photo blog 086

photo blog 086Велика кількість бур'янів на посівах кукурудзи (зокрема на початку розвитку рослини) може привести до уповільнення зростання і формування надто розвиненої кореневої системи.

Коренева система буде розвиватися до неприродно великих розмірів, намагаючись дістати поживні речовини і вологу з глибших шарів грунту, оскільки більшу частину корисних елементів з високих шарів будуть використовувати бур'яни. На таких посівах кукурудза дає дуже мізерні врожаї, тому обробка гербіцидами гарантує гідний рівень економічної ефективності вирощування цієї культури.

Види бур'янів

Бур'яни поділяються на однорічні та багаторічні, а також класифікуються залежно від шкідливості. Шкідливість визначається термінами сходів певних бур'янів і їх стійкості до гербіцидів. До шкідливих можна віднести всі види осоту і берізку. Ці рослини здатні швидко відростати після обробки гербіцидами. Крім того, перші паростки ці шкідливі рослини дають в терміни, які потрапляють між обробками посіву кукурудзи, що дозволяє їм краще розвинутися.

Страждають посіви кукурудзи і від бур'янів з великим запасом насіння: вівсюга, щириці, сурепки та ін. Кукурудза - теплолюбна рослина і на першому етапі розвивається повільно, тому бур'яни з великим запасом насіння можуть встигнути значно розвинутися до початку другого етапу розвитку кукурудзи.

Обробка посівів кукурудзи

На збільшення в структурі посівів кукурудзи впливають великі витрати на обробіток і невелика врожайність. Важливими кроками для підвищення врожайності цієї культури є дотримання сівозміни, правильний підбір посівного матеріалу і обробка гербіцидами.

Гербіциди для кукурудзи в Україні проходять державну реєстрацію і діляться на грунтові і післясходові. Всі препарати для хімічної прополки спрямовані на боротьбу з найпоширенішими однорічними і багаторічними бур'янами.

На посівах кукурудзи найчастіше використовуються препарати на основі 2,4-Д амінної солі. Такі гербіциди мають максимальну ефективність при достатньому зволоженні ґрунту. При посухі препарати з 2,4-Д амінною сіллю не чинять достатньої ефективності (багаторічні бур'яни не будуть знищені) і можуть завдати шкоди культурним рослинам. Обробка гербіцидами проводиться в фазі 3-5 листків. Негативний вплив таких препаратів для хімічної прополки на бур'яни буде помітно не відразу, оскільки активна дія починається через 30-40 днів після обробки.

Вражаючі результати дають гербіциди для кукурудзи на основі клопіраліду в поєднанні з сульфонілсечовиною.

При використанні грунтових і післясходових гербіцидів необхідно забезпечити достатню глибину сівби кукурудзи, щоб не нашкодити культурним рослинам.

Застосування гербіцидів для кукурудзи забезпечить високу врожайність культури і рентабельність її вирощування. Кукурудза по праву отримала народну назву «цариця полів», адже дана культура вважається однією з найбільш корисних при вживанні в їжу. Крім того, кукурудза і продукти її переробки широко використовуються в промисловості, а також як відмінний корм для тварин.

Рекомендований продукт
 Гербицид Альфа-Маис
  тифенсульфурон-метил
  Кукурудза, Льон-довгунець, Пшениця озима, Соя, Ячмінь ярий
  3200.
  84 грн/кг
  У Наявності
  Гербицид Альфа-Прометрин
   прометрин
   Соняшник
   168.
   00 грн/л
   Закінчується
   Гербицид Варяг
    метолахлор, тербутилазин
    Соняшник, Кукурудза, Сорго, Соя, Картопля
    185.
    47 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Варяг Трио
     метолахлор, мезотріон, тербутилазин
     Кукурудза
     316.
     85 грн/л
     У Наявності
     Гербицид Основа
      ацетохлор
      Кукурудза, Соняшник, Соя
      187.
      80 грн/л
      Закінчується
      Гербицид Промекс
       прометрин
       Горох, Картопля, Морква, Петрушка, Соняшник, Соя, Кріп, Квасоля, Часник
       138.
       60 грн/л
       Немає на складі
       Гербицид Проспер
        2,4-Д, флорасулам
        Пшениця озима, Пшениця яра, Кукурудза, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
        228.
        30 грн/л
        Немає на складі
        Гербицид Харвард
         ацетохлор
         Кукурудза, Соя, Соняшник
         196.
         49 грн/л
         Немає на складі