photo 09

photo 09Насичення рослини поживними елементами відбувається переважно через кореневу систему. Тому комплексне внесення в ґрунт органо-мінеральних добрив дозволяє отримати високий урожай.

При вирощуванні культур за інтенсивною технологією виникає необхідність проведення позакореневих підживлень (листове підживлення, обприскування). Цей метод сприяє отриманню максимальної врожайності оброблюваної культури. Дефіцит хоча б одного мікро- або макроелементу стає обмежуючим фактором підвищення врожайності.

Крім цього, листяне підживлення рекомендується проводити в мінливих кліматичних умовах. Непередбачуваність погоди може призвести до нестачі грунтової вологи, зниження температури і інших зовнішніх факторів, що знижують ступінь засвоюваності рослинами ґрунтових поживних елементів.

Листове підживлення, порівняно з кореневим, забезпечує підвищену швидкість і ступінь засвоюваності поживних органо елементів. Молоді органи рослин ефективніше використовують позакореневе підживлення. Однак, існують обмеження за обсягами застосування не хелатних мікроелементів.

Найбільш ефективно засвоюється азот. З азотовмісних органо-мінеральних добрив оптимальним варіантом є карбамід. Обробка його розчином обережно впливає на листову поверхню, особливо в поєднанні з розчином сірчанокислого магнію. При цьому, обприскування розчином КАС і аміачною селітрою може спровокувати появу істотних опіків зеленої частини рослин.

Використання розчину карбаміду (сечовини) сприяє збільшенню проникаючої здатності інших добрив, покращуючи їх дію. Зокрема, спільне застосування бакових рідких розчинів карбаміду і гумату калію ( «LF-Гумат Лист») в пропорції 1: 1 при вирощуванні зернових культур сприяє засвоєнню азоту з добрива і гумінових кислот, що містяться в препараті. В результаті відзначається активний розвиток і підвищена врожайність рослин.

Особливості проведення листового підживлення

Обробка по листу проводиться, коли рослини перебувають у фазі активного розвитку. Для рослини, що знаходиться в стресі, обприскування може стати згубним.

Особливості проведення підживлення по листу:

 •  визначення концентрації робочого розчину відповідно до виду та фази розвитку рослини;
 •  додавання в органомінеральне добриво поверхнево-активних речовин, що поліпшують контакт розчину з листової поверхнею;
 •  мілкодисперсне розпилення розчину.

Для підживлення сільськогосподарських культур мікродобривами рекомендується їх використання в хелатній формі, що дозволяє досягати більш результативного засвоєння. Зокрема, при інтенсивній технології обробітку застосування комплексного добрива «Євростім Фіто» чи «Євростім Преміум»  підвищує абіотичну і біотичну стресостійкість рослин, сприяє підвищенню якісних і кількісних характеристик врожаю.

Застосовуючи листові добрива потрібно враховувати вплив цілого ряду зовнішніх чинників. Вони можуть як сприяти підвищенню ефективності препарату, так і нейтралізувати його властивості.

Рекомендований продукт
Микроудобрение Авангард Бобовые
  кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, магній, сірка, калій, азот, бор
  Соя, Нут, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох
  56.
  27 грн/л
  У Наявності
  Микроудобрение Авангард Бор
   азот, бор
   Капуста, Перець, Баклажан, Помідори, Картопля, Плодово-ягідні культури, Морква, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
   84.
   40 грн/л
   Передзамовлення
   азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
   Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Овес
   63.
   11 грн/л
   У Наявності
   Микроудобрение Авангард Картофель
    азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
    Картопля
    56.
    27 грн/л
    Немає на складі
    Микроудобрение Авангард Фосфор
     азот, фосфор
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Овес, Кукурудза, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Горох, Нут
     42.
     20 грн/л
     У Наявності