photo blog 052

photo blog 052У міру наближення сезону збору врожаю робота фермера ще далека від завершення. Необхідно зробити ще багато, перш ніж фермери зітхнуть з полегшенням і зможуть приступити до планування посівів в наступному році. Застосовуючи такий агротехнічний прийом як десикація, можна отримати ряд переваг, які допоможуть заощадити і зібрати більше з гектара.

Волога погода в передзбиральний період створює несприятливі умови для збирання. Десикація - це передзбиральне досушування врожаю, що полегшує збір зерна. Оптимальний час для збору дуже короткий. Це означає, що фермеру необхідно якомога швидше зібрати врожай, щоб його якість була високою і, отже, отримати кращу ціну. При збиранні врожаю зрізану ділянку рослини подрібнюють в машині, видаляючи насіння з соломи. Якщо солома надто волога, стає важко розділити їх, що означає, що в міру проходження через комбайн буде зібрано менше зерна.
Для збору рівномірно досушенного зерна використовують десиканти. Існують два типи десикантів: прямі десиканти та гербіциди суцільної дії, що використовуються в якості десикантів. Обидва типи застосовуються на дозрілій культурі для досягнення однакових результатів. Прямі десиканти - це речовини контактної дії, що виявляють свою активність протягом 4-6 днів і швидко пригнічують оброблену рослину і висушують її надземну частину. Гербіциди суцільної дії, що застосовуються перед збиранням врожаю, діють трохи інакше. Діюча речовина швидко поглинається рослиною і переміщається до коріння. В цьому випадку процес десикації може зайняти близько 10-12 днів. Використання десиканта контактної дії Регістан (виробник компанія АХТ) має ряд переваг: висока швидкість впливу, 100% ефективність, можливість зібрати урожай повністю в короткий термін. Десикант Регістан можна застосовувати на сої ГМО, що стійка до обробки гліфосатом. Так як препарат не накопичується в плодах і зернах врожаю, то зібране зерно можна сіяти на наступний рік. При цьому ніякого пригнічення вирощуваної культури не відбувається.
Найбільш популярні гербіциди на основі диквату (контактної дії) і гліфосату (системної дії). Препарати оригінали - це гербіциди-десиканти Реглон Супер і Реглон Форте від Сингента, а також гербіцид-десикант Раундап від Монсанто. Інтернет-магазин POSIVNA пропонує купити десиканти, що аналогічні препаратам-оригіналам, але не менш дієві. Це гербіциди-десиканти Річі, Геліос, Гліфовіт, Отаман, Тотал, Сокар та інші. Препарати на основі солей гліфосату виробляють все вітчизняні та іноземні компанії, відповідаючи на високий попит сільгоспвиробників.
Цей прийом необхідний для різних культур. Десикація пшениці, десикація ріпаку, десикація соняшника - це культури, що вимагають досушування перед прибиранням. Десикацію озимого ріпаку проводять для того, щоб швидше зібрати врожай і посіяти озиму культуру на полі.

Перевага використання гербіцидів-десикантів:

 • сприяє рівномірному дозріванню врожаю,
 • збільшує відтік цукрів у плоди, вуглеводів, олії в насіння,
 • підвищує якість врожаю, товарні характеристики зерна,
 • дозволяє контролювати однодольні і дводольні бур'яни на полі,
 • швидко розпадається, не впливаючи на навколишнє середовище і людей.

Десиканти - помічники в вирощуванні сільгоспкультур

Сільське господарство - ризикований бізнес. Важко передбачити погодні умови. Але десикація врожаю - це реальний допоміжний прийом, що допомагає зібрати урожай швидко без втрат врожайності, якості, не ставлячи під загрозу продовольчу безпеку країни.
Десикація застосовується при збиранні зернових, пшениці, вівса, ріпаку. Час внесення є вирішальним, так як вміст вологи в зерні має бути не нижче 30%, щоб гліфосат або дикват не впливав на урожай і поглинання гліфосату зерном було мінімальним.

Рекомендований продукт
Десикант Альфа-Дикват
  дикват дибромід
  Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Горох, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Льон-довгунець, Картопля, Кормові боби, Сорго, Нут
  142.
  27 грн/л
  У Наявності
  ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
  Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця озима, Овес, Ячмінь ярий
  104.
  00 грн/л
  Немає на складі
  калійна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
  Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Овес, Кукурудза, Соняшник
  159.
  85 грн/л
  У Наявності
  Десикант Макс
   дикват дибромід
   Льон-довгунець, Картопля, Пшениця озима, Пшениця яра, Горох, Соняшник, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий
   213.
   66 грн/л
   У Наявності
   Десикант Регистан
    дикват дибромід
    Соняшник
    135.
    03 грн/л
    У Наявності