photo blog 084

photo blog 084Частина фермерів, які займаються вирощуванням кукурудзи, дотримуються думки, що обробку посівів цього злаку гербіцидами необхідно максимально відтягувати до моменту, коли велика частина бур'янів дасть сходи.

Настає це, коли кукурудзи вже утворила 10 листків. Такі господарства практично повністю відмовляються від застосування ґрунтових гербіцидів. З одного боку така технологія дозволяє заощадити значну кількість коштів як на самому процесі обробки гербіцидами, так і на дорогих ґрунтових препаратах для хімічної прополки. Виправданим такий підхід може бути тільки в тому випадку, якщо сільгоспвиробник не претендує на отримання високих врожаїв.

Однак є кілька причин, за якими дана технологія обробітку кукурудзи не є економічно вигідною.

Небажана рослинність значною мірою знижує показники врожайності. За результатами досліджень вчених було доведено, що кукурудза має властивість сприймати відбите від інших рослин світло, тим самим орієнтуючи себе в просторі. На чистих посівах листя розвивається в бік міжрядь, що гарантує рівномірне зростання і дозрівання всіх рослин на полі. Якщо фітосанітарний стан ділянки низький, то кукурудза направляє листи вгору. Рослини, оточені великою кількістю бур'янів, стають вище, формують слабку кореневу систему, що призводить до вилягання, а утворення качана затягується. Це ускладнює прибирання і знижує якість і кількість врожаю.

Тому обробка кукурудзи при утворенні 10 листків - це прямий шлях до втрати врожайності до 20% і більше. Ранній етап розвитку культури при внесенні гербіциду - запорука економічної ефективності.

Кукурудза - теплолюбна рослина, що починає свій розвиток трохи пізніше більшості бур'янів, тому посіви цього злаку сильно страждають від забур’яненості.

Такі рослини, як осот, берізка навіть після внесення ґрунтових гербіцидів можуть відростати, а повне виключення з технології обробітку ґрунтових гербіцидів призведе до максимального забур’янення посіву. Їх знищують досходовими гербіцидами, а далі пригнічують нові паростки подальшим внесенням препаратів для хімічної прополки.

Чималу шкоду кукурудзі завдають і бур'яни з великим запасом насіння - щириця, вівсюг та ін. Вони проростають в кілька етапів. Тому обробка кукурудзи препаратами для хімічної прополки при боротьбі з даними бур'янами проводиться в два етапи - після утворення 3 листка, і після утворення 5-7 листків.

Кукурудза мало схильна до ураження хворобами, тому отримання хорошого врожаю залежить від двох чинників:

 1. Вибору гідного сорту або гібрида для вирощування.
 2. Своєчасної обробки гербіцидами.

При внесенні гербіцидів на кукурудзі необхідно дотримуватися кількох рекомендацій:

 • Грунт повинен бути ретельно підготовленим. Грунтові гербіциди не можуть проникнути в великі грудки землі і знищити там небажану рослинність.
 • Якісно прибирати залишки попередніх рослин.
 • Дотримуватися норм і глибини посіву.
 • Дотримуватися інструкції по застосуванню препаратів для хімічної прополки.
 • Стежити за погодою і враховувати погодні умови, оскільки деякі препарати ефективніші при наявності опадів. Їх вносять перед дощем.

Які гербіциди застосовувати?

Основними діючими речовинами гербіцидів, що застосовуються на кукурудзі, є:

 •  2,4-Д амінна сіль. Препарати для хімічної прополки на основі даної речовини максимально проявляють свою активність при достатньому зволоженні. При сухій погоді можуть викликати опіки на кукурудзі. Застосовують при формуванні на культурних рослинах 3-5 листків. Дана речовина ефективно контролює багаторічні бур'яни і проявляє згубну дію на протязі 30-40 днів.
 •  Клопіралід. Застосовуються такі препарати після появи сходів і відносяться до високоефективних гербіцидів при використанні бакових сумішей з сульфонілсечовиною.
 •  Сульфонілсечовина. Входить до складу препаратів системної дії, що відрізняються високою вибірковістю.

Перше правило при необхідності використовувати гербіциди - чітке дотримання рекомендацій до певного препарату. Це допоможе очистити посіви кукурудзи без нанесення шкоди культурним рослинам, підвищити врожайність і якість отриманої продукції

Рекомендований продукт
 Гербицид Альфа-Маис
  тифенсульфурон-метил
  Кукурудза, Льон-довгунець, Пшениця озима, Соя, Ячмінь ярий
  3200.
  84 грн/кг
  У Наявності
  Гербицид Милагро
   нікосульфурон
   Кукурудза
   4667.
   00 грн/л
   У Наявності
   Гербицид Миладар
    нікосульфурон
    Кукурудза
    203.
    50 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Миладар Дуо
     мезотріон, нікосульфурон
     Кукурудза
     476.
     56 грн/л
     Немає на складі
     Гербицид Милафорт
      нікосульфурон
      Кукурудза
      228.
      27 грн/л
      У Наявності
      Гербицид Основа
       ацетохлор
       Кукурудза, Соняшник, Соя
       187.
       80 грн/л
       Закінчується
       Гербицид Харвард
        ацетохлор
        Кукурудза, Соя, Соняшник
        196.
        49 грн/л
        Немає на складі