photo blog 067

photo blog 067Соняшник - одна з найбільш популярних в Україні культур для вирощування. Пояснюється така тенденція хорошим попитом на продукцію на світовому ринку.

Соняшник є теплолюбною культурою, стійкою до засухи, яка все ж вимагає мінімум 300-400 мм вологи в період вегетації. Генетична стійкість гібридів соняшника до захворювань і шкідників - це той фактор, який визначає тенденцію вибору гібрида для вирощування. Гібридний соняшник дозволяє отримати високі економічні результати.

У каталозі нашої компанії тільки кращі гібриди соняшника від світових лідерів по виробництву насіння (Піонер, Нертус, Сингента, Євраліс, Лімагрейн та ін.). Районовані для вирощування в різних регіонах країни. Якщо ви шукаєте, де купити соняшник на посадку, то маркет Вашого поля Посівна, це місце, де Вам запропонують конкурентні ціни та посівний матеріал соняшника високої якості.

Вибір гібрида соняшника

Гібридний посівний матеріал є результатом багаторічних досліджень в лабораторіях і експериментальних випробувань на практиці. Таке насіння дає хорошу схожість і врожайність у вітчизняних умовах вирощування.

Вибір насіння соняшника ґрунтується на цілях, що ставлять перед собою ті чи інші фермерські господарства. Гібриди соняшника в залежності від цілей поділяються на:

 • Високоолеїнові;
 • Низьколузжисті;
 • Панцирні;
 • Посухостійкі;
 • Стійкі до вовчка.

Групи стиглості гібридів соняшника

Залежно від тривалості періоду вегетації гібриди соняшника поділяють на:

 • · Скоростиглі з періодом дозрівання до 3 місяців і врожайністю бл. 3 т/га.
 • · Ранньостиглі - період вегетації 90-105 днів, урожайність бл. 3 т/га.
 • · Середньостиглі з періодом вегетації більше 100 днів, урожайність бл. 4 т/га.

Рівень олійності гібридного соняшника в будь-якій групі стиглості коливається від 42 до 52%.

Іноді виробники пропонують і середньопізні гібриди соняшника з періодом вегетації більше 4 місяців, але отримати хорошу врожайність даних гібридів можна тільки при вирощуванні в більш спекотних регіонах країни.

Найбільш оптимальним для вирощування у вітчизняних кліматичних умовах є середньостиглий соняшник. Такі гібриди мають добре розвинену кореневу систему, стійкі до захворювань і шкідників, а також відрізняються прийнятною для сільгоспвиробників ціною.

Правила отримання хорошого врожаю соняшника

Гарна врожайність гібридного соняшника залежить в першу чергу від дотримання правил зберігання придбаного посівного матеріалу.

 1. Не варто зберігати насіння гібридного соняшника більше 6 місяців.
 2. Температура зберігання не повинна перевищувати 10 градусів.
 3. Насіння зберігаєть в тканинних мішках, які обов'язково повинні розташовуватися на дерев'яних піддонах.
 4. Обов'язковим є і протруювання насіння перед посівом.
 5. Сушку необхідно проводити з урахуванням правил пожежної безпеки.
Правила обробітку гібридного соняшника

Перед посівом гібридного соняшника ділянки поля необхідно очистити від бур'янів. Проводити цю процедуру краще всього пізньої осені. Гарними попередниками є овес, картопля і яра або озима пшениця.

Оранка проводиться на глибину від 25 до 30 см, а ось перед посівом необхідно здійснити мінімальну неглибоку обробку ґрунту з одночасним внесенням добрив. Соняшник має потужну кореневу систему, тому закладати насіння необхідно досить глибоко (до 8 см) при температурі повітря 10-12 градусів.

Для протруювання гібридного соняшника краще використовувати комплексні препарати, які можна підібрати на сайті нашої компанії. Вони допоможуть запобігти зараженню посівів захворюваннями і шкідниками та зберегти врожай. Наша компанія пропонує максимально вигідні ціни на насіння гібридного соняшника, які допоможуть компенсувати витрати на ЗЗР.

Після сходів на посівах гібридного соняшника необхідно ретельно доглядати за грунтом, прибираючи бур'яни і насичуючи грунт киснем, що дозволить отримати хорошу врожайність і продукцію високої якості.

Рекомендований продукт
Семена подсолнечника ЕС Андромеда
  109
  40
  50
  165
  3851.
  00 грн/міш.
  У Наявності
  Семена подсолнечника ЕС Генералис СЛ
   115
   50
   47
   165
   3940.
   4733.00 грн
   00 грн/міш.
   У Наявності
   Семена подсолнечника ЕС Савана
    104
    46
    49
    157
    3851.
    00 грн/міш.
    У Наявності
    Семена подсолнечника ЕС Террамис СЛ
     108
     50
     47
     165
     3936.
     00 грн/міш.
     У Наявності
     Семена подсолнечника Субаро
      116-120
      50
      50
      175
      3827.
      00 грн/міш.
      У Наявності