photo blog 0131

photo blog 0131Фосфор споживається рослинами у вигляді аніону H2PO4- (або HPO42-), що утворюється з солей фосфорної кислоти H3PO4 або солей цієї кислоти. Фосфор міститься в безлічі рослинних органічних компонентів.

Це найважливіші для функціонування всього живого нуклеїнові кислоти, нуклеопротеїни, компоненти рослинних мембран і ядер. Фосфор міститься в фітині - запасному компоненті насіння, що використовується в якості джерела елемента під час проростання.
Деяка кількість неорганічного фосфору використовується в створенні буфера клітинного соку і звідси застосовується для утворення фосфорорганічних компонентів в разі потреби.
Важливе надходження фосфору для процесу фотосинтезу, бродіння, дихання. Нормальний обмін речовин, енергетичний обмін неможливий без участі цього хімічного елемента.
Фосфор відіграє важливу роль в азотному живленні рослин. Він має позитивний вплив на накопичення цукрів і крохмалю в бульбах і коренеплодах. При обміні азотистих основ він також важливий. Процес переробки нітратів до аміаку відбувається за участю фосфору. Тому зв'язок між азотом і фосфором вкрай тісний. При нестачі фосфору синтез протеїнів не відбувається і знижується кількість білка.
Фосфору багато в генеративних органах, молодому листі і стеблах. Фосфор мігрує зі старого листя до нових і недолік його можна спостерігати на старих відмерлих органах рослини. Для рослин з нестачею цього елемента характерний червоно-фіолетове забарвлення, іноді блакитне або темно-зелене на картоплі. Ріст і розвиток культури сповільнюється, знижується врожайність і товарні характеристики зібраної продукції.
Фосфор критично важливий в період раннього зростання, коли коренева система ще слабка і не розвинена. Якщо на початку вегетації було мало фосфору, то подальше внесення не виправить ситуації. У ранні періоди вегетації достатня кількість фосфору необхідна, хоча максимально він поглинається в період зростання надземних органів.
Більшість фосфору в ґрунті недоступно для рослин. У гірських породах він знаходиться у вигляді фторапатита або гідроксилапатита. У грунтах кислої реакції (дерново-підзолистих і красноземах) утворюється солі алюмінію або заліза. У чорноземах або сероземах утворюються фосфати кальцію типу октокальційфосфата. Одно- і двохзаміщені фосфати кальцію, магнію, калію, натрію, амонію містяться в малій кількості, але здатні легко засвоюватися рослинами. 10% загального фосфору грунту представлено органічними сполуками із залишків інших організмів.
В цілому рослини споживають від 20 до 60 кг фосфору на гектар. Магазини мінеральних добрив пропонують добрива з фосфором у водорозчинній формі, з фосфором, що добре розчиняється в слабких кислотах, з фосфором, що погано розчиняється водою і кислотами. Мінеральні добрива в інтернет магазині Посівна пропонують компанії Лювена, Реаком, Укравіт, Органік ЛТД та інші. У нас можна купити мінеральні добрива оптом за цінами виробника.

Рекомендований продукт
Микроудобрение Авангард Р Азот+Микро
  бор, кобальт, молібден, цинк, мідь, марганець, залізо, сірка, магній, азот
  Суниця, Буряк кормовий, Буряк цукровий, Овочеві культури, Капуста, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Плодово-ягідні культури
  40.
  92 грн/л
  У Наявності
  Микроудобрение Сирунг 15-5-35 + 1.6 MgO + ТЕ
   азот, бор, залізо, калій, магній, марганець, мідь, молібден, сірка, фосфор, цинк
   Картопля, Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий, Соя
   158.
   48 грн/кг
   У Наявності
   Микроудобрение Убинас 20-20-20 + ТЕ
    азот, фосфор, калій, залізо, марганець, цинк, мідь, бор, молібден
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Кукурудза, Соняшник, Буряк цукровий, Горох, Картопля
    170.
    00 грн/кг
    У Наявності
    Минеральное удобрение Суперфосфат
     Кальцій, сірка, фосфор
     Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ріпак озимий, Ріпак ярий
     10.
     42 грн/кг
     Немає на складі