photo blog 0129

photo blog 0129Озима пшениця уражається широким спектром грибкових інфекцій, так як процес вегетації проходить всю осінь з рясними дощами в нашому регіоні і ранньою весною, коли досить весняної вологи.

Найпопулярніші інфекції озимої пшениці: сажкові гриби, кореневі гнилі, септоріоз колоса і листя, борошниста роса, фузаріоз, альтернаріоз, сніжна цвіль, тифульозна гниль, чорний і базальний бактеріоз і спектр вірусних хвороб. Для успішної вегетації озимої пшениці важливо провести своєчасну фунгіцидну обробку. В Посівна - інтернет-магазині фунгіцидів, інсектицидів, гербіцидів і добрив є все для успішного вирощування сільгоспрослин.

Чим хворіє озима пшениця в Україні?


Головня пшениці - ось причина недобору врожаю культури щороку. Замість зерна при ураженні формується маса спор. Буває, що хвороба завдяки стійкості культури не проявляється, але рослинний організм на активну реакцію витрачає свої ресурси, що результирує в відставанні зростання і знижує продуктивність культури. На полі з поширеними сажковими грибами знижується врожайність в п'ять разів, зменшується продуктивна кущистість.
Іржа озимої пшениці вражає рослини так, що пошкоджує епідерміс надземної частини, завдаючи рослині багато дрібних пошкоджень. На регенерацію та відновлення витрачається багато енергії і пластичних речовин. Це негативно позначається на врожайності, відкриває ворота для інших інфекцій. Хворі рослини втрачають стійкість до посухи, холоду, підвищується транспірація і знижується здатність до асиміляції. Зернівка не наповнюється насінням. Крім того, самі зерна втрачають свою якість і класність.
Збудник борошнистої роси вражає листя культури, зменшуючи асиміляційну поверхню, руйнує хлорофіл. В результаті знижується процес фотосинтезу. Хвороба провокує зупинку зростання і розвитку коренів, продуктивну кущистість, прискорює дозрівання.
Кореневі гнилі пшениці небезпечні для кореневої і прикореневої зони культури. Виявляється у вигляді недорозвиненості і пожовтіння листя. Якщо осінь довга і тепла, то рослини культури потребують додаткового фунгіцидного захисту.
Септоріоз листя змінює багато фізіологічних і біохімічних процесів в рослині пшениці. Під впливом патогена знижується на 70% рівень пігменту хлорофілу, знижується аскорбінова кислота на 30-60 мг/%, падає інтенсивність фотосинтезу і дихання. Недобір урожаю в результаті ураження септоріозом не менше 30%.
Альтернаріоз вражає листя. Поверхня рослин зменшується, а значить знижується інтенсивність фотосинтетичної активності. Насіння культури з чорнотою альтернаріозу - неповноцінні фізіологічно. В результаті життєдіяльності гриба виділяються токсини, небезпечні для людини і тварин, що робить зібраний урожай непридатним ні для харчової промисловості, ні для годівлі тварин.
Снігова пліснява на пшениці небезпечна недорозвиненням зернівок. Активно вражає насіння. Уражене насіння дає погані сходи, що негативно позначається на врожаї.
Щоб впоратися з грибними збудниками, необхідно проводити ряд заходів:

 • господарських
 • селекційно-насіннєвих
 • агротехнічних
 • хімічних
 • біологічних.


Контроль стану посівів і своєчасне реагування на осередки інфекції, оптимізація фунгіцидного захисту від інфекцій і вирощування стійких сортів і гібридів озимої пшениці - вірний шлях до отримання високого врожаю. Купуйте фунгіциди в Україні в маркеті Вашого поля Посівна - це надійний постачальник високоякісного посівного матеріалу та засобів захисту рослин.

Рекомендований продукт
Фунгицид Азимут
  тебуконазол, тріадимефон
  Пшениця озима, Ріпак озимий, Ріпак ярий
  581.
  30 грн/л
  У Наявності
  Фунгицид Азимут Классик
   тебуконазол
   Пшениця озима, Ріпак озимий, Ріпак ярий
   541.
   92 грн/л
   Немає на складі
   Фунгицид Азоксин
    азоксистробін
    Кукурудза, Соняшник, Соя, Пшениця озима, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Буряк цукровий
    895.
    09 грн/л
    У Наявності
    Фунгицид Акула
     прохлораз, тебуконазол, ципроконазол
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Тритикале, Овес
     772.
     80 грн/л
     У Наявності
     Фунгицид Алиот
      пропіконазол
      Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
      865.
      05 грн/л
      У Наявності