photo blog120121Підбір гібридів соняшника для конкретного фермерського господарства і регіону не просто задача. Останні роки спостерігається загальна тенденція по підвищенню температури навколишнього середовища і зниження кількості вологи під час вегетації.

Це змушує селекціонерів і виробників насіння шукати посухостійкі гібриди, чуйно реагуючи на потреби сільгоспвиробників.
Особливої уваги фермерів Півдня та Сходу України заслуговують сербські гібриди соняшника від селекційного Інституту рільництва та овочівництва НС Семе. Чому "серби" запитаєте Ви? Відповідь проста - вони спеціально створені давати врожай там, де інші гібриди - просто засохнуть.

В чому перевага гібридів соняшника сербської селекції?

Генетичні особливості культури соняшника від оригінатора НС Семе дозволяють соняшнику адаптуватися до умов посухи і максимально використовувати доступну вологу.
Фактори посухостійкості соняшника сербської селекції:
1. Компактна форма рослини.
Культура з високими показниками стійкості до посухи має невеликий розмір (150-170 см). На показник висоти впливає забезпечення вологою. Чим менше вологи отримала культура, тим менша висота формується, а наявні обмежені ресурси рослина спрямовує на кошик і налив насіння.
2. Потужна і розгалужена коренева система з міцним головним коренем, що сягає в глибин на 2-3 метри. Це дозволяє діставати вологу з глибоких шарів грунту. Таким чином, сербські гібриди менш залежні від повітряної та грунтової посухи під час вегетації. В областях з континентальним кліматом на важких чорноземах соняшник повністю використовує запаси вологи, що були накопичені за період зими. Це формує відносну засухостійкість.
3. Короткий період вегетації та раннє цвітіння дозволяє гібридам провести закладку врожаю раніше настання сильної посухи та високих температур. Як відомо, високі температури сприяють стерилізації пилку, тому цвітіння культури до періоду сильного підвищення температури навколишнього середовища допомагає уникнути цього явища.
4. Швидкий розвиток головного кореня ще до відростання стебла веде до того, що рослина соняшнику швидше починає поглинати вологу з глибоких горизонтів у порівнянні з іншими видами однорічних рослин, що можуть конкурувати з нею на полі.
5. Привабливість сербських гібридів для бджіл та інших комах-запилювачів. Селекціонери Інституту НС Семе вибирають гібридні лінії, квіти яких посилено продукують нектар та володіють високою привабливістю для комах. Оскільки соняшник - перехресно-запильна рослина, то це має особливе значення для успішного запилення і формування сім'янки.

Такі особливості - секрети сербських гібридів - це їх безумовні переваги перед іншим насінням. Сійте "сербів" на Півдні та на Сході і отримуйте високий врожай там, де інші гібриди не покажуть себе достойно. Компанії в Україні, що пропонують сербські гібриди:

 • ЄВРОСЕМ
 • Сади України
 • Нертус
 • Юг Агролідер.

Крім того, насіння соняшника сербської селекції стійке до шкідників (соняшникова міль) та хвороб (склеротинія, фомопсис, фомоз, гнилі, альтернаріоз). Рослини, які пошкоджені шкідниками швидше засихають і більше підлягають стресу високих температур і недостачі вологи. Здорові, не пошкоджені рослини можуть на період посухи втрачати тургор, але легко відновлюються при становленні погодних умов. Це відбувається тому, що судинна система працює добре і легко транспортує воду і поживні речовини по всьому рослинному організму.
Гібриди сербської селекції - це відмінна посухостійкість і гарний вибір для малозатратного землеробства. Вони демонструють гарні результати урожайності, бо є надійними, перевіреними й стійкими до посухи та спеки.

Рекомендований продукт
102-107
53
52
185
2346.
2546.00 грн
00 грн/міш.
У Наявності
Семена подсолнечника Рими 2
  110-115
  55
  50
  170
  1862.
  00 грн/міш.
  Немає на складі
  105-110
  40
  49
  170
  1945.
  00 грн/міш.
  У Наявності
  90-95
  50
  52
  150
  2945.
  3145.00 грн
  00 грн/міш.
  У Наявності
  104-107
  60
  51
  150
  2400.
  2416.00 грн
  00 грн/міш.
  У Наявності