photo blog 0124

photo blog 0124Карантинні види бур'янів - це група рослин, які завдають сильної шкоди посівам сільськогосподарських культур, для їх усунення фермери купують засоби захисту рослин, ціна на які доступна в маркеті Вашого поля Посівна.

Існують державні програми по боротьбі з карантинними видами бур'янів. Наприклад, посівний матеріал, заражений насінням берізки, заборонено обробляти на полі. Рослини, які перевозяться через кордон, повинні бути перевірені, чи не є вони карантинними видами.
Такі види бур'янів не тільки завдають шкоди посівам сільгосп культур, але можуть становити небезпеку для людей і тварин. Рослини-агресори розмножуються і легко витісняють культурні або ендемічні види. Карантинні види бур'янів знижують врожайність зернових, олійних, технічних культур. Вони погано впливають на збиральну техніку.
Список карантинних видів бур'янів:

 • амброзія
 • гірчак
 • паслін (клювовидний, триколірний, каралінський)
 • повитиця (всі види роду).


Перераховані види бур'янів небезпечні на полі самі по собі, але так само є резервуарами для бактеріальних, грибних, вірусних фітопатогенів, шкідників. Зерно, яке збирають з поля з великим поширенням бур'янів, не кондиційне, не хочуть приймати на елеваторах. Пасовища з такими бур'янами не підходять для випасу тварин.

Боротьба з карантинними видами рослин


Для боротьби з карантинними видами бур'янів застосовуються агротехнічні, хімічні і профілактичні заходи.
Як боротися з бур'янами?
купувати чистий посівний матеріал у перевіреним постачальників
контроль бур'янів на узбіччях, пустирях, землях несільськогосподарського призначення до моменту дозрівання насіння
проводити годування тварин зерном, запареною соломою
проводити компостування гною перед застосуванням для втрати схожості насіння бур'янів
контроль посівмату і полів на наявність бур'янів.
Для успішного контролю бур'янів рекомендується дотримуватися сівозміни. Чергуючи вирощування різних культур на полях, Ви не тільки зберігаєте родючість грунтів, але стримуєте поширення шкідливих бур'янів, хвороб і комах-шкідників.
Для збереження і підвищення родючості, очищення від бур'янів залишають чисті пари. Для боротьби з бур'янами боронують посіви між рядками. Грунт, на якому ростуть бур'яни, обробляють хімічно, обраним гербіцидом, що селективно вражає вибрані бур'яни. Для цього купують гербіциди оптом і обробляють посіви.
Амброзія
Рослина родини айстрових. Особливо поширена в південних регіонах. Амброзія викликає сильну алергію. У корів, які пасуться на полях з бур'яном, знижується якість молока (починає гірчити). Амброзія формує більшу надземну масу, забиває ріжучі деталі сільськогосподарської техніки, виносить з ґрунту вологу, макроелементи (азот, фосфор, калій).
Амброзію усувають гербіцидами на основі римсульфурону або бентазону.
Гірчак
Гірчак - небезпечна рослина з родини айстрових. Є причиною виснаження ґрунту. Коріння проникає в грунт на 10 м, тому легко переносить періоди посухи. Гірчак - отруйний для тварин (корів, коней), робить гірким борошно, в яке потрапило насіння.
Необхідно очистити поле від бур'яну до його цвітіння. Для боротьби застосовується гербіцид Раундап або його аналоги.
Повитиця
Повитиця налічує 274 видів. Це однорічники, що паразитують на інших рослинах. Паразитує на трав'янистих видах, на деревах і кущах, обплітаючи рослини викликає їх висихання. Для боротьби з бур'янами очищають посівмат, проводять заробку насіння на оптимально велику глибину і використовують гербіциди. Для усунення повитиці рекомендовані Гезагард, Стопм і їх аналоги.
Паслін
Паслін - карантинний бур'ян, що погіршує якість зерна, соломи, силосу і є резервуаром інфекцій. Небезпечний вид бур'янів для посівів кукурудзи, картоплі, томатів, зернових колосових культур.

Рекомендований продукт
Гербицид Альфа-Бентазон
  бентазон
  Соя, Рис, Пшениця озима, Пшениця яра, Горох, Льон-довгунець, Просо, Кукурудза
  323.
  22 грн/л
  У Наявності
  ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
  Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь ярий
  104.
  00 грн/л
  Немає на складі
  калійна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
  Землі не с/г призначення, Поля під посів соняшника, кукурудзи, картоплі, сої, соняшнику, ріпаку, люцерни, льону, баштанних та овочевих культур, Поля с/г призначення
  159.
  85 грн/л
  У Наявності
  Гербицид Ричи
   ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
   Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля)
   98.
   73 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Раундап
    ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
    Горох, Десикація зернових, Землі не с/г призначення, Плодово-ягідні культури, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    102.
    92 грн/л
    Немає на складі