photo blog 053

photo blog 053З кожним роком десиканти все ширше застосовуються в сільському господарстві. Десикацію почали застосовувати в 70-х роках ХХ століття.

Зараз високорентабельне вирощування озимого ріпаку, зернових, олійних культур не можливо без цього агротехнічного прийому. Щоб зрозуміти, чи приносить користь десикація, чи необхідна вона, потрібно чітко розуміти хімію процесу, як і коли її слід застосовувати.

Десикація - це процес досушування врожаю

Десикація - це зневоднення тканин рослин в результаті обробки їх десикантами. Після досушування врожаю процес машинного збирання полегшується. Погоду в кінці літа - на початку осені важко передбачити, тому це може призвести до глобальних втрат врожаю. Десикація необхідна, якщо літо дощове і холодне. При збиранні сухих рослин зменшується навантаження на комбайн, економиться дизельне паливо, а також очищається поле від бур'янів. Десикація рослин - це рівномірне дозрівання, знищення хвороб, збереження врожаю від впливу негоди. Коли культура дозріває рівномірно, то вдається зібрати все зерно, що вигідно для фермера.

Які існують десиканти?

Дві групи десикантів застосовуються в сучасному сільському господарстві. Це препарати на основі диквату і гліфосату. Їх дія різниться, але підсумковий результат завжди один - рівномірно дозрілий урожай.
Диквати - це речовини контактної дії, що висушують рослини в місці попадання на культуру. Вони не потрапляють на корені, підсушуючи надземну частину культури. Дія відбувається протягом 3-4 днів. Дикват зберігає і підвищує товарні якості зерна, олійність і класність насіння соняшника.
Гліфосати - препарати з системним ефектом. Після застосування вони потрапляють в систему рослинного організму, рухаючись до коріння. Дія гліфосатів проявляється довше, до 3 тижнів, тому гербіциди суцільної дії - десиканти потрібно застосовувати за 2-3 тижні до передбачуваної дати збирання врожаю.

Десиканти на основі диквату

Десикація посівів соняшника, ріпаку, зернових, бобових культур - стала рутинним агроприйомом в сучасному сільському господарстві. Широко застосовуються препарати-десиканти з дикватом. Препаратом-оригіналом цієї групи є препарат від Сингента Реглон Супер. На ринку можна придбати один з 20 аналогів десиканта Реглон Супер з не меншою ефективністю, але набагато нижчою ціною.
Дикват - речовина, що вже не застосовується в якості діючого компонента. Її технологічні властивості низькі, молекулярна маса 184,24 г/моль. Замість неї використовується дикват дибромід з більш ефективною формулою, молекулярна маса 344,05 г/моль. Часто в якості діючої речовини десиканта пишуть дикват, але насправді в складі препарату міститься дикват дибромід, але концентрація вказана в перерахунку на звичайний дикват за молекулярною масою. Наприклад, в складі препарату Реглон Супер міститься дикват дибромід 280,11 г/л, але вказана концентрація звичайного диквату в перерахунку 150 г/л. Недобросовісні виробники часто вказують концентрацію диквату без перерахунку з дикват диброміду, замовчуючи, що реальна концентрація реально менше. Реальною є концентрація в перерахунку на дикват-іон.

Як застосовувати десиканти на основі дикват?

Після обприскування дикват поглинається клітинами рослин, де трансформується в перекис водню. Цей процес руйнує мембрани клітин. Таким чином, висихають зелені частини рослин, на які потрапив препарат. Дія ультрафіолетових променів сприяє швидкому розпаду перекису водню, тому для більшої ефективності обробку проводять в похмуру погоду або ввечері. За рахунок такого підходу дикват проникає глибше і забезпечує більш рівномірну десикацію.
Вода для приготування робочого розчину повинна бути чистою, без домішок органіки. Глина, органічні залишки вкрай негативно впливають на дію диквату.
У маркеті Вашого поля POSIVNA можна купити десиканти Регістан, Рассел, Альфа-дикват, Десикант, Дикват, Десикант Макс від вітчизняних та іноземних виробників.

Рекомендований продукт
дикват дибромід
Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Горох, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Льон-довгунець, Картопля, Кормові боби, Сорго, Нут
156.
00 грн/л
У Наявності
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця озима, Овес, Ячмінь ярий
183.
69 грн/л
У Наявності
Десикант Глифовит
    ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
    Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох, Соя, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Тритикале
    169.
    26 грн/л
    У Наявності
    дикват дибромід
    Соняшник, Льон-довгунець, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Горох, Картопля
    149.
    76 грн/л
    У Наявності
    Десикант Макс
      дикват дибромід
      Льон-довгунець, Картопля, Пшениця озима, Пшениця яра, Горох, Соняшник, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий
      291.
      33 грн/л
      У Наявності
      Десикант Регистан
        дикват дибромід
        Соняшник
        765.
        57 грн/л
        Немає на складі