photo blog 043

photo blog 043Бур'яни - це рослини, що ростуть в небажаних місцях. Вони можуть знищити посіви культурних рослин, конкуруючи з ними за воду, поживні речовини і світло.

Деякі бур'яни навіть можуть продукувати токсини, що пригнічують ріст культурних рослин, інші накопичують комах, збудників хвороб або нематод, що атакують посіви. Бур'яни часто заважають збиранню врожаю, насіння бур'янів засмічує зерно, роблячи його непридатним для подальшої реалізації. Інтенсивне вигідне рослинництво залежить від ефективності контролю бур'янів.

Етапи розвитку рослин

Все сільгоспкультури і бур'яни мають чотири стадії розвитку:

 • проростання з насіння - початок вегетації рослин, коли з'являються сходи, що уразливі для шкідників і хвороб.
 • вегетація - зростання рослини, утворюються коріння, стебла і листя.
 • утворення насіння - вся енергія рослини спрямована на цвітіння і утворення насіння.
 • фаза зрілості - період дозрівання плодів і насіння, рослина не поглинає енергію, поступово засихає і гине.

Життєвий цикл бур'янів

Бур'яни можуть бути класифіковані відповідно до того, скільки триватиме їх життєвий цикл. Таким чином, виділяють однорічні, дворічні і багаторічні бур'яни.

Однорічні бур'яни

Бур'яни, що завершують свій життєвий цикл протягом одного року називаються однорічними бур'янами. Вони проростають з насіння, ростуть, дозрівають, утворюють насіння і вмирають протягом 1 року або навіть меншого періоду. Однорічники розмножуються тільки насінням і не можуть розмножуватися вегетативно. Засобом захисту від таких бур'янів є знищення їх на ранніх стадіях розвитку, щоб запобігти утворенню бур'янами насіння, яке може тривалий час зберігатися в грунті і давати наступні хвилі сходів. Як правило, боротьба з бур'янами спрямована на літні однорічні бур'яни, що проростають ранньою весною, вегетують все літо і закінчують свій розвиток в кінці літа. Найлегше їх контролювати на етапі проростання.

Дворічні бур'яни

Дворічні бур'яни ростуть і утворюють насіння протягом двох років. На першому році життя росте листя і накопичуються поживні речовини. На другому році життя відбувається утворення квіток і насіння. Дворічні бур'яни - злісні рослини, що часто виростають на полях, які обробляються за Ноу-Тілл технологією, пасовищах і полях, що не викошувались. Найлегше їх знищити на етапі проростання методом механічної і хімічної прополки.

Багаторічні бур'яни

Багаторічні бур'яни ростуть на протязі двох і більше років. Вони розмножуються насінням або вегетативними органами. Частини рослин, що дозволяють їм розмножуватися вегетативно без утворення насіння, - це столони (надземні стебла полуниці або білої конюшини), кореневища (сланкі підземні стебла у молочаю), бульби (гіпертрофовані підземні стебла у картоплі), цибулини (підземні частини рослини покриті м'ясистим листям у тюльпана). Кореневищні дводольні бур'яни контролювати найважче. Видалення надземної частини не знищує бур'ян. Існує багато хімічних пестицидів від бур'янів, інструкція до яких допоможе Вам визначитися з діючою речовиною і способом обробки посівів. Залежно від виду бур'янів, вирощуваної культури і періоду обробки вибирають гербіцид. Популярні такі препаратати як Раундап, Євро-Лайтнінг, Харнес, Ураган від бур'янів, що дозволяють отримати чисте поле без злісних бур'янів. Гербіциди проти дводольних бур'янів вибірково діють на бур'яни, але не пригнічують розвиток, наприклад, зернових. Злаковий гербіцид - це пестицид проти однодольних бур'янів. Наприклад, гербіцид Основа, Харвард, Шелдон та інші. Вони м'яко діють на культуру, але знищують великий спектр бур'янів.

Одно-, дво- і багаторічні бур'яни поширюються насінням. Багато бур'янів виробляють величезну кількість насіння. Насіння легко розсіюється по полю вітром, дощем, машинами, тваринами і людьми. Насіння бур'янів може проростати після того, як тривалий час перебувало в стані спокою. Воно також може переносити екстремальні погодні умови, такі як високі й низькі температури, висока вологість і тривала посуха. Щоб запобігти розсіювання насіння, слід контролювати бур'яни, перш ніж вони дадуть насіння.

Рекомендований продукт
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь ярий
104.
00 грн/л
Немає на складі
калійна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Землі не с/г призначення, Поля під посів соняшника, кукурудзи, картоплі, сої, соняшнику, ріпаку, люцерни, льону, баштанних та овочевих культур, Поля с/г призначення
159.
85 грн/л
У Наявності
Гербицид Основа
  ацетохлор
  Кукурудза, Соняшник, Соя
  187.
  80 грн/л
  Закінчується
  Гербицид Отаман
   ізопропіламінна сіль гліфосату
   Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
   104.
   86 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Харвард
    ацетохлор
    Кукурудза, Соя, Соняшник
    196.
    49 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Шелдон
     нікосульфурон
     Кукурудза
     195.
     00 грн/л
     Немає на складі