photo blog 013

photo blog 013Створення генетично модифікованих сортів бавовни та сої дало фермерам Бразилії надію на те, що проблема бур'янів на полях буде вирішена гліфосатом.

Стійкі до цього препарату гібриди бобових вирощуються в країні з 2003 року, але до цих пір гостро стоїть проблема боротьби зі стійкими до гліфосату бур'янами. Такі рослини найбільш широко поширилися в регіонах Бразилії, де вирощуються гліфосат-стійкі гібриди кукурудзи, сої та бавовни.

Бур'янів, з якими неможливо впоратися за допомогою гліфосату в країні налічується понад 10 видів і ростуть вони в основному скупченнями через тип насіння. Завдяки такому типу зростання з даними бур'янами можна боротися за допомогою точкового застосування гербіцидів.

Бразильці успішно використовують локальне обприскування в режимі реального часу, яке забезпечується спеціальними датчиками, здатними ідентифікувати рослини за типом відображення при впливі спеціальним випромінюванням. При виявленні стійкого до гліфосату бур'яну сучасна техніка миттєво обприскує його спеціальним гербіцидом і тільки в місці зростання. Бразильські спецоприскувачі мають власне джерело світла, що дозволяє проводити обробку площ і вдень, і вночі.

На сьогодні, в Бразилії існує два типи приладів, здатних виконувати подібну роботу. Це обприскувачі WEEDit і WeedSeeker. Перша система за допомогою потужного джерела світла виявляє свічення хлорофілу, а друга працює за принципом виявлення хлорофілу за коефіцієнтом відбиття в двох спектральних смугах.

Особливістю цих обприскувачів є не тільки наявність спеціальних датчиків, але і висока швидкість клапанів відкриття та закриття сопел. Наприклад, в WEEDit впроваджено технологію PWM, з частотою 60 Гц, що дозволяє максимально швидко і правильно розприскувати гербіцид, орієнтуючись на швидкість руху і коливання самої машини. Потенційна економія засобів захисту рослин при такому обприскуванні становить від 20% до 90%.

Однак, використання даних технологій внесення гербіцидів має деякі обмеження, пов'язані з недостатньою здатністю впізнавати види рослин. Сьогодні, при роботі з WEEDit і WeedSeeker, задаються деякі параметри, але повної самостійності систем немає.

Над розробкою більш самостійних систем точкового обприскування працює американська компанія Blue River Technology. Головним завданням, над яким працюють вчені - це впровадження технологій розпізнавання RGB зображень, здатних визначати формат листя рослин, і гіперспектральних камер, які зможуть визначати інтенсивність відображення в певних частинах спектра. Американський варіант інтелектуальної машини, здатної розпізнавати бур'яни і точково вносити гербіциди на сьогодні знаходиться на стадії розробки і тестування. В майбутньому, ця система обприскування, за задумом вчених, за допомогою комп'ютерного аналізу  і штучного інтелекту зможе чітко розпізнавати бур'яни, і в потрібній точці земельної ділянки вносити засоби захисту рослин.

Використання таких технологій дозволить знизити витрати і зменшити негативний вплив на екологію.

Рекомендований продукт
Гербицид 2,4-Д Актив
  2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, в кислотному еквіваленті
  Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Просо, Сорго
  229.
  14 грн/л
  У Наявності
  Гербицид Евро Ленд
   імазамокс, імазапір
   Соняшник
   475.
   66 грн/л
   У Наявності
   Гербицид Авангард
    метолахлор
    Буряк цукровий, Кукурудза, Соняшник, Соя, Горох, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Картопля, Помідори, Кавун
    232.
    56 грн/л
    У Наявності
    Гербицид Агент
     2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, флорасулам
     Кукурудза, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Сорго, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
     185.
     47 грн/л
     Немає на складі
     Гербицид Агритокс
      МЦПА, МЦПА (диметиламінна сіль), калійна сіль МЦПА, натрієва сіль МЦПА
      Горох, Картопля, Льон-довгунець, Овес, Просо, Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
      185.
      51 грн/л
      Немає на складі
      Гербицид Альфа-Нуфурон
       нікосульфурон
       Кукурудза
       2626.
       40 грн/кг
       Немає на складі