Фільтр
Країна
показати

Насіння сорго на силос

Фильтр
сортувати
сортувати
за популярністю
  • за популярністю
  • від дешевих до дорогих
  • від дорогих до дешевих
  • за алфавітом
  • по рейтингу
  • за популярністю
  • акційні
Балто КС
100-110
зерно, силос
2247
.00 грн/міш.
Немає на складі
Сило 700Д
120
зерно, силос
3758
.00 грн/міш.
Немає на складі

Сорго на силос

Сорго на силос - один із продуктивних напрямків вирощування цього древнього злаку, що родом з Африки. У геномі культури закладено ефективний потенціал посухостійкості. Великі площі під цією культурою в США. Гібриди і сорти кормового сорту мають високу продуктивність.

Для культурних рослин необхідна волога на полі. Якщо для формування інших культур потрібно близько 300 мм опадів, то для сорго всього 150. Культура сорго надзвичайно ефективно використовує вологу під час вегетації для формування фізіологічної стиглості зерна. Якщо в період вегетації з'являється волога, то сорго ефективно вловлює її.

Сорго на силос має високий потенціал як корм для тварин. У ньому багато білка, корисних речовин, висока кормова цінність. Застосовують для годівлі дійних і молочних тварин. Існує і сорго змішаного використання, формує зерно, але вирощується на силос.

Сорго на силос на ринку існує в різних генетичних варіаціях. Є сорго багатоукісне або суданська трава, що являє собою або безпосередньо суданську траву або гібрид цієї трави і двоколірного сорго. Існує одноукосний тип (двокольорове): 

  • класичне сорго з зерном або без нього, 
  • цукрове сорго з коричневої жилкою, 
  • чисто сорго зернового напрямку, що використовується для укосу на силос.

Насіння сорго на силос в онлайн-маркеті Вашого поля Посівна

Без сумніву сорго непогана заміна кукурудзі на силос. Кукурудза - еталон кормової культури, але показує себе тільки при вирощуванні в вологозабезпечених регіонах. Поживність і врожайність кукурудзи знижується при нестачі вологи. Сорго - посухостійка культура. В умовах посухи дасть високий урожай і формує потужну надземну масу. Витрати на вирощування сорго менше кукурудзи, що обумовлює рентабельність вирощування.

Силосне сорго успішно заміняє в раціоні кукурудзу, бо вміст цукрів в сухій масі перевищує в 1.96 раз кукурудзу. 100 кг маси сорго вміщує 22 кормові одиниці, а в кукурудзі 23.5 одиниці, що не складає суттєвої різниці.

Кукурудза близька до культури за своїми морфологічними і біологічними особливостями. Але вимогливість до ґрунтів і вологи значно нижче. Сорго може перечікувати посуху в анабіозі, що недоступно більшості рослин. При температурі понад 30 градусів і нестачі опадів рослини зупиняють вегетацію. Такий період триває до 40 днів, але як тільки умови відновлюються, то сорго знову починає рости і формувати високий урожай. Більшості культурних рослин таке недоступно і вони гинуть. В умовах глобального потепління, становлення більш континентального клімату фермери звертають дедалі більшу увагу на культуру сорго, що може стати базою раціону тварин і людей (при вирощуванні на зерно).

Сорго на силос відрізняє стійкість до посухи, жаростійкість і надзвичайна пластичність до умов вирощування. Ця стабільна культура при необхідності постійного постачання ферм висококалорійним кормом. Для вирощування на силос добре підходять сорго-суданкові гібриди і суданська трава. У таких гібридів оптимальне співвідношення стебел і листя, придатних на корм тваринам. Трав'янисті гібриди сорго-суданкової трави і суданська трава вирощуються для годування жуйних тварин, отримання сіна і сінажу. Такі культури важливо вчасно зібрати. Оптимальний період - до викидання волоті. У силосного сорго виробництво зерна дуже невелике, і внесок зерна в калорійність незначний. Поживність культури на етапі бутонізації найвища і перевищує в 1.5-2 рази кукурудзу за вмістом протеїну.

✨Чи потрібно вносити добрива при вирощуванні сорго на силос?

Сорго добре реагує на внесення мінеральних добрив. Але при вирощуванні сорго на силос слід враховувати, що високі дози мінеральних добрив можуть викликати накопичення токсичних речовин.

⭐️У чому перевага вирощування сорго на силос?

Сорго на силос - продуктивна кормова культура, що за своїми характеристиками ідентична кукурудзі. При цьому вимагає набагато менше води для формування продуктивної маси.

✔️Яка оптимальна температура для росту культури сорго на силос?

Оптимальна температура розвитку сорго становить +30- +35 градусів. Насіння сіють при температурі грунту від +12 градусів. При цьому короткочасне зниження температури до -1 градуса може викликати загибель культури на полі.

⏩Чому вигідно включати сорго в сівозміну?

Сорго зменшує кількість шкідників і хвороб. Особливо добре висаджувати сорго на полі, зараженому нематодами, з поширенням діабротики (західний кукурудзяний жук) та грибками Макрофаміна. Сорго - відмінний попередник для ярих культур.

✅ У чому харчова та енергетична цінність сорго для тваринництва?

Енергія перетравлювання сорго висока і її можна порівняти з кукурудзою і становить 86%. Сорго містить більше білка, ніж кукурудза, але вміст крохмалю і жиру такий же, як в кукурудзі.