photo blog 077

photo blog 077Висока врожайність і велика кількість напрямків промисловості, в яких використовується кукурудза, - основні показники, що пояснюють її значну популярність в світовому землеробстві.

Але отримати хороші врожаї цієї культури не завжди просто, оскільки посіви схильні до високої забур’яненості небажаною рослинностю. Бур'яни витягають вологу і поживні речовини з грунту, що призводить до уповільнення розвитку рослин і зниження показників врожайності в деяких випадках до 50%. При промисловому вирощуванні кукурудзи єдиним дієвим способом боротьби з бур'янами є застосування гербіцидів.

Гербіциди - це речовини, які згубно впливають на бур’яни і дозволяють досить швидко очистити посіви кукурудзи.

Залежно від типу впливу ці хімічні речовини поділяють на препарати суцільної і вибіркової дії. На посівах кукурудзи частіше використовуються селективні гербіциди, а ось використання препаратів суцільної дії буде доцільним навколо промислових об'єктів, в водоймах і навколо ліній електропередач.

При правильному використанні гербіциди абсолютно нешкідливі для культурних рослин, але при неправильному виборі препарату або недотриманні інструкцій із застосування гербіциди здатні завдати шкоди і посівам сільськогосподарських культур.

В основі гербіцидів діючі речовини, направлені на знищення стійких бур'янів. Обробка такими препаратами культурних рослин може призвести не тільки до уповільнення їх зростання і розвитку, появі опіків, але і до загибелі. Застосування гербіцидів є доцільним тільки при великій забур’яненості посівів і якщо інші способи застосувати неможливо. Така необхідність виникає при обробці кукурудзи в дуже великих масштабах.

Досходові гербіциди для кукурудзи

Хімічна прополка - це один з найбільш економічно виправданих і ефективних способів знищення бур'янів. Залежно від строків внесення препарати для хімічної прополки бувають двох видів:

 • Досходові - застосовуються для знищення рослинності і насіння бур'янів у ґрунті відразу після посіву кукурудзи і до появи перших паростків;
 • Післясходові - відносяться до селективних препаратів, що не пошкоджують молоді паростки і застосовуються практично на всіх етапах розвитку рослин.

Досходові гербіциди спрямовані на запобігання проростання бур'янів. Обробка грунту такими препаратами проводиться відразу після посіву кукурудзи. Такі препарати для хімічної прополки знижують витрати на механічну прополку і забезпечують тривалий захист поля від бур'янів.

Досходові гербіциди також поділяються на препарати суцільної і селективної дії.

Селективні досходові гербіциди спрямовані на знищення окремого спектру бур'янів, а ось препарати суцільної дії здатні знищити всю рослинність на певній ділянці поля.

Досходові гербіциди вносяться в грунт на глибину не нижче глибини загортання насіння. Також до обробки такими препаратами варто вивчити інструкцію по застосуванню. Деякі препарати для досходової обробки неактивні в сухому грунті і до моменту появи вологи активні речовини можуть просто випаруватися і їх використання виявиться безрезультатним. Також при застосуванні гербіцидів необхідно враховувати температурний режим і точно дотримуватися пропорції.

Досходові гербіциди контролюють великий спектр бур'янів і знищують їх основну масу до появи сходів кукурудзи. Це дозволяє досягти активного первинного зростання культурної рослини, заощадити кошти на механічній прополці та забезпечити гідну врожайність даної культури. Як досходовий гербіцид на кукурудзі застосовується ацетохлор (гербіциди Основа, Харвард, Еталон), римсульфурон (Пролан), прометрин (Гезагард, Нельсон) та інші.

Рекомендований продукт
Гербицид Гезагард
  прометрин
  Горох, Картопля, Кормові боби, Кукурудза, Морква, Соняшник, Соя, Квасоля, Часник
  299.
  50 грн/л
  Немає на складі
  Гербицид Эталон
   ацетохлор
   Соняшник, Кукурудза, Соя, Картопля
   171.
   68 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Нельсон
    прометрин
    Кукурудза, Соняшник, Картопля
    187.
    76 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Основа
     ацетохлор
     Кукурудза, Соняшник, Соя
     187.
     80 грн/л
     Закінчується
     Гербицид Пролан
      римсульфурон
      Соняшник, Кукурудза, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Буряк цукровий
      188.
      35 грн/л
      Немає на складі
      Гербицид Харвард
       ацетохлор
       Кукурудза, Соя, Соняшник
       196.
       49 грн/л
       Немає на складі