photo blog 19082020 01Вирощування насіння соняшника в нашій країні - вигідно і щороку оброблювані площі соняшнику збільшуються. Соняшник - основна олійна культура, на яку припадає близько 70% оброблюваних площ олійних культур.

За посівними площами і валовим збором насіння соняшника Україна займає друге місце у світі.

Досягти високих результатів і рентабельності вирощування допоможе якісне насіння. Хороше насіння лежать в основі високого врожаю, хоча не менше значення має і технологія вирощування. На ринку посівного матеріалу продається багато гібридів від різних виробників і оригінаторів. Як правило, це працює таким чином. Оригінатори - це наукові інститути та великі насіннєві компанії, що створюють батьківські лінії гібридів. Виробники закуповують ці батьківські лінії соняшника та інших культур і вже на місці в регіоні вирощують посівне насіння. Таким чином, гібриди соняшнику адаптуються до місцевих умов вирощування. Після збору посівного насіння компанії виробники доробляють насіння, протруюють і реалізують фермерам для посіву.

Насіння соняшника СанЕксперт

Лінійка насіння соняшника СанЕксперт (SunExpert) від ЄВРОСЕМ включає високоврожайні гібриди з генетичною стійкістю до хвороб і шкідників. За роки досліджень і вирощування сербських гібридів на території України були відібрані ті генетичні лінії соняшнику, що володіють найбільшою стійкістю до мінливих кліматично-погодних умов. Лінійка насіння соняшника SunExpert - нова на ринку, але в суті своїй це відомі українським фермерам сербські гібриди, що були покращені методами традиційної селекції. З найсильніших гібридів соняшника сербської селекції були обрані батьківські лінії, що максимально добре себе показують в наших умовах вирощування. Сербські гібриди соняшнику представлені у таких насіннєвих компаній:

 • ЄВРОСЕМ
 • Сади України
 • Юг Агролідер
 • Нертус.

Каталог насіння СанЕксперт (SunExpert) включає такі гібриди соняшника:

 1. Старк
 2. Рімі Ультра
 3. Сумо.

Кожен з обраних гібридів соняшника СанЕксперт адаптований для однієї з трьох технологій вирощування: класична, під Євро-Лайтнінг, під Гранстар.

Насіння соняшника Старк вирощується традиційним способом, з використанням якісних ґрунтових гербіцидів на основі таких діючих речовин:

 • ацетохлору
 • прометрину
 • пропізохлора
 • S-метолахлору і тербутилазину.

Застосування цих препаратів гарантує контроль дводольних і злакових бур'янів у посівах соняшнику. Але особливість гібрида Старк ще і в тому, що він генетично стійкий до останніх самих агресивних рас вовчка (7+ рас), що дозволяє вирощувати класичний гібрид навіть в регіонах поширення паразитичної рослини Orobanche cumana.

Насіння соняшника СанЕксперт Сумо - гібрид призначений для вирощування за технологією Гранстар (Експрес, Сумо). Під час росту культура витримує обробку гербіцидами на основі трибенурон метилу для успішного контролю всього спектру дводольних бур'янів. Посівний матеріал Сумо стійкий до борошнистої роси і фомозу.

Гібрид соняшника SunExpert Рімі Ультра - покращений відомий сербський гібрид Рімі. Використовується в технології вирощування Кліарфілд ( "Чисте поле"). Обробка страховим гербіцидом на основі імідазолінів Євро-Лайтнінг і його аналогами не приносить шкоди вирощуваній культурі Рімі Ультра, але дозволяє повністю усунути дводольні та злакові бур'яни, в тому числі і вовчок. Рекомендується для посушливих регіонів, зон поширення вовчка та сильно забур’янених полів.

Насіння соняшника СанЕксперт дозріває дружно, дає високий урожай і пластичний до умов вирощування. Гібриди SunExpert - хороший вибір для прибуткового і грамотного вирощування у фермерському господарстві, що чітко рахує рентабельність і націлене на отримання прибутку.

Рекомендований продукт
Микроудобрение Авангард Бор
  азот, бор
  Капуста, Перець, Баклажан, Помідори, Картопля, Плодово-ягідні культури, Морква, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
  84.
  40 грн/л
  Передзамовлення
  105-110
  50
  49
  160
  1800.
  00 грн/міш.
  У Наявності
  90-95
  50
  52
  150
  1700.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  107-112
  48
  50
  170
  2500.
  00 грн/міш.
  Немає на складі