

 1. Анатомічних особливостей сорту (товщина і довжина стебла, будова кореневища і т.д.).
 2. Погодних умов (температурний режим, дощ, град, світловий режим).
 3. Ураженості шкідниками і грибковими захворюваннями (пильщики, кореневі гнилі).
 4. Агротехнічних факторів (загущення посівів, надмірна кількість вологи, високий фон або дисбаланс мінеральних добрив).

Використання в сучасному інтенсивному землеробстві азотних добрив сприяє більш інтенсивному росту навіть короткостебельних сортів зернових і, як результат, їх вилягання. Препарати-ретарданти в більшості випадків мінімізують негативний ефект від посиленого підживлення мінеральними добривами. Ще однією особливістю короткостебельних високоінтенсивних сортів зернових є формування погано розвиненої кореневої системи і, як наслідок, низького рівня посухостійкості.

У середньорослих сортів зернових проблем з недостатнім розвитком кореневої системи не виникає, однак, при виникненні розриву між потребою рослин в азотних добривах і їх асиміляцією відбувається форсування росту рослин. В результаті виростає довге і тонке стебло з недорозвиненими механічними тканинами, яке несе на собі важкий колос. Такі посіви приречені на полягання при першому пориві вітру. Для запобігання вилягання на посівах середньорослих сортів доцільне використання ретардантів. Препарати з ретардантною дією зміцнюють соломинку в нижніх міжвузлях, на які припадають основні навантаження.

Формування більшої кількості механічної тканини візуально проявляється, як зменшення довжини і потовщення соломинки, вкорочення міжвузлів. Оскільки на стійкість до вилягання найбільш сильно впливає стан двох нижніх міжвузлів, то ретардант застосовують в фазах інтенсивного росту цих частин стебла. При більш пізній обробці регуляторами росту зменшується колос, знижується його озерненість, а на стійкість до вилягання такі обробки не мають ніякого впливу.

Можлива обробка зернових ретардантами в фазі розвитку останнього під колосом міжвузля. Це допомагає знизити парусність рослин, але особливого впливу на полягання також не має.

Вибір термінів обробки посівів зернових ретардантами залежить від погодних умов і стану посівів. Занадто рання обробка може привести до повного блокування апікального зростання, а надто пізня - до невиправданих витрат.

Стимулятори росту

Препарати, які сприяють інтенсифікації ростових процесів, підвищують стійкість до шкідливих і несприятливих факторів, називають стимуляторами росту. Препарати з групи стимуляторів росту впливають не тільки на рослину, а й на розвиток корисної мікрофлори в грунті. Стимулятори росту застосовують, як для передпосівної обробки, так і для обприскування посівів.

Стимулятори росту покращують стан розріджених посівів, на 25-30% знижують вплив низьких температур, покращують кущистість, мають фунгіцидну дію.

Застосування регуляторів росту ретандантної або стимулюючої дії, хоч і не може замінити основні процеси в технології вирощування зернових, але дозволяє створити оптимальні умови для зернових і забезпечити високі і стійкі врожаї.

Рекомендований продукт
Регулятор роста Стопрост
  хлормекват-хлорид
  Пшениця озима, Ріпак озимий, Жито, Овес, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овочеві культури, Буряк цукровий, Виноград
  140.
  78 грн/л
  У Наявності
  Стимулятор росту Альфа-Этефон
   етефон
   Помідори, Перець, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито
   289.
   97 грн/л
   Немає на складі
   Стимулятор роста Берегиня
    хлормекват-хлорид
    Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Помідори розсадні
    135.
    35 грн/л
    У Наявності
    Стимулятор роста Гулливер Этефон (Сеньор Помидор)
     етефон
     Горох, Картопля, Льон-довгунець, Цибуля, Соняшник, Помідори, Пшениця озима, Жито, Буряк цукровий, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
     265.
     29 грн/л
     У Наявності
     Стимулятор роста Гулливер Стимул
      гумат калію, Бурштинова кислота, ауксини, гібереліни, цитокініни
      Горох, Кукурудза, Овочеві культури, Плодово-ягідні культури, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Жито, Буряк цукровий, Сорго, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
      125.
      44 грн/л
      У Наявності