photo 02

photo 02Норми мінеральних добрив на сою під гліфосат підраховують в залежності від вмісту живильних речовин у ґрунті та рівня запланованої урожайності. Зазвичай фосфорно-калійні добрива (Р 45-60 К 45-60 ) рекомендується вносити з осені під основну обробку ґрунту.

Це твердження є слушним для старих формуляцій добрив із важко розчиненими гранулами. Такий спосіб внесення призводить до розкидання добрив у всій товщині обробленого шару ґрунту і невеликому відсотку корисного використання живильних елементів рослинами. Сучасні європейські добрива характеризуються швидким розчиненням і тому їх можна вносити локально під час сівби, що суттєво підвищує їх використання саме культурними рослинами. Відмінними результатами відрізняються добрива Любофоска, які мають окрім фосфору та калію невелику кількість азоту, сірки, кальцію та мікроелементів, що позитивно впливає на розвиток рослин. Для формування 2,5 т насіння сої необхідно 124 кг азоту, 22 кг фосфору, 102 кг калію, 34 кг кальцію, 23 кг сірки, 191 г цинку, 18 кг магнію, 207 г марганцю, 865 г заліза, 75 г міді, тому внесення саме таких комплексних добрив забезпечує найбільш повний баланс поживних речовин для формування доброго урожаю. Цієї кількості азоту, що є у складі добрива Любофоска цілком достатньо для стартового росту рослин, решту необхідної кількості соя отримує від симбіозу з бульбочковими бактеріями.

Особливої уваги набуває вміст кальцію, дефіцит якого спричинює ускладнення засвоєння азоту та фосфору рослинами, що часто спостерігається у Поліссі та Північному Лісостепу, основних зонах соєсіяння України. Під час вегетації до початку бутонізації слушно обробити посіви препаратом ЄВРОСТІМ ПРЕМІУМ, - комплексним органо-мінеральним добривом до складу якого входять мікроелементи у хелатній формі, гумінові кислоти та природний антидот. Він стимулює підвищення холодостійкості, а у посушливих умовах – посухостійкості, додатково стимулює розвиток кореневої системи, підвищує стійкість до вилягання, що у свою чергу збільшує урожайність та якість продукції. За вегетацію слушним є некоренева обробка рослин сої хелатними добривами EVROSTIM Zn (Цинк) для збільшення площі листової поверхні і посилення стійкості кореневої системи до ґрунтових інгібіторів; EVROSTIM B (Бор) для підвищення стійкості до хвороб, стимуляції активності точок росту рослин, покращення процесів запилення під час цвітіння та стимуляція розвитку кореневої системи; для доброго розвитку бульбочкових бактерій та покращення процесу запилення та запліднення під час цвітіння - EVROSTIM Мо (Молібден).

Вибір посівного матеріалу потрібно проводити тільки у перевірених компаній. В будь якому разі насіння обов’язково повинно бути очищене та відкаліброване, показники чистоти не менш 97%, а схожість та енергія проростання 90% і більше. Задля забезпечення високої польової схожості та отримання здорових сходів насіння заздалегідь обов’язково необхідно протруїти сучасними фунгіцидними протруювачами.

Напередодні сівби насіння слід обробити бактеріальними препаратами. Один з найкращих є EVRONORM RIZO – інноваційний препарат високоактивних конкурентоздатних бульбочкових бактерій. Приріст урожаю сої від інокуляції складає 3-4 ц/га, але головний прибуток - засвоєння з атмосфери азоту. За сприятливих умов 1 га сої засвоює за вегетацію до 150 кг азоту, який використовується рослинами, і до 30% залишається із кореневими рештками у ґрунті для наступних культур.

Рекомендований продукт
Инокулянт Евронорм Ризо
  азотфіксуючі бактерії
  Горох, Нут, Соя, Сочевиця
  393.
  30 грн/л
  Немає на складі
  азот, бор, гумінові речовини, калій, кобальт, марганець, мідь, молібден, нікель, фосфор, цинк
  Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  76.
  110.00 грн
  00 грн/л
  У Наявності
  Микроудобрение Евронорм Р (Фосфор)
   гриби Trichoderma
   Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
   310.
   00 грн/л
   Немає на складі
   Микроудобрение Евростим ZN (цинк)
    цинк, фосфор, калій
    Кукурудза, Соя, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця озима, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Горох
    178.
    47 грн/л
    Немає на складі
    Микроудобрение Евростим В (бор)
     бор, азот
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Горох, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соняшник, Кукурудза, Соя
     178.
     47 грн/л
     Немає на складі
     Микроудобрение Евростим МО (Молибден)
      молібден, азот, фосфор, калій
      Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Жито, Соя, Горох, Кукурудза, Овес, Просо, Нут, Сочевиця, Буряк цукровий, Багаторічні злакові трави
      178.
      47 грн/л
      Немає на складі