photo blog 063

photo blog 063У грунті міститься необхідна кількість поживних елементів для нормального росту і розвитку рослин, але не всі типи грунтів є придатними для вирощування певної культури.

Саме в таких випадках застосовуються добрива - препарати, які насичують грунт необхідними для певної культури поживними елементами або мікроорганізмами. Добрива стимулюють ріст і розвиток, однак при внесенні надлишкових доз поживних речовин вони можуть стати причиною втрати врожаю або пригнічення рослин. Добрива бувають органічні, мінеральні і бактеріальні.

Мінеральні добрива

У складі мінеральних добрив містяться речовини у вигляді солей. Випускаються вони частіше в рідкій формі і діляться на прості і комплексні.

Прості мінеральні підкормки мають в своєму складі один певний елемент, наприклад, фосфор, калій або азот.

У складі комплексних мінеральних добрив містяться кілька необхідних для рослин елементів. Спектр застосування таких добрив ширше, що дозволяє досягати кілька цілей одночасно. Наприклад, калій і азот забезпечує як приріст зеленої маси, так і збільшує кількість плодів на рослині. Застосовуються мінеральні добрива в невеликих кількостях, оскільки їх надлишок завдає шкоди екології.

Органічні добрива

Підживлення на основі органічних сполук найбільш поширені серед сільгоспвиробників і власників дачних ділянок, оскільки є найбільш екологічно безпечними. Поживні речовини в складі органічних добрив легко розчиняються і позитивно впливають на грунт: роблять його  більш проникним для повітря і активізують процеси життєдіяльності корисних грунтових бактерій і мікроорганізмів.

У їх складі органічні мікро- і макроелементи, вітаміни і корисні бактерії, проте при застосуванні деяких видів органіки необхідно дотримуватися обережності.

Також існує і обмеження щодо внесення пташиного посліду в зв'язку з високою концентрацією азоту в його складі. Надмірне внесення цього добрива може призвести до опіків рослин. Пташиний послід найчастіше використовують у вигляді рідких добрив, ретельно дотримуючись інструкції. А ось обмежень щодо внесення компосту немає. Це добриво не завдає шкоди рослинам, але застосовувати інші добрива разом з компостом не потрібно. При бажанні можна внести необхідні для вирощуваної культури мікроелементи.

Органічні добрива надають силу росту рослинам і забезпечують людей екологічно чистою продукцією при правильному їх внесенні. При підживленні посівів органікою варто слідувати інструкції і вносити, в залежності від виду рослин, пізньої осені або в весняно-літній період до середини-кінця червня.

Бактеріальні добрива

Не дивлячись на порівняно недавню появу бактеріальних добрив, вони вже встигли завоювати своє місце на ринку добрив. У складі цих добрив суміш корисних бактерій, які позитивно впливають на життєдіяльність рослин: підвищують врожайність, покращують стійкість до стресових умов і хвороб.

Корисні бактерії живуть на коренях або в грунті. Вони поглинають поживні речовини, допомагаючи тим самим розкладати органіку, насичують культурні рослини корисними елементами.

Окрему групу складають мікродобрива і мікроелементи. Вони вносяться в грунт або на надземну частину рослин шляхом обприскування, строго дотримуючись інструкції. Брак певного мікроелемента можна визначити за станом рослин:

 • Потемніння або побуріння листя означає брак фосфору;
 • Скручування листя, пожовтіння країв є сигналом про необхідність внесення калію;
 • Якщо листя біліють на краях, то рослині не вистачає міді;
 • Світло-зелений колір рослини вказує на брак азоту;
 • Недолік заліза проявляється виникненням хлороза;
 • При відмирання верхівкових бруньок і відсутності цвітіння вносять бор;
 • Якщо пошкоджуються корені і верхівкові бруньки, то необхідно купити добриво з кальцієм.
Купити добрива в маркеті Вашого поля Посівна

Практично всі рослини потребують підкормок. Добрива допомагають підвищити продуктивність і рівень стійкості культур до стресів. Добрива для рослин - незамінний елемент інтенсивного землеробства, тому купити добрива в інтернет магазині - це один із способів поліпшити зростання і розвиток рослин. Комплексні добрива, купити які можна в інтернет-маркеті Посівна, продаються від вітчизняних та іноземних компаній.

Інтернет магазин Посівна пропонує купити добрива, які ідеально підійдуть для певної культури в найбільш придатній для внесення формі: рідкі підкормки, гранульовані, порошки. Правильно підібрати добрива допоможе докладний опис кожного препарату, а також при необхідності наші фахівці охоче проконсультують і допоможуть з підбором добрива. 

Рекомендований продукт
азот, бор, гумінові речовини, калій, кобальт, марганець, мідь, молібден, нікель, фосфор, цинк
Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
76.
110.00 грн
00 грн/л
У Наявності
Микроудобрение Евронорм Р (Фосфор)
  гриби Trichoderma
  Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  310.
  00 грн/л
  Немає на складі
  Микроудобрение Евростим В (бор)
   бор, азот
   Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Горох, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соняшник, Кукурудза, Соя
   178.
   47 грн/л
   Немає на складі
   Микроудобрение Сирунг 15-5-35 + 1.6 MgO + ТЕ
    азот, бор, залізо, калій, магній, марганець, мідь, молібден, сірка, фосфор, цинк
    Картопля, Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий, Соя
    158.
    48 грн/кг
    У Наявності
    Микроудобрение Убинас 20-20-20 + ТЕ
     азот, фосфор, калій, залізо, марганець, цинк, мідь, бор, молібден
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Кукурудза, Соняшник, Буряк цукровий, Горох, Картопля
     170.
     00 грн/кг
     У Наявності