photo blog 023

photo blog 023Протруювання - це обробка посівного матеріалу перед посівом з метою захисту від хвороб і шкідників. Протруювання допомагає поліпшити проростання насіння, створити оптимальні умови для їх зберігання, а також збільшити кількість сходів.

Класифікація передпосівної обробки

Обробка насіння перед висіванням буває двох типів:

Протруювання - процедура обробки насіння, яка спрямована на захист насіння від патогенних мікроорганізмів.

Обробка мікродобривами - допомагає підвищити коефіцієнт корисної дії мікродобрив, оскільки проникають ці речовини крізь ґрунт погано.

Обробка насіння

Протруювання посівного матеріалу засобами захисту дозволяє виключити можливість розвитку грибкових хвороб, здатних уразити велику частину посівів і знизити врожайність. Активізація патогенної мікрофлори, постійно присутньої в грунті, починається з моменту появи в ній насіння. Протруйники на максимально тривалий термін стримують агресію шкідливої ​​мікрофлори, що дозволяє насінню прорости без впливу патогенних факторів.

Обробка насіння проводиться безпосередньо перед посівом або за кілька днів до внесення посівного матеріалу в грунт, в залежності від особливостей використовуваного для протруювання препарату. Кожен препарат має свої ключові особливості і норми використання. В середньому на 1 т насіння витрачається від 0,5 до 5 кг препарату.

На сьогоднішній день найчастіше для протруювання використовуються фунгіциди та інсектициди. Застосовують їх у вигляді простих або комбінованих препаратів, в залежності від кількості діючих речовин. Протруювання комбінованими препаратами більш доцільно, оскільки зростає ефективність застосування пестицидів.

Існує кілька способів обробки насіння перед посівом:

Суха обробка, яка проводиться в спеціальній мішалці, де насіння змішується з сухим протруйником. Такий спосіб протруювання досить простий, але має кілька недоліків: під час обробки утворюється пилова завіса з частинками протруйника, якість покриття насіння дуже низька, що в свою чергу призводить до різкого зниження ефективності препарату.

Напівсуха обробка також проводиться в мішалці. Спосіб зручний при використанні рідких протруйників. Середня витрата препаратів - 5-10 л/т.

Мокре протруювання проводиться шляхом обприскування посівного матеріалу препаратом або шляхом замочування насіння у фунгіцидах.

Гідрофобізація є одним з найбільш сучасних способів. Цей спосіб передбачає додавання в протруйник полімерних препаратів, які сприяють утворенню гідрофобної захисної плівки на поверхні насіння.

Обробка мікродобривами

Обробка мікродобривами допомагає створити сприятливі умови для проростання. Завдяки добривам вода швидше всмоктується насінням, що прискорює проростання. У той же час, разом з водою в насіння надходять розчинені мікроелементи, які сприяють зростанню зародка і первинних корінців.

Для обробки насіння використовуються борні, мідні, молібденові, цинкові, кобальтові, йодні і марганцеві мікродобрива, які сприяють не тільки збільшенню врожайності, а й впливають на якість врожаю.

Мікроелементи для передпосівної обробки випускають як в формі простих, так і комбінованих препаратів. Одним із популярних комплексних органо-мінеральних добрив для передпосівної обробки посівного матеріалу соняшника, кукурудзи, пшениці, ріпаку, сої є препарат Євростім Фіто. В його складі гумінові кислоти, природний антидот і широкий спектр мікроелементів для комплексного підживлення вирощуваної культури.

Рекомендований продукт
Протравитель Венцедор
  тебуконазол, тирам
  Кукурудза, Овес, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  234.
  02 грн/л
  У Наявності
  Протравитель Вершина
   тебуконазол, азоксистробін
   Пшениця озима, Пшениця яра
   383.
   68 грн/л
   У Наявності
   Протравитель Таймень
    тритиконазол, прохлораз
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    383.
    68 грн/л
    У Наявності
    Протравитель Тебузан Ультра
     тебуконазол
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Льон-довгунець, Жито, Просо
     286.
     85 грн/л
     У Наявності
     Протравитель Триназон
      прохлораз, тритиконазол
      Пшениця озима
      308.
      74 грн/л
      У Наявності
      Протравитель Ультрасил
       тебуконазол
       Ячмінь ярий, Пшениця озима, Просо, Льон-довгунець
       354.
       77 грн/л
       Немає на складі