photo blog 0132

photo blog 0132Калій - важливий елемент для зростання і розвитку рослин, що відноситься до групи макроелементів. Разом з фосфором і азотом в тріаді важливих компонентів, що входять до складу більшості мінеральних добрив.

Головна відмінність калію в тому, що він міститься не у вигляді органічних сполук, у формі іона в клітинному соку і деяка кількість калію утворює комплекси з колоїдами цитоплазми рослинної клітини.
Калію багато в молодих активно ростучих органах рослини. Якщо його мало, то він успішно надходить з старіших органів. Це своєрідна форма реутилізації підкреслює важливість калію для біохімічних і фізіологічних процесів в рослинах.
Калій важливий для підтримки нормальної роботи і в'язкості цитоплазми. Він потрібен для нормального процесу обміну речовин. Очевидно, що калій найперший компонент, що забезпечує посухостійкість рослини. Якщо калію мало, то клітини втрачають тургор і швидко в'януть рослини.
Калій бере участь у білковому біосинтезі, фотосинтезі, процесах окислення. Якщо підживлювати культуру на полі амонійний азотом, то в рослинах відбувається акумуляція токсичного непереробленого аміаку. При нестачі калію він не може перероблятися, але це швидко відбувається при внесенні калієвих підкормок.
Калій позитивно впливає на активність сахараз і амілаз. Ці ферменти важливі для утворення крохмалю в коренеплодах і плодах. Він підвищує стійкість до морозу. При достатньому внесенні калію рослини більш стійкі до хвороб і стресів. Наприклад, у зернових колосових - до борошнистої роси і збудника іржі, у коренеплодах, овочевих культурах і картоплі - до гнилей. Калій зміцнює стебла, захищає від вилягання. При нестачі калію затримується розвиток генеративних органів - бутонів, суцвіть.
Діагностувати по рослинах відсутність калію можна тільки тоді, коли його в 3-5 разів менше норми. При цьому буріють нижні краї і кінчики листя, іржавих плям і обпаленого вигляду набуває нижній листовий ярус. Найбільш чутливі до калію культури гречки, соняшнику, картоплі, буряка, капусти та інших овочевих культур. Набагато менше калію необхідно для жита, пшениці, ячменю і вівса.
Мінеральні добрива, купити які Ви можете в маркеті Вашого поля Посівна, містяться в легко засвоюваній для рослин формі. Ми пропонуємо мінеральні добрива за цінами виробників. Гарантуємо високу якість, чистоту і розчинність доставленої продукції до Вас на фермерське господарство.
Калієві підкормки - важливий елемент інтенсивного землеробства. Слід враховувати, що в природі калію багато в чорноземах і сероземах, а дерново-підзолисті ґрунти традиційно бідні на калій. Промислові добрива з калієм реалізуються у вигляді хлористого калію, 40% -калійной солі, сульфату магнію, калімагнезії. Мінеральні калійні добрива разом з фосфорними і азотними дуже важливі для сільгосп рослин.

Рекомендований продукт
Удобрение Гумат Калия
    гумінові речовини, калій, фосфор, фульвокислоти
    Виноград, Груша, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Яблуня, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    180.
    00 грн/л
    У Наявності
    Удобрение Ярило Калий Турбо 
      калій
      Пшениця озима, Ріпак озимий, Кукурудза, Соя, Соняшник, Буряк цукровий, Яблуня, Картопля, Помідори
      202.
      68 грн/л
      Немає на складі
      Микроудобрение Авангард Р Фосфор+Калий
        калій, фосфор
        Цибуля, Морква, Капуста, Огірки, Помідори, Суниця, Плодово-ягідні культури, Картопля, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця яра, Пшениця озима, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
        90.
        48 грн/л
        Передзамовлення
        Микроудобрение Сирунг 15-5-35 + 1.6 MgO + ТЕ
          азот, бор, залізо, калій, магній, марганець, мідь, молібден, сірка, фосфор, цинк
          Картопля, Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий, Соя
          219.
          57 грн/кг
          Немає на складі
          азот, бор, залізо, калій, марганець, мідь, молібден, фосфор, цинк
          Горох, Картопля, Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий, Соя
          230.
          49 грн/кг
          У Наявності