photo blog 093

photo blog 093Швидкий технологічний розвиток в новому тисячолітті вимагає від людей виробляти велику кількість агро продукції, що неможливо без використання гербіцидів суцільної дії.

Над поліпшенням якості, безпеки та селективності препаратів-гербіцидів працюють вчені сільськогосподарської та хімічної промисловості.

Гербіциди-концентрати для контролю бур'янів, це пестициди, які використовуються для видалення небажаних рослин. Близько 70% гербіцидів застосовуються в США в якості сільськогосподарського пестициду. Гібридам посівних культур на початкових етапах росту важко скласти конкуренцію бур'янам. Це безпосередньо впливає на врожайність вирощуваних культур. Тому велика кількість фермерів вважають за краще купити гербіцид суцільної дії для обробки поля після збору культури або перед посівною кампанією. Або ж покладаються на післясходові гербіциди, вносити які можна на сорти і гібриди з геном стійкості до препарату. Так звані генно-трансформовані сорти і гібриди сої, картоплі, ріпаку можуть витримувати обробку гербіцидами суцільної дії без пригнічення культури. Це препарат Раундап або його аналоги, що виробляються мультинаціональними і українськими виробниками.

Аналоги гербіциду Раундап:

 1. Тотал (Хіммагромаркетінг)
 2. Отаман (Альфасмартагро)
 3. Геліос (АХТ)

Застосування гербіцидів суцільної дії від бур'янів 

Ретельна підготовка до обприскування гербіцидом - запорука успіху проведеного заходу. Ефект від гербіциду буде при його якісному нанесенні. На обприскування впливають властивості об'єкта і погодні умови.

Часто витрата робочого розчину гербіциду становить 200-300 л/га. Дозування понад рекомендованих норм - це пряме порушення регламенту і часто законодавства. Нижні норми внесення гербіцидів застосовують при хороших погодних умовах, а верхні - під час сухої погоди.

Для обробки рослин гербіцидами суцільної дії використовують такі розпилювачі:

 • плоскофакельний щілинний
 • інжекторний
 • двухфакельний.

Плоскофакельні щілинні розпилювачі утворюють краплі від 40 до 60 мкм. Якщо краплі більше або менше цього діапазону, то вони зносяться вітром або швидко випаровуються, не встигаючи увібратися листовою поверхнею рослин.

Якщо погодні умови нестабільні, то застосовують інжекторні розпилювачі, що утворюють рідинно повітряні краплі. При вітрі до 5 м/с вони менше зносяться з листа. Їх застосовують при потужному і густому стоянні рослин, при підвищеній температурі і високій швидкості вітру.

Двухфакельні розпилювачі забезпечують рівномірність покриття рослин при високій швидкості обприскування. Їх краще застосовувати для фунгіцидів і десикантів, так як витрата робочого розчину дорівнює рівнозначному застосуванню двох розпилювачів - 400-800 л/га. Більший калібр налаштовують по напрямку руху, щоб протидіяти потоку повітря, а менший калібр - назад.

Комбінація всіх трьох типів розпилювачів для внесення гербіцидів гарантує успішність внесення гербіцидів суцільної дії та інших пестицидів.

Рекомендований продукт
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь ярий
104.
00 грн/л
Немає на складі
калійна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Землі не с/г призначення, Поля під посів соняшника, кукурудзи, картоплі, сої, соняшнику, ріпаку, люцерни, льону, баштанних та овочевих культур, Поля с/г призначення
159.
85 грн/л
У Наявності
Гербицид Отаман
  ізопропіламінна сіль гліфосату
  Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  104.
  86 грн/л
  Немає на складі
  Гербицид Отаман Экстра
   калійна сіль гліфосату
   Десикація зернових, Землі не с/г призначення, Поля під посів соняшника, кукурудзи, картоплі, сої, соняшнику, ріпаку, люцерни, льону, баштанних та овочевих культур, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Сади
   163.
   37 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Тотал
    ізопропіламінна сіль гліфосату, ізопропіламінна сіль гліфосату в кислотному еквіваленті
    Поля с/г призначення (озимі культури), Поля під посів ярих зернових, Землі не с/г призначення, Сади, Соняшник, Соя, Горох, Кукурудза, Льон-довгунець, Виноград
    198.
    00 грн/л
    У Наявності
    Гербицид Тотал К
     калійна сіль гліфосату, калійна сіль гліфосату в кислотному еквіваленті
     Поля під посів ярих зернових, Поля с/г призначення (озимі культури), Землі не с/г призначення, Сади, Виноград, Горох, Соняшник, Кукурудза
     174.
     20 грн/л
     Немає на складі