photo blog 074

photo blog 074Якісний посівний матеріал - це запорука отримання гідного врожаю, а захист насіння від шкідників та захворювань допомагає досягти рівномірних і повноцінних сходів і, в свою чергу, забезпечити високу врожайність.

Одним з найбільш економічно виправданих і ефективних способів захистити посівний і посадковий матеріал є протруювання. Обробка насіння, рослин або бульб перед посівом або посадкою допоможе підвищити врожайність на 70%.

Препарати для обробки розсади та бульб перед посадкою мають лікувальну, захисну і профілактичну дію, допомагаючи знищити грибки і бактерії всередині рослини і на її поверхні.

Обробка насіння перед посівом гарантує створення в грунті навколо насіння знезараженого простору, а також на тривалий час блокує хвороби і шкідників в перші періоди розвитку культурної рослини. Тривалий і ефективний захист від хвороб, комах і гризунів, а також відсутність згубного впливу протруйників на розвиток рослини дозволяє отримати дружні і життєздатні сходи, що в свою чергу економить кошти.

Класифікація протруйників насіння

Залежно від складу препарату і впливу діючої речовини протруйники діляться на 3 типи:

 • Фунгіцидні - протруйники, які мають в складі речовини, що надійно захищають рослини від грибків;
 • Інсектицидні - захищають насіння і перші сходи від грунтових і надземних шкідників, здатних пошкодити насіння до сходів або знищити перші молоді паростки;
 • Комбіновані - поєднують в собі фунгіциди та інсектициди.

У період відразу після посіву або при появі перших паростків насіння може бути схильне до ураження гнилями, цвіллю, бактеріями та шкідниками, а також просто може бути скльоване птахами. Тому в залежності від ситуації протруйники можуть бути спрямовані на боротьбу з однією проблемою (одноцільові) або з декількома проблемами одночасно (комплексні).

Також протруйники діляться на 2 види (контактні і системні) в залежності від характеру їх дії. Контактні ЗЗР використовуються в профілактичних цілях і пригнічують патогени в грунті. Системні протруйники проникають в насіння або рослини і знезаражують їх зсередини, гарантуючи утворення стійкого захисту на більш тривалий період.

Форми випуску та способи застосування протруйників насіння

Виробники ЗЗР пропонують сільгоспвиробниками препарати для протруювання насіння і розсади в різних препаративних формах. Це можуть бути порошки для сухої обробки і емульсії, концентрати і суспензії для створення робочих водних розчинів.

Способи протруювання залежать від обраного препарату. Протруювання може бути:

 • Мокре - проводиться шляхом замочування або обприскування насіння або бульб з подальшим просушуванням до сирого стану.
 • Сухе - передбачає змішування насіння з протруйником в формі порошку.
 • Напівсухе - обробка проводиться невеликою кількістю розчину протруйника.
 • Створення на насінні захисної плівки за допомогою спеціальних протруйників.

Підбір протруйників і правила використання

На вибір препарату для обробки посівного або посадкового матеріалу впливають фітосанітарна обстановка певної ділянки поля, стан грунту і тип насіння.

Також при виборі протруйника варто враховувати його безпеку для людини і рослин, список патогенів, на які препарат впливає, терміни і норми внесення.

При роботі з протруйниками варто дотримуватися певних запобіжних заходів:

 • Користуватися спецодягом;
 • Застосовувати автоматичне обладнання з пилоуловлювачем для запобігання поширенню шкідливих випарів і пилу препарату в робочій зоні;
 • Використовувати протруйники, що продаються в герметичній тарі.

Каталог комплексних протруйників насіння пропонує великий асортимент препаратів для обробки посівного і посадкового матеріалу зернових і олійних культур, картоплі, кукурудзи, сої, цукрових буряків та ін.

Протруйники допоможуть захистити насіння від основних хвороб і шкідників, поширених на території України, що мешкають в грунті і на її поверхні. Застосування препаратів для передпосівної обробки забезпечить надійний і тривалий захист культурних рослин, що, в свою чергу, гарантує збереження високих показників врожайності.

Рекомендований продукт
Протравитель Венцедор
  тебуконазол, тирам
  Кукурудза, Овес, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  234.
  02 грн/л
  У Наявності
  Протравитель Вершина
   тебуконазол, азоксистробін
   Пшениця озима, Пшениця яра
   383.
   68 грн/л
   У Наявності
   Протравитель Таймень
    тритиконазол, прохлораз
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    383.
    68 грн/л
    У Наявності
    Протравитель Тебузан Ультра
     тебуконазол
     Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Льон-довгунець, Жито, Просо
     286.
     85 грн/л
     У Наявності
     Протравитель Триназон
      прохлораз, тритиконазол
      Пшениця озима
      308.
      74 грн/л
      У Наявності
      Протравитель Ультрасил
       тебуконазол
       Ячмінь ярий, Пшениця озима, Просо, Льон-довгунець
       354.
       77 грн/л
       Немає на складі