photo blog 099

photo blog 099При вирощуванні озимих і ярих культур в Лісостеповому і Степовому регіоні необхідно контролювати великий спектр шкідників, а саме хлібного жука кузьку.

Жук кузька може стати причиною недобору 20-40%. Хлібний жук кузька (Anisoplia austriaca H) поширений майже по всій території країни, крім Поліського регіону. Дорослі особини пошкоджують зерна зернових культур, а личинки поїдають коріння злакових рослин.

Доросла особина жука чорного кольору з легким зеленим блиском. Яйце жука кузька біле, до 2 мм. Личинка буро-жовта, близько 30-35 мм. В онтогенезі є стадія лялечки.

Цикл розвитку комахи триває 2 роки. Масова поява шкідника відбувається через рік, частіше в парні роки. Всі стадії розвитку хлібного жука кузька відбуваються в грунті, на поверхню виходять дорослі особини. Личинка жука харчується кореневою системою і здатна знищити до п'яти рослин. Візуально видно зрідження посівів культури на полі. При дозріванні зерна на озимих культурах імаго виходить на поверхню в кінці травня або на початку серпня для ярих культур. Помічено, що спочатку жуки знаходяться на рослинах пирію, потім мігрують на озимі злаки, а потім на ярі культури. Найбільш ефективно провести хімічний захист від шкідників на початку масового заселення посівів, оскільки самки жуків протягом 7-10 днів після виходу на поверхню стають статевозрілими і відкладають яйця.

Багаторічні спостереження агрономів встановили, що жук кузька масово розмножується і поширюється в жаркий посушливий сезон. При вологій погоді з частими дощами відбувається зниження чисельності.

Як захистити посіви від жука кузька?

Для зменшення впливу шкідника застосовують ранній посів колосових культур. Рекомендується глибока оранка з лущенням стерні, що сприяє знищенню личинок. Цьому сприяє і глибока до 12-14 см міжрядна грунтова обробка.

Для захисту проростка насіння обробляють інсектицидними протруйниками. У грунт вносять аміачну воду або безводний аміак, що згубний для личинок жука.

Бур'яни стають резервуаром шкідника, тому необхідно усувати бур'яни за допомогою гербіцидів.

Якщо перевищено поріг шкодочинності (близько 3-5 імаго на 1 м2), то застосовують інсектициди. Магазин Посівна - місце, де купити інсектициди можна за хорошою ціною від виробника. Для обробки рекомендуються фосфорорганічні інсектициди і піретроїди при половинних нормах витрати. Як правило, вибирають комплексний інсектицид для масового ураження шкідників. Посівна - магазин інсектицидів, гербіцидів, протруйників та посівного насіння для отримання Вами високого врожаю.

Вибір інсектицидів для захисту посівів колосових культур залежить від багатьох факторів:

 • рівня токсичності препарату
 • тривалості захисного ефекту
 • стану популяції шкідника
 • вегетативної фази рослин
 • погодних умов.

Пропонуємо купити інсектициди в Україні за хорошою ціною. Ми відправляємо Вам замовлені інсектициди безпосередньо зі складів виробників, що виключає підробку або отримання неякісного товару.

Рекомендований продукт
імідаклоприд, лямбда-цигалотрин
Кавун, Баклажан, Горох, Кабачок, Цибуля, Помідори, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Сади, Сорго, Гарбуз, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
812.
36 грн/л
У Наявності
Инсектицид Контадор
  імідаклоприд
  Яблуня, Помідори
  574.
  19 грн/л
  У Наявності
  Инсектицид Контадор Дуо
   імідаклоприд, лямбда-цигалотрин
   Пшениця озима, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Кукурудза
   697.
   45 грн/л
   У Наявності
   Протравитель Витавакс 
    тирам, карбоксин
    Кукурудза, Льон-довгунець, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    349.
    34 грн/л
    У Наявності
    Протравитель Витакс
     імідаклоприд
     Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Тритикале, Овес, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Соняшник, Картопля, Льон-довгунець
     620.
     14 грн/л
     У Наявності
     Протравитель Канонир Ультра
      імідаклоприд
      Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима
      737.
      77 грн/л
      У Наявності
      Протравитель Контадор Макси
       імідаклоприд
       Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий
       1060.
       28 грн/л
       У Наявності