photo blog 0125

photo blog 0125Контроль карантинних видів бур'янів важливий для успішного землеробства в кожному регіоні. Карантинні види поширюються в основному антропогенним шляхом.

Вони найбільш шкідливі, заносяться з різних кліматично-географічних регіонів, легко адаптуються в новому місці і швидко розмножуються. У нових областях поширення немає контролюючих їх чинників - хвороб, шкідників, конкуруючих рослин. Коли їх зростання і поширення нічого не стримує, то вони стають найбільш злісними. Для їх усунення потрібні гербіциди, ціна яких окупається в процесі інтенсивного вирощування сільгосп рослин.
Якщо поле забур'янене карантинними бур'янами, показники врожайності сильно знижуються. При цьому зростає навантаження на агротехніку. Стебла карантинних видів, наприклад, амброзії забивають ріжучі деталі техніки, збільшуючи навантаження на неї. Можливо повне знищення сільськогосподарських культур.
Карантинні види бур'янів - резервуари небезпечних інфекцій, вірусних і бактеріальних. Особливістю таких бур'янів є те, що вони не годяться в їжу тваринам, свідомо ті їх уникають. При випасі корів на полях забур'янених карантинними бур'янами відбувається зниження якості молока. Зерно з насінням таких бур'янів не приймають на елеваторах, необхідно витрачатися на додаткове очищення врожаю. Солома з колючками і стеблами пасльону колючого не підходить для годування тварин і підстилки. У порожнині рота тварин такий корм травмує слизову тварин, викликає утворення травм і виразок. Тваринні корми з рослинами повитиці можуть стати причиною отруєння і сприяють тому, що молоко гірчить. Пилок рослини амброзія - сильний алерген, що викликає поліноз.
Коли карантинні види бур'янів розселяються, це призводить до порушень стабільності, шкодить як сільськогосподарським рослинами, тваринам і природному біоценозу в цілому.


Боротьба з карантинними видами


Для контролю карантинних видів рослин застосовують такі методи:

 • контроль завезених на територію країни рослин
 • карантинні заходи на обмеження використання насіння з ознаками забруднення бур'янами
 • раннє виявлення бур'янів, постійний моніторинг угідь
 • ліквідація вогнищ бур'янів механічними методами і хімічними способами (гербіцидами).


Боротьба з різними карантинними видами бур'янів відрізняється. Для усунення повитиці необхідно сіяти тільки чистий посівний матеріал. Якщо повитиця є на полі, то все поле скошують до цвітіння і появи насіння бур'яну. Очищення від повитиці орного шару проводять шляхом глибокої оранки та загортання насіння на велику глибину.
Аналогічно очищають поле від поширення гірчака повзучого. При згодовуванні тваринам корму, що містить насіння гірчака, воно потрапляє в гній. Проходячи через шлунково-кишковий тракт тварин, цілі насінини не втрачають життєздатності. Тільки при правильному компостуванні протягом 3-4 місяців, коли відбувається перепрівання складових його компонентів, насіння гірчака повністю втрачає схожість. Досить високу ефективність в боротьбі з гірчаком показав Лонтрел. При нормі гербіциду 0,6 кг / га д.р. загибель гірчака до збирання врожаю становила 84%.
На паровому полі проти гірчака повзучого застосовують похідні гліфосатів (Раундап, Річі, Геліос, Отаман, Гліфовіт, Аргумент, Ураган та ін.) Ці системні препарати ефективні при використанні по добре розвиненим, активно зростаючим рослинам гірчака за відсутності культури навесні (по відростаючим розеткам) і восени (у разі відпливу пластичних речовин в корені).
Існують три методи боротьби з амброзією полинолистою: агротехнічний, хімічний та біологічний. Правильне чергування культур сівозміни, викошування її до цвітіння в перший рік розвитку сприяють усуненню бур'яну. Засоби захисту рослин, купити які Ви можете в маркеті Вашого поля Посівна, це вірний помічник фермера в боротьбі з карантинними видами. У нас засоби захисту рослин оптом і в роздріб для великих агрохолдингів і невеликих фермерських господарств.

Рекомендований продукт
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь ярий
104.
00 грн/л
Немає на складі
Гербицид Лонтрел 300
  клопіралід
  Буряк цукровий, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Капуста, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Кукурудза, Льон
  1708.
  00 грн/л
  У Наявності
  Гербицид Лонтрел Гранд
   клопіралід
   Буряк цукровий, Кукурудза, Капуста, Льон-довгунець, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Часник, Цибуля (крім цибулі на перо), Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Просо, Тритикале
   4793.
   10 грн/кг
   Немає на складі
   Гербицид Отаман
    ізопропіламінна сіль гліфосату
    Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    104.
    86 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Ричи
     ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
     Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля)
     98.
     73 грн/л
     Немає на складі