photo blog 065

photo blog 065Мінеральні добрива - це неорганічні сполуки, які використовуються в сільському господарстві для нормалізації живлення рослин. Більш доступна ціна в порівнянні з органічними добривами, простота транспортування, широкий спектр дії і швидкий ефект дозволили мінеральним добривам заслужити популярність серед сільгоспвиробників.

Мінеральні добрива не мають вуглецевого скелета і складаються з розчинних сполук металів (оксидів, солей, кислот). По виду вони бувають прості і комплексні. Традиційно в складі мінеральних добрив три основних компоненти - азот, фосфор і калій. У складі простих добрив один основний елемент, тому їх дія є чітко спрямованою на вирішення певної задачі. Комплексні добрива поєднують в собі кілька елементів в різних пропорціях, що робить їх більш універсальними. Маркет Вашого поля Посівна пропонує мінеральні добрива, купити які можна на нашому сайті від різних виробників.

Азотні добрива

Головний плюс азотних добрив - відмінна дифузія. Такі добрива добре розчиняються, а також можуть застосовуватися в твердому стані. Найбільш ефективним способом застосування азотних підкормок є ранньовесняне внесення до початку активного розвитку рослин. Залежно від концентрації азоту в складі добрива поділяються на аміачні, амідні, нітратні і ціаноамідні. Азотні мінеральні добрива. класифікація яких заснована на їх складі є вкрай важливими для успішної вегетації культур.

Аміачні підкормки

Селітра має в складі близько 34,5% азоту, який доповнений також допоміжними речовинами: фосфорним гіпсом, крейдою, меленим вапняком. Не рекомендується застосовувати аміачні добрива на підзолистих грунтах, оскільки в них присутня порівняно невелика кількість катіонів для нітрифікування азоту.

Рекомендована доза внесення - 10-20 г / м2 сухого добрива. При внесенні в рідкому вигляді аміачну селітру розводять у воді (50 грам на 100 л). Цей розчин використовують для зрошення 100 м2.

Селітра відрізняється здатністю діяти на мерзлому ґрунті. Розчиняючи сніг, добриво здатне прокласти собі дорогу до грунту. Тому вносять аміачну селітру в ранньовесняний період.

Також аміачні добрива відрізняються високою вибухонебезпечністю. Про це варто пам'ятати при внесенні і зберіганні добрив.

Нітратні добрива

У складі нітратних добрив порівняно невелика кількість азоту (в середньому 15-17%), тому внесення відбувається ранньою весною. Це дає можливість добривам виділити необхідну для нормального розвитку рослин кількість азоту.

Натрієву селітру не можна застосовувати на чорноземах і в теплицях. Добриво погано зберігається, втрачаючи з часом корисні властивості. Норма внесення - близько 30-35 г / м2.

Амідні добрива

Карбамід азоту - це добриво, в складі якого 45% азоту. У грунті це мінеральне добриво дуже швидко перетворюється на вуглекислий амоній. При внесенні на поверхню грунту більша частина азоту випаровується, тому вносять карбамід амонію із заглибленням на глибину кореневої системи рослин.

Вносяться амідні добрива, як у твердому, так і в рідкому вигляді для підживлення рослин на відкритому і закритому грунті. Таке підживлення підходить для всіх видів рослин, а також підвищує смакові якості овочів.

Ціанамід кальцію

Ціанамід кальцію містить 19% азоту, який дуже повільно вивільняється при контакті з грунтом і водою. Це досить небезпечне добриво, яке є відходом від металургійної промисловості. У великих концентраціях ціанамід кальцію може застосовуватися як гербіцид.

Фосфорні добрива

Залежно від вмісту основного елемента (фосфор) фосфорні добрива бувають декількох видів - суперфосфат (бл. 20%), подвійний суперфосфат (32-47%) і фосфоритне борошно (19%). Фосфорне підживлення застосовується для нормалізації харчування овочевих і злакових культур, а також квітів. Період внесення залежить від вирощуваної культури. Рекомендуються фосфорні підкормки для суцільного внесення на посівах.

Калійні добрива

До калійних добрив відносять сульфат калію, калійну сіль і хлористий калій. У складі цих підкормок різний вміст основного елемента. Застосовуються калійні добрива для підживлення овочів, баштанних культур і ягід, а також на посівах інших сільськогосподарських культур при явному дефіциті калію.

Комплексні добрива

Мінеральні комплексні добрива поєднують в собі кілька видів важливих для нормального розвитку рослин елементів. До таких добрив відносять комплексні мінеральні препарати, такі як нітроамофоска (50/50 азот і фосфор), нітрофоска (N + P + K), амофос і диаммофос.

Застосування комплексних добрив більш універсально. Елементи рівномірно розподіляються по гранулам препаратів, тому такі добрива ефективні при суцільному і локальному внесенні.

Рекомендований продукт
Микроудобрение Авангард Бобовые
    кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, магній, сірка, калій, азот, бор
    Соя, Нут, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох
    118.
    17 грн/л
    У Наявності
    Микроудобрение Авангард Бор
      азот, бор
      Капуста, Перець, Баклажан, Помідори, Картопля, Плодово-ягідні культури, Морква, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
      161.
      46 грн/л
      У Наявності
      Микроудобрение Авангард Зерновые
        азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
        Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Овес
        118.
        17 грн/л
        У Наявності
        Микроудобрение Авангард Картофель
          азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
          Картопля
          129.
          87 грн/л
          Передзамовлення
          Микроудобрение Авангард Кукуруза
            азот, калій, сірка, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, бор, молібден, кобальт
            Кукурудза
            110.
            37 грн/л
            У Наявності